20 Temmuz 24, Cumartesi

Doka’nın maksimum güvenli, hızlı ve ekonomik iskele sistemi Ringlock, Bauma 2022’de tanıtıldı

Doka, Bauma 2022’de şantiyelerde güvenlik, esneklik, ergonomi ve maliyet verimliliğinin başarı için belirleyici faktörler olduğundan hareketle, kalıp ve iskele sistemlerini bu ihtiyaçları desteklemek için tasarlanmış tüm ürünlerini ziyaretçilerle buluşturdu.

Doka, 24-30 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen dünyanın en büyük inşaat fuarı “Bauma 2022”de, geliştirdiği en yeni kalıp ve iskele çözümlerini, dünyanın her yanından sektör temsilcileriyle buluşturdu. Bauma 2022’ye ilişkin bilgi veren Doka Kalıp İskele Genel Müdürü Ender Özatay, 154 yıllık köklü bir firma olarak Doka‘nın inşaat verimliliğini artırarak sistematik bir şekilde uygulamak için tedbirler geliştirmeye ve kalıp teknolojisinde öncü olmaya devam ettiğini kaydetti. Bauma 2022 Fuarı’nda Doka’nın yeni kalıp ve iskele sistemlerini tanıttıkları bilgisini veren Özatay, “Fuarda, müşterilerimiz için gerçek katma değer yaratmak prensibimiz doğrultusunda, kalıp portfolyomuzdaki gelişmeler, dijitalleşme ve sürdürülebilirlik konularındaki çok sayıda başlığın yanı sıra, yeni etkileyici iskele seçeneklerini de katılımcılara sunuldu. Genişleyen ürün ve servislerimiz, yaklaşık 4.500 metrekarelik Doka standımızda sergilendi. Sektörün nabzını tutarken, müşterilerimiz ve partnerlerimiz ile bire bir temasta olma imkanı bulduğumuz için memnun kaldık” diye konuştu.

 “Doka sizlerle bir araya geliyor”

Özatay, fuarda, “Doka sizlerle bir araya geliyor” mottosu ile, katılımcılara ürünlerinin yanı

Doka Kalıp İskele Genel Müdürü Ender Özatay

sıra, sektördeki yenilikler ve trendler hakkında daha fazla bilgi edinme olanağı sunduklarını, 110 farklı canlı gösteri gerçekleştirdiklerini, ayrıca isteyen katılımcıların Doka’da kariyer fırsatları için insan kaynakları ekibiyle bir araya geldiğini bildirdi. Kalıp portföyü, iskele yönetim yazılımı Hi-Vis® ve diğer ek hizmetlerin birleşiminin, Doka’yı dünya çapında modern inşaat projelerini destekleyen tek bir kaynak olarak konumlandırdığını anlatan Özatay, Bauma 2022’de, AT-PAC markası altında DIBt sertifikalı Ringlock Çalışma İskelesi’ni de ziyaretçilerle buluşturduklarını kaydetti.

Tüm çalışma iskelesi uygulamaları için tek sistem

Malzemesinin %80’i farklı uygulamalar için tekrar kullanılabilir olan Ringlock Çalışma İskelesi Sistemi, tüm kullanım alanlarında güvenli uygulama imkanı sunuyor. Bir çalışma iskelesi ile birden çok uygulama yapabilmeyi sağlayan Ringlock, daha az sayıda farklı üründen oluşması nedeniyle kurulum ve sökümde büyük kolaylık sağlarken şantiyeye hız ve tasarruf imkanı veriyor.

Güvenli ve tasarruflu

Özatay, Ringlock’un kullanıcılarına en yüksek ürün kalitesi ve mümkün olan en düşük bakımla dayanıklılık sunan yüksek dayanımlı çelik, otomatik kaynak ve kaplama olarak sıcak daldırmalı galvanizasyon kullanılarak imal edildiği bilgisini verdi. Özatay, şöyle devam etti: “Benzersiz tasarımıyla Ringlock, ağır endüstriyel ve inşaat mühendisliği uygulamaları gibi en karmaşık ve zorlu çalışma iskelesi yapıları için bile uygun. Sistemin sekize kadar bileşenini kamayla kenetleyip sabitleyen özel olarak şekillendirilmiş deliklere sahip diskler, standart dikmelerde 50 santimetrede bir kaynaklanmış yapıya sahip. Yatay ve çapraz elemanların uçlarında sabit olarak bulunan kamalar, delikli diske tam olarak geçerek yüksek yük taşıma kapasiteli sert birleşim noktalarını sağlama alıyorlar. Disk deliklerinin biçimlendirilme yöntemi nedeniyle standart dikmeler ile yatay ve çapraz elemanlar, neredeyse her açıda birleştirilip sabitlenebiliyorlar. Ringlock Çalışma İskelesi Sistemi bileşenleri, boyut ve kullanım bilgileriyle son kullanıcı deneyimini arttıran özelleştirilmiş işaretlerle geliyor. Tasarımı sayesinde çok amaçlı olan Ringlock Çalışma İskelesi Sistemi, test edilmiş bağlama noktaları ile kurulum ve sökme sırasında güvenliği artırıyor. Kolay kurulan Avrupa EN 12 810-1 çalışma iskelesi kurma standardına uyumlu Ringlock, bileşenlerinin yüzde 80’inin tekrar kullanılabilmesi nedeniyle tasarruf sağlıyor. Ringlock, şimdiye kadar İstanbul Havalimanı, Kuzey Marmara Otoyolu, Mazıdağ Gübre Fabrikası gibi pek çok önemli projede kullanıldı.”

Framax Xlife Plus, Doka Xlight ve tüm yeni ürünlerini sektörle buluşturdu

Özatay, “Doka, segmentte eşsiz bir sistem ailesi tanıtımı yaparken, döşeme kalıbında yeni bir çağ başlatacak. Her geometriye uyum sağlayacak şekilde tasarlanan bu yapı, küçük çaplı konut inşaatı ve büyük çaplı şantiyeler arasındaki dengeleme eylemini kolaylıkla hallediyor. Ürün geliştirme aşamasındaki ana odak noktası; şantiyelerdeki ergonomi ve güvenliği daha iyi hale getirmekti. Aynı zamanda sistem, otomasyon vasıtasıyla optimize edilebilen saha süreçleri sayesinde azımsanamayacak seviyede üretkenlik kazandırıyor. Ziyaretçiler tüm sistem bileşenlerini, yakından deneyimleyebildi ve gösteriler deneyimi üst seviyeye çıkardı. Fuar katılımcıları, Doka stantında sunulan gösterilerde Framax Xlife Plus’ı detaylı olarak görme şansı bulurken, ayrıca ek ürün geliştirmelerimiz de sergilendi. İmaj değişikliği ve yeni aksesuarlarla Doka, premium sektöründe standartları bir kez daha yükseltiyor” değerlendirmesinde bulundu. Fuarda yer alan Doka ürünlerinden Doka DokaXlight da, çok yönlü kullanım alanına sahip olmasıyla öne çıkıyor. DokaXlight, yeni geliştirilen komponentler ile birlikte varolan perde kalıbının ileride döşeme kalıbı olarak kullanılmasına imkan sağlayan birçok özelliğe sahip bulunuyor. Altyapı bölümünde odak noktası olan yenilikçi Doka Unikit Sistemi, UniKit başlığı altında birincil ve ikincil kirişler, Tower 480 gibi birçok komponentler de fuarda yer aldı. Komponentler diğer tüm Doka yük taşıyıcı iskeleleri ile de entegre edilebiliyor. İster köprü, tünel, nükleer santral veya çok katlı yapılar olsun, standart modüler komponentlerin temelinde, maliyet azaltmaya yönelik bütün istinat çözümleri, her uygulama için geliştirilebiliyor. Tümü Doka’nın kalıp çözümleriyle birlikte, altyapı projeleri ve çok katlı projeler etkin, güvenli ve arabirimler olmadan tek bir kaynaktan tamamlanabiliyor.

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler