13 Temmuz 24, Cumartesi

Doka Türkiye, Uluslararası İSG Konferansı’nda… “Odağımız İnsan – Hedef Sıfır İş Kazası”

“Odağımız İnsan- Hedef Sıfır İş Kazası” başlıklı Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı’nda, Doka Türkiye tarafından modern kalıp çözümlerinin kazaları ve yaralanmaları önlemedeki hayat kurtarıcı rolüne ilişkin bilgilendirici bir sunum yapıldı.

Soldan sağa: Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ulaş Akhan, Doka Türkiye Teknik Bölüm Takım Yöneticisi Yiğit Mızrak ile birlikte

Uluslararası Sosyal Güvenlik Kuruluşları Birliği (ISSA) İnşaat Kazalarını Önleme Bölümü tarafından Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen “Odağımız İnsan- Hedef Sıfır İş Kazası” başlıklı Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı’nda, katılımcılara Doka Türkiye tarafından modern kalıp çözümlerinin iş güvenliğini sağlamada belirleyici rolü anlatıldı. Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 11-12 Ocak tarihlerinde gerçekleşen etkinlikte, inşaat sektöründe iş sağlığı ve güvenliğinin yanı sıra şantiyelerde güvenliği artıran son teknolojik gelişmeler ele alındı.

İnşaat sürecinin her aşamasında güvenlik

Konferansta modern kalıp çözümleri konusunda bir sunum gerçekleştiren Doka Türkiye Teknik Bölüm Takım Yöneticisi Yiğit Mızrak, Doka ürünlerinin, şantiyelerde iş güvenliğini en üst düzeyde sağlamak odaklı olarak titiz Ar-Ge çalışmaları sonucunda geliştirildiğinin altını çizdi. Yiğit Mızrak, “Bu tür organizasyonlar bizlere, şantiyede güvenliğin hayati önemini hatırlatıyor, Doka’nın geniş modern ürün ve sistem yelpazesi, artık inşaat sürecinin her aşamasında güvenliğin ayrılmaz bir parça olduğu anlamına geliyor. Bu ürün ve sistemlere kolayca yeniden konumlandırma için hidrolik tırmanma sağlayan ve dış etkenlerden koruyan koruma perdesi Xclimb 60 ile güvenli ve verimli malzeme hareketi sağlayan Sabit Teleskopik Yükleme Platformumuz da dahildir” diye konuştu.

Standartlara uygun kalıp ve güvenlik sistemleri
Türkiye’de ve dünyada büyük çaplı projelere sağladığı kalıp-iskele ve mühendislik çözümleriyle sektörünün güvenilir firmalarından Doka, uluslararası komitelerde ve endüstri derneklerinde aktif olarak yer alıyor ve standartlara uygun kalıp ve güvenlik sistemlerini destekliyor.
Doka, 89/392/EEC sayılı EC Direktifi kapsamında CE ibaresine, GSV geprüft ibaresine ve Avrupa Standardizasyon Komitesi CEN’e layık görülmüştür.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler