22 Haziran 24, Cumartesi

Develon, CES 2024 İnovasyon Ödülleri’nde İki Ödül Kazandı

Eski adı Doosan İnşaat Ekipmanları olan Develon, 9-12 tarihleri arasında ABD’nin Nevada eyaletindeki Las Vegas kentinde düzenlenen dünyanın en büyük elektronik fuarı CES 2024 Fuarı’nda açıklanacak CES 2024 İnovasyon Ödülleri’nde iki kategoride ödüle layık görüldü.

Araç Teknolojisi ve Gelişmiş Hareketlilik kategorisinde Develon, ‘Sensör Füzyonuyla AKILLI ÇARPIŞMA AZALTMA’ ile ödül aldı.

AKILLI ÇARPIŞMA AZALTMA (SCM), kamera ve radarın Sensör Füzyonu yoluyla ekskavatörün etrafındaki nesneleri tespit eden aktif bir güvenlik sistemi. Ekskavatör, 360 derecelik görüş sağlamak için dört veya daha fazla kamerayla donatılı. Yapay zeka teknolojisini kullanarak insanları veya nesneleri seçici olarak tespit edebiliyor.

Ayrıca kör noktaları en aza indirmek ve tespit edilen nesnelerin mesafesini doğru bir şekilde ölçmek için 180 derece yatay görüş alanına sahip üç adet geniş açılı radar sensörü kullanılıyor. Uyarı/tehlike bölgesi içerisinde bir yaya veya bir nesne tespit edildiğinde görsel/sesli uyarılar devreye giriyor ve kazaları etkin bir şekilde önlemek için ekskavatörün dönüş ve sürüş hızı azaltılıyor ve ardından otomatik olarak durduruluyor.

Develon, bir makinenin kameralarını ve radarlarını desteklemek için füzyon teknolojisini kullanan dünyadaki ilk inşaat ekipmanı üreticisi. Füzyon teknolojisinin eklenmesi, tek sensörlü makinelere kıyasla engellerin ve ekipmana olan mesafenin tespit edilmesinde doğruluğu büyük ölçüde artırıyor.

Develon’un X-Agent sistemi ikinci kategoride (Mobil Cihazlar, Aksesuarlar ve Uygulamalar) ödüle layık görüldü. X-Agent, ekskavatör, tekerlekli yükleyici ve belden kırmalı kamyon sürücülerinin üretkenliğini ve becerilerini artıran bir çözüm.

X-Agent, vasıfsız çalışanların üretkenliğini yaklaşık %30 oranında artırmak amacıyla optimize edilmiş bir rota oluşturmak için sürücü/ekipman durumu ve iş planı gibi bilgileri kapsamlı bir şekilde analiz eden bir yapay zeka işlevine sahip. Ayrıca görüş bilgisini kullanarak uzaktan kontrol için ağlara dayalı meta bilgileri çıkarıyor ve eksik ağ ortamında (2G, 3G) bile minimum bilgi gönderiyor. Bu da, sorunsuz uzaktan çalışmaya olanak tanıyor.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler