13 Haziran 24, Perşembe

Dev projelerde işçi emniyeti, çalışma verimliliği ve hız “Xclimb 60”ın işi

 

Xclimb 60 Koruma Perdesi sayesinde inşaat çalışmaları her türlü hava koşulunda maksimum güvenlikle sürdürülüyor. Bu sayede kesintisiz çalışma ortamı sağlanmış ve iş gücünden azami verim alınmış olunuyor. Xclimb 60 Koruma Perdesi, özellikle kat tamamlanma süresinin ve işçilerin emniyetinin büyük önem kazandığı yüksek katlı binalardan oluşan projelerde bu ihtiyaçları bütünüyle karşılıyor.

Ender Özatay- Doka Kalıp İskele Genel Müdürü Ender Özatay

İnşaat ve gayrimenkul sektöründe son 10 yıl içinde başta İstanbul olmak üzere büyük şehirlerde hayata geçirilen önemli projelerin yapım aşamasında hız ve güvenlik ön plana çıkıyor. Sektörün gelişen ihtiyaçlarını karşılamak için araştırma ve geliştirme çalışmalarına hız kesmeden devam eden Doka Kalıp İskele, ürünlerinden “Xclimb 60 Koruma Perdesi” ile yüksek katlı projelerde her türlü hava koşulunda güvenli ve verimli bir çalışma ortamı sağlıyor.

Türkiye’nin ve kendisine bağlı bölge ülkelerinin en büyük projelerinde mühendislik, kalıp ve iskele çözümleriyle yer alan Doka Kalıp İskele’nin Genel Müdürü Ender Özatay, sürekli araştırma ve geliştirme çalışmalarıyla sektörün ihtiyacını karşılayacak yeni ürünler tasarladıkları bilgisini verdi. Geliştirdikleri ürünlerden Xclimb 60 Koruma Perdesi’nin çalışanlar için sağladığı daha güvenli çalışma ortamı ve aynı zamanda projeye hız kazandıran özellikleriyle pek çok mega projede tercih edildiğini anlatan Ender Özatay, sözlerine şöyle devam etti: “Yüksek katlı binalar için sunduğumuz Xclimb 60 Koruma Perdesi ile her yükseklikte güvenli ve kesintisiz çalışma imkânı sağlıyoruz. Yapıyı çepeçevre hiçbir boşluk olmadan kaplayan bu sistem ile şantiye personelinin ve kullanılan ekipmanın yüksekten düşmesini engelliyor, aynı zamanda çalışanları ve yapıya ait imalatları rüzgâr gibi olumsuz hava şartlarından koruyoruz. Kaba yapı inşaatını hiçbir şekilde engellemeden, yapıyla beraber ve yapı cephesine bitişik, boşluksuz bir şekilde hidrolik olarak yükselen sistemimiz, kule vinçlerin çalışamayacağı yüksek rüzgâr hızlarında dahi tırmanma işlemini güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştiriyor.”

 

Çok katlı inşaat projelerine hız kazandırarak maliyeti düşürüyor

Özel ve zorlu geometriye sahip yapılarda uzman mühendis kadrosu ile projeye özel mühendislik hizmeti ve çözümler sunan Doka, Orta Asya’nın en yüksek binası olan Özbekistan’da yapılan Nestone, İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Projesi’ndeki Ziraat Kuleleri, Ataşehir Modern, İstMarina, Maslak 1453, Folkart Vega gibi mega projelerde de en ideal çözümü sunarak, betonarme yapının çepeçevre ve hiçbir boşluk olmadan kapatılabilmesine olanak tanıdı. Doka’nın bu amaçla geliştirilen otomatik tırmanır “Xclimb 60 Koruma Perdesi” sistemi, inşaat işlerinin hızlı, güvenli ve pratik bir şekilde yapılmasını sağlıyor. Bu sistem sayesinde projede işçilik süreleri azalırken, ayrıca bir katın tamamlanma süresinde de hız kazanılıyor ve böylelikle maliyet düşüyor.

DCIM100MEDIADJI_0033.JPG Processed with Snapseed.

Her hava koşulunda verimli çalışma

Zorlu geometriye sahip yüksek binalarda güvenliği arttırarak yüksek çalışma konforu ve kesintisiz çalışma imkanı sunan bu sistem, hava şartlarından ve vinç kullanımından bağımsız, tamamen hidrolik olarak tüm bina boyunca tırmanabiliyor. Böylece hem çalışanların yüksekten düşmeye karşı güvenliğini sağlayan hem de hava koşullarının olumsuz etkisinden koruyan en uygun çalışma ortamını sunuyor.

Xclimb 60 Koruma Perdesi’nin panelleri, gerektiğinde teleskopik olarak dizayn edilebildikleri için, bu sayede sürekli değişen cephe yapısına sahip bir binada dahi tüm bina boyunca boşluksuz ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturuyor. Xclimb 60 ile cephe yapısı hareketli ve boşluklu yapılarda bina geometrisine uygun şekilde hazırlanan özel çözümler ile dışarı çekilebilen paneller kolaylıkla bir sonraki kata tırmandırılabiliyor.

Xclimb 60 Koruma Perdesi sisteminin avantajları:

  • Yapının çevresinde tam ve boşluksuz bir kapama sağlanması
  • Sistemin kurulum ve uygulamasında daha az işçilik gereksinimi ve hızlı kurulum süresi
  • Sağlanan güvenli çalışma ortamı ile çalışma verimliliğinin artması
  • Zorlu geometriye sahip yüksek binalarda hızlı servis ve mühendislik ağı
  • Olumsuz hava koşullarından etkilenmeden kesintisiz çalışma imkânı sağlanması

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler