17 Mayıs 24, Cuma

Daimler Ve Cummins Orta Sınıf Motor Anlaşmasını Tamamladı

Daimler Truck AG ve Cummins Inc., Cummins’in Daimler için orta hizmet dizel motorların üretimini üstleneceği bir çerçeve anlaşma imzaladı. Ortaklık kapsamında Cummins, Daimler Trucks & Buses için on yılın ikinci yarısından itibaren orta hizmet motor platformunun daha da geliştirilmesine ve küresel üretim ve teslimatına yatırım yapacak. Daimler Truck AG, Euro 7 emisyon standardı için orta hizmet motorlarının daha fazla geliştirilmesine artık kendi fonlarını yatırmayacak. Cummins ayrıca Euro 7 orta hizmet motorlarının yerel üretimi için Mercedes-Benz Mannheim, Almanya fabrikasının sahasında bir motor üretim tesisi kuracak. Daimler Truck AG Yönetim Kurulu Başkanı ve Daimler AG Yönetim Kurulu Üyesi Martin Daum, “Cummins ile çerçeve anlaşması müzakerelerini bu kadar çabuk sonuçlandırdığımız için çok memnunuz. İşbirliği, Mannheim lokasyonundaki motor üretimini geleceğe hazır hale getiriyor ve aynı zamanda rekabet gücümüzü de güçlendiriyor” dedi.

Daimler, dizel olmayan motorlar da dahil olmak üzere alternatif ve gelişen teknolojiler konusundaki geliştirme çabalarını artırmayı ve hızlandırmayı da hedefliyor. Daimler Truck AG, gelecekte sıfır emisyonlu tahrik teknolojilerinin daha da ilerlemesine ve ticari ağır hizmet aktarma organlarının daha da geliştirilmesine odaklanacağını söyledi.
Cummins Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Tom Linebarger, “Daimler Kamyon ve Otobüsleri için küresel pazarlarda orta görev motor sistemleri sağlamak için işbirliği içinde ilerlerken bu anlaşmayı imzalamaktan memnuniyet duyuyoruz. Ortaklığımız, her iki şirketin de daha rekabetçi olması, küresel inovasyonu yönlendirmesi, müşterilere sunduğu teklifleri genişletmesi ve emisyonları azaltması için müthiş bir fırsat. Bu konuda Daimler ile çalışmayı ve ilgili şirketlerimizi büyütmek için diğer potansiyel fırsatları keşfetmeyi dört gözle bekliyoruz” dedi.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler