20 Temmuz 24, Cumartesi

Daha fazlasını isteyenler için; Hitachi ZX65USB-5A

Mini ekskavatörlerin kullanımının yaygınlaşmasıyla kullanıcıların, “hangi boy mini ekskavatörü kullanmalıyım?” sorusunu daha sık sormalarına neden oldu. Türkiye’de yakın zamana kadar genel kanı, ortalama boy bir mini ekskavatör sahibi olunarak farklı işlerin yapılabileceği şeklinde idi. Ancak işlerin ayrıntıları ve mini ekskavatörlerin özellikleri keşfedildikçe, her iş için “daha doğru” bir mini ekskavatör modeli olduğu ortaya çıktı. Hitachi ZX65USB-5A bazı tip işlerde, diğer boylara göre farklı avantajlar sunabilen, yeri geldiğinde iş kazandıran ve kar ettiren bir model. Hitachi ZX65USB-5A’yı avantajlı kılan özelliklerine gelin birlikte göz atalım…

Çalışma Ölçüleri küçük ancak gücü BÜYÜK!

ZX65, 7 ton sınıfı olmasına rağmen, kısa dönüşlü olan kuyruk yapısı kuleden sadece 1.3m uzunluğunda ve bu sayede kova ucundan kuyruğa toplamda sadece 3m 75cm çapında bir alanda 360 derece dönüş ile yükleme yapabiliyor. ZX65, 70cm’lik kovası, 31.1kN arm kazı gücü ve 41.1kN kova sökü gücüyle kendisinden tonajca büyük rakiplerinin üretim kapasitesini verebiliyor. 9 tonluk Hitachi ZX85USB-5A modeliyle aynı motoru kullandığını düşündüğümüzde bu hiç de şaşırtmıyor. ZX65’in 2m olan alt takım genişliği ise, özellikle teraslama işlerinde onu rakipsiz kılıyor. Birçok teraslama işinde 2m sınırı uygulandığı için bu sınır içinde iş yapabilen en büyük kapasiteli mini ekskavatör olarak, zaman, yakıt ve işçilikte ciddi tasarruf sunuyor.

Düşük Yakıt, düşük işletme maliyetleri

Orta boy ekskavatörlerde olan ve mini ekskavatörlerin genelinde bir arada bulunmayan ekonomi modu ve otomatik rölanti özellikleri ZX65’te beraber sunulmuş. Bu sayede çok düşük yakıt tüketim oranıyla işletme maliyetlerini düşürüyor. İşletme maliyetlerini düşüren bir diğer özelliği ise, periyodik bakım aralığının 250 değil 500 saat olması.

Hararet yok! Saatlerce duraksamadan çalışma

ZX65, 5 ton ebatları ve 9 ton gücüyle düşük yakıt tüketimi sunarken, mini ekskavatör kullanımının en önemli noktalarından olan hararetsiz işte kalma konusunda ise, benzersiz soğutma sistemi sayesinde tam not alıyor. Daha büyük radyatörlerin yan yana kullanılması ve önü açık tutulan soğutma kabini sayesinde hararetsiz çalışma dolayısıyla kesintisiz kazanç elde edilebiliyor.

 Kaptan konforu

ZX65, sahibine patron olmanın keyfini yaşatırken, operatörüne de kaptan konforu sunuyor. Tam otomatik kliması, rahat ayak mesafesi, geniş görüş açısı, hassas leyvyeleri, radyosu ve süspansiyonlu koltuğuyla çalışmayı bir zevk haline dönüştürüyor. ZX65’in yüksek açılı offset kabiliyeti, otomatik yürüyüş modu seçimi, uzun ömürlü HN Burç sistemi ve daha birçok özelliği ayırt edici özelliklerine eklenebilir.

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler