30 Kasım 23, Perşembe

ConExpo 2023 rekorlarla kapandı

ConExpo-Con/Agg 18 Mart Cumartesi öğleden sonra kapılarını kapadı. 133 ülkeden katılımcı firmanın yer aldığı fuar, 2020’ye göre %10,5 artışla 3 milyon metrekarelik sergi alanında yapıldı. Fuarın katılımcı sayısının ise 2.400’den fazla olduğu belirtildi. Ziyaretçi sayısı, pandemi sürecinde yapılan 2020 fuarına göre %6 daha yüksek oldu. 24.000’den fazla kişinin ABD dışından fuara geldiği açıklandı.

Caterpillar Kıdemli Başkan Yardımcısı ve ConExpo-Con/Agg Fuar Başkanı Phil Kelliher, “Bu hafta açıklanan inşaat sektöründeki yenilikler, inşaat profesyonellerinin anlamlı ve sürdürülebilir ekonomik büyüme sağlamalarına yardımcı olmada rol oynayacak. İnşaat sektöründe canlı etkinlikler çok önemli çünkü ürünleri görebiliyor, dokunabiliyor ve deneyimleyebiliyorsunuz. Bu değer, geçtiğimiz hafta fuar alanında yeniden teyit edildi” dedi.

Olumlu katılım sayılarının yanı sıra, fuar, pille çalışan kompakt makinelerden hidrojen motorlarına ve elektrikli aktarma organlarına kadar sürdürülebilir teknolojilere ve ürünlere artan bir odaklanmanın olduğunu gösterdi. Önde gelen üreci firmalar stantlarında çok sayıda elektrikli ve otonom makine tanıttı.

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler