22 Haziran 24, Cumartesi

CNH ve HD Hyundai ortak bir araştırma merkezi kuracak

CNH ve HD Hyundai, bugün ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen CES Fuarı’nda uzun süredir devam eden işbirliklerinde yeni bir gelişmeyi duyurdu. CNH İnşaat Bölümü Başkanı Stefano Pampalone ve HD Hyundai Construction Equipment ve HD Hyundai Infracore’un hakim şirketi HD Hyundai XiteSolution’un (HDX) Başkanı ve CEO’su Young-Cheul Cho, ortak bir araştırma merkezi kurmak için bir Mutabakat Zaptı imzaladı.
Bu stratejik işbirliği, inşaat sektöründeki müşteriler için yenilikçi teknolojilerin geliştirilmesini ve yatırımını hızlandırmak amacıyla mevcut yeteneklerini genişletmeyi amaçlıyor.
Hem CNH hem de HDX inşaat uzmanlarından oluşan ekip, ortaya çıkan teknoloji trendlerini inceleyecek, yeni ve gelişen müşteri ihtiyaçlarını belirleyecek ve portföy geliştirmeleri ve daha fazla büyüme için beklentileri tespit edecek. Ortak çalışma, otomasyon ve yapay zeka gibi yeni teknolojilerin geliştirilmesini ve yaygın olarak benimsenmesini sağlayacak.

Bunun yanı sıra taraflar, birbirlerinin ayırt edici teknolojik yeteneklerinden karşılıklı olarak yararlanacak. HDX, CNH’ye, gelişmiş güvenlik sağlayan patentli AAVM+ (Gelişmiş Çevresel Görüş İzleme Plus) 360 derecelik kamera ve radar sistemini sağlayacak. CNH, HDX’e Hemisphere markası aracılığıyla Küresel Navigasyon Uydu Sistemi teknolojilerini sağlayacak.
Gelecekte CNH ve HDX, CNH Ventures ve HD Hyundai yatırım kolları aracılığıyla yeni teknolojilerin birlikte geliştirilmesini ve yenilikçi start-up’lara ortak yatırımı kapsayacak şekilde araştırma merkezi içindeki işbirliklerini genişletmeyi planlıyor.

CNH İnşaat Başkanı Stefano Pampalone “HDX ile işbirliğimizi genişletmekten heyecan duyuyoruz. Bu ortak çaba, CNH’nin inşaat işini büyütme konusundaki kararlılığımızı güçlendirecek ve her iki şirketimizi de sektördeki teknoloji otoriteleri olarak konumlandıracak” dedi.
HDX ve Hyundai Infracore Co., Ltd. Başkanı ve CEO’su Young-Cheul Cho ise şunları söyledi: “Ortaklığımızın, ürün işbirliğimizin ötesine geçerek inşaat ekipmanı pazarında ön sıralarda yer almak için çok önemli bir faktör olan gelecekteki teknolojileri de kapsayacak şekilde genişlemesi son derece cesaret verici. Pazara öncülük etmek için daha da yakın bir şekilde birlikte çalışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler