12 Nisan 24, Cuma

CIFA Magnum mikserli beton pompası 50. yılında

CIFA, bu yıl Avrupa’nın en büyük özel beton fuarı olan GIC 2024’te oyunun kurallarını değiştiren Magnum mikserli beton pompasının 50. yıl dönümünü anmaya hazırlanıyor. 18-20 Nisan tarihleri arasında İtalya’daki Piacenza Expo’da yapılması planlanan fuar, Magnum’un kalıcı sektörel etkisinin yanı sıra CIFA’nın sektördeki sürekli yenilikçiliğinin anlatıldığı etkinliklere sahne olacak.

CIFA, özellikle kentsel bölgelerdeki kapalı iş sahalarının yarattığı zorlukları gidermek için 1974 yılında karıştırıcı pompayı icat etti. Bu fikir, ayrı mikser ve pompa ihtiyacını ortadan kaldırarak yerden, zamandan ve kaynaklardan tasarruf sağladı. “Magnum” adı altında sunulan bu çok yönlü makineler, özellikle hem beton taşıma hem de yerinde dağıtım için tek bir yatırım arayan işletmeler açısından hızla vazgeçilmez hale geldi. Sürekli inovasyondan güç alan CIFA, Magnum’u onlarca yıl boyunca aralıksız geliştirerek stabilitesini, hızını, erişimini ve ağırlığını artırdı. 2019’da şirket, düşük karbonlu inşaat uygulamaları için yeni bir standart belirleyerek ilk tam elektrikli mikserli beton pompasını piyasaya sürdü.

CIFA CEO’su Davide Cipolla, Magnum mikserli beton pompasının önemine değinerek şunları söyledi: “İtalyan yaratıcılığından doğan bu makine, CIFA tarihinde önemli bir sayfaya damgasını vurarak sektördeki yenilikçiliğin ve esnekliğin sembolü haline geldi. Magnum’un hikayesi yeniliğe doğru bir yolculuktur. Öne monteli bomun piyasaya sürülmesinden karbon fiber bomlu en son versiyonlara ve elektrikli modele kadar Magnum, müşterilerimizin inşaat sahasındaki ihtiyaçlarına ayak uydurmak için sürekli olarak gelişti. Yarın, giderek daha sürdürülebilir bir şantiye için inovasyonun sınırlarını zorlamaya devam edeceğiz. Bu olağanüstü başarı öyküsünün mümkün kılınmasına katkıda bulunan herkese, teşekkür ederiz.”

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler