22 Haziran 24, Cumartesi

CEMEX Ve Volvo’dan Stratejik İş Birliği

CEMEX ve Volvo, iklim değişikliğini ele almak ve karbon ayak izlerini azaltmak için stratejik bir hedefi paylaştıklarını açıkladı. Amaç, artan verimlilik ve elektrikli ürünler için hizmetlerden yararlanarak net sıfır karbon emisyonuna ulaşma çabalarını desteklemek. CEMEX’ten yapılan açıklamada elektromobilite çözümlerine sahip sıfır emisyonlu bir filo geliştirmek için Volvo İnşaat Ekipmanları ve Volvo Trucks ile birlikte çalışılacağı duyuruldu.

Şirketler, mobil inşaat ekipmanları ve kamyonlarda elektromobilite çözümlerinin, üretkenlik çözümlerinin ve çalışma süresi hizmetlerinin küresel olarak uygulanması yoluyla üretkenliği ve karbon ayak izini iyileştirmek için yakın işbirliği yapmak için bir mutabakat imzaladı.

Volvo İş Makinaları’nın Kilit Müşteri Yöneticisi Rodrigo Konda, “CEMEX, bir şirketin inşaat malzemeleri gibi enerji yoğun bir sektörde karbon nötr olmayı gerçekten nasıl taahhüt edebileceğinin harika bir örneğidir. Onlarla ortak olmaya ve elektromobilite çözümlerinin yanı sıra sınıfının en iyisi üretkenlik hizmetlerimizle inşaat alanında ilk karbon nötr filoyu yaratma tutkusuyla birlikte çalışmaya istekliyiz” dedi. CEMEX, Volvo ile birçok değeri paylaşıyor ve şirketler, sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmaya ve küresel ekonominin karbondan arındırılmasına katkıda bulunmaya kararlı. Kendi sektörlerinde küresel liderler olarak CEMEX ve Volvo, bu ittifakta iklim eyleminde gerçek ilerlemeyi sağlayabilecek yenilik ve teknolojiye yönelik benzersiz deneyimleri ve yaklaşımları bir araya getiriyor.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler