22 Haziran 24, Cumartesi

Caterpillar, yol dışı ekipmanlar için geliştirdiği prototip pilleri tanıtıyor

Caterpillar, daha düşük karbonlu bir geleceğe geçişte müşterilerini desteklemek stratejisinin bir parçası olarak, yol dışı ekipmanlarda kullanım için 48V, 300V ve 600V piller geliştiriyor.
İnşaat, taşocakçılığı ve madencilik ekipmanı devinin ABD, İngiltere, Çin ve Hindistan’daki küresel teknik merkez ağındaki uzmanlıktan yararlanan program, başlangıçta ağırlıklı olarak endüstriyel uygulamalarda kullanılan ekipmanlar için pil çözümlerine odaklanıyor.
Şu anda prototip halindeki pil serisi, lityum iyon teknolojisini kullanıyor ve performansı optimize etmek için modüler bir tasarıma sahip.

Ayrıca piller, ömürlerinin sonunda birimleri yeniden kullanma ve geri dönüştürme potansiyeli ile yaşam döngüleri boyunca sürdürülebilirlik göz önünde bulundurularak tasarlanıyorlar.

Geliştirme programı ayrıca zorlu çalışma ortamlarında çalışan ekipman alıcıları için gereken performansı, güvenilirliği, dayanıklılığı, bakımı ve uzun vadeli değeri sağlamak için invertörleri, motorları, elektronik kontrolleri, dijital hizmetleri ve diğer kritik teknolojileri de kapsıyor.

Caterpillar Endüstriyel Güç Sistemleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Steve Ferguson, “Caterpillar, operasyonlarımızda iyileştirmeler yaparak ve müşterilerimizin iklimle ilgili hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olarak sürdürülebilirliğe uzun süredir devam eden bir bağlılık göstermiştir. Pil programımız, çeşitli güç ihtiyaçları, uygulama türleri, görev döngüleri ve çalışma ortamları için çözümler sunmak için geniş kapsamlı bir yenilik envanteri ile yol dışı endüstrinin kapsamlı bilgisini bir araya getirme konusundaki son adımımızdır” dedi.

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler