23 Eylül 23, Cumartesi

Caterpillar Operator Challenge artık daha büyük ve daha rekabetçi

Dünyanın en iyi makine operatörünü belirlemeyi amaçlayan üç aşamalı yarışma, daha geniş bir inşaat makinesi yelpazesini içerecek ve yaklaşık 40 ülkede gerçekleşecek.

Caterpillar Inc., Las Vegas’taki CONEXPO-CON/AGG 2020’de finallerde yarışmak için en yetenekli makina operatörlerinden dokuzunu seçmeden önce, 30 ülkeden 10.000’den fazla katılımcıya ev sahipliği yapan Global Operatör Challenge’ını ilk olarak 2019’da başlattı. Kanada’dan Jaus Neigum, küresel pandemi nedeniyle dünya kapanmadan hemen önce şampiyon unvanını elde etmeyi başardı.

Şimdi Caterpillar, dünyanın dört bir yanından ekipman operatörlerini Global Operator Challenge’ın 2022/2023 baskısında yarışmaya davet ediyor. Mart 2023’te Las Vegas’ta CONEXPO-CON/AGG’de gerçekleştirilecek olan finallerle sonuçlanacak yarışmalar, yaklaşık 40 ülkedeki düzinelerce Cat temsilcisi sitesinde düzenlenecek.

Küresel Operatör Yarışması, Cat inşaat ekipmanlarını çalıştırmadaki mükemmelliklerini ve ekipmanda güvenli ve verimli bir şekilde ustalaşma yeteneklerini kanıtlayan operatörlerin becerilerini ve hassasiyetini test etmek için düzenleniyor.  2019/2020 şampiyonu Neigum,  operatörlere yarışmaya katılım çağrısı yaparak “15 yıldan uzun süredir Cat makinelerini kullanıyorum. Becerilerimi sergileme ve dünyanın dört bir yanından akranlara karşı rekabet etme fırsatına sahip olmak, kariyerimdeki en ödüllendirici deneyimlerden biriydi. İş makinası operatörü iseniz, bu kaçırmak istemeyeceğiniz bir yarışmadır. Ve benim ve ortaklarım gibi bir işletme sahibiyseniz, en iyi operatörlerinizi ortaya koymanızı tavsiye ederim, çünkü bu rekabet bir öncekinden daha büyük ve daha iyi olacak.”

 

Boyut ve kapsam yükseltildi

Etkinliği daha da zorlu hale getirmek için Caterpillar, her yarışmanın üç ayrı makinede üç farklı zorluk içermesi gerekliliğini ekledi. Bu, operatörlerin bir sonraki tura geçmeye hak kazanmak için daha geniş bir ekipman yelpazesine hakim olması gerektiği anlamına gelir. Etkinliğin kapsamı da büyüyerek, 2019/2020’de Cat temsilcisi lokasyonlarında düzenlenen 67 yarışmanın ötesine geçerek Caterpillar’ın kendi türündeki en büyük inşaat sektörü etkinliği haline geldi. Caterpillar Inc. İnşaat Endüstrileri Grup Başkanı Tony Fassino, “80’den fazla Cat temsilcisi, ekipman operatörlerini kutlayan ve olağanüstü becerilerini eğlenceli ve dinamik yollarla sergilemelerini sağlayan yerel, türünün tek örneği yarışmalara ev sahipliği yapacak. İster uzmanlıkları bir hendek kazmak, ister agregaları taşımak veya yıkımı yönetmek olsun, Küresel Operatör Mücadelemiz en deneyimli operatörler için bile zorlu olacaktır. Makinelerimizle neler yapabileceklerini görmek için sabırsızlanıyoruz” dedi.

 

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler