12 Nisan 24, Cuma

Caterpillar, CONEXPO 2023’te inovatif çözümlerini tanıttı

 Borusan Grup şirketlerinden Borusan Cat’in başarıyla temsil ettiği Caterpillar’ın yeni ürün ve teknolojileri, en büyük inşaat fuarı olarak kabul edilen CONEXPO-CON / AGG 2023’te tanıtıldı. 14-18 Mart tarihleri arasında Amerika Nevada, Las Vegas’ta düzenlenen fuarda Cat, model tanıtımları ve şarj istasyonlu akülü elektrikli model prototipleri dahil olmak üzere 30’dan fazla makine ile yer aldı.

 

Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Uzak Doğu Rusya’da Borusan Cat’in başarıyla temsil ettiği Caterpillar’ın ürünleri, servis hizmetleri ve çözümleri en büyük inşaat fuarı olan CONEXPO-CON / AGG 2023’te tanıtıldı. 

 14-18 Mart tarihleri arasında Amerika, Nevada, Las Vegas’ta düzenlenen fuar, 250 bin metre kare alana kurulurken 1800’den fazla şirket katılım gösterdi. Fuarda Cat, model tanıtımları ve şarj istasyonlu akülü elektrikli model prototipleri de dahil olmak üzere 30’dan fazla makine ile yer aldı. Ayrıca Caterpillar yakıt, üretim, operatör ve şantiye verimliliğinin artırılması, teknolojinin gelişimi ve tüm müşteriler için uygun, ölçeklenebilir çözümler gibi temel endüstri konularında da aydınlatıcı bilgiler sundu.

 Güney Salonu’nda Caterpillar Endüstriyel Güç Sistemleri Bölümü, yüksek verimli Cat endüstriyel güç çözümlerinden oluşan geniş ve hızla büyüyen bir portföy sergiledi. Sergide yeni bir yüksek güçlü içten yanmalı motorun ve geliştirilmekte olan en ileri lityum iyon pil teknolojilerinin tanıtımı da yapıldı. Stantta ayrıca arazi ekipmanların verimliliğini en üst seviyeye çıkarmayı ve kullanım ömrünü uzatmayı amaçlayan Caterpillar’ın teknik hizmetlerini ve sektördeki uzmanlığı da gösterildi.

 

Bakım maliyetlerini düşüren Cat 950

 

Fuar ziyaretçilerine 2023’ün sonlarında üretilmesi planlanan Yeni Nesil Cat 926, 930 ve 938 küçük boy lastikli yükleyicilerin, işi kolaylaştırmak için tasarlanmış yeni teknolojilere, yeniden tasarlanmış bir operatör ortamına ve genişletilmiş servis aralıklarına sahip bir ön izlemesi de gösterildi. Sergilenen yeni Cat 950 orta boy lastikli yükleyici ise operatör verimliliğini ve üretkenliği artırmaya yardımcı olmak için üstün performans ve kolay kolaylığı sunarken, uzatılmış servis aralıkları bakım maliyetlerini de düşürüyor. 

 Katılımcılar fuarda ayrıca Caterpillar Teknoloji Merkezi’nde VisionLink (Uzaktan Kontrol ve Takip), Cat Command (Uzaktan Kullanım) , Cat Detect (Güvenlik ve Algılama Sistemi), Cat Autodig ve Auto Set Tires(Otomatik Yükleme ve Lastik Ayarlama), Cat Payload (Kantar Sistemi)  Yükü gibi bir dizi yeni ve mevcut Cat teknolojisini deneyimleyebildi. Fuarda yer alan Caterpillar Sürdürülebilirlik Merkezi ise yakıt verimliliğini ve alternatif güç kaynaklarını, her operasyona ve bütçeye uygun teknolojileri ve çalışma süresini hızlı ve kolay hale getirmek için tasarlanmış parça ve hizmetleri ile ön plana çıktı. 

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler