17 Mayıs 24, Cuma

Caterpillar 50 bininci lastikli ekskavatörünü üretti

Caterpillar, özellikle Cat M318 Next Gen modeli olmak üzere 50.000’inci tekerlekli ekskavatörünün üretimini duyurdu. Firmaya göre, bu ünitelerden sadece 11 yılda 25.000 adet üretildi. Caterpillar’ın, tekerlekli ekskavatörlerinin başlangıçta Avrupa ve Güney Kore’de ilgi gördüğü ancak hızı, gücü, çok yönlülüğü ve çok çeşitli hidrolik aletlerle uyumluluğu nedeniyle Çin, Güneydoğu Asya, Orta Doğu, Kuzey Amerika ve diğer küresel pazarlarda da popülerlik kazandığı belirtiliyor.

Cat tekerlekli ekskavatör serisi, daha katı emisyon düzenlemelerine sahip pazarlar için yedi model (Cat M314 – M322), Çin için tasarlanmış bir model (M315 GC), daha düşük emisyon standartlarını karşılayan üç model (M315 – M320D2), M323F modeli içeriyor.

Hafriyat Bölümü Ürün Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Brian Abbott 50 bininci üretim ile ilgili şu yorumda bulundu: “Tekerlekli ekskavatör, müteahhitlerin sıkışık alanlarda ve gelişmiş altyapıya sahip pazarlarda çalışma biçiminde devrim yarattı. Geniş bir hidrolik ataşman yelpazesine olanak sağlayan benzersiz hidrolik tasarımın yanı sıra iş sahaları arasında hasara yol açmadan hızla hareket edebilme özelliği ezber bozdu.”

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler