13 Haziran 24, Perşembe

Cat 980 BH ile performans sahada

Cat 980 BH lastikli yükleyici; mermer aplikasyonuna uygun tasarlanmış şase yapısı, sınıfının en düşük yakıt tüketimi, artırılmış kaldırma kapasitesi ile dikkat çekiyor. Makine, kullanımı kolay teknolojileri standart olarak sunarak yüksek performans sağlıyor. Bu sayede hem operatörün verimi hem de üretkenlik artıyor. Artırılmış performans, güvenilirlik, dayanıklılık ve çok yönlülük özellikleri ile makine, kullanıcının sahadaki ihtiyaçlarını karşılıyor.

 Ağır hizmet tipi şanzıman ve jantlar

Cat 980 BH, ağır hizmet tipi şanzıman ve jantlar, daha büyük kaldırma ve devirme pistonları, ekstra güçlendirilmiş kaldırma kolu gibi özelliklere sahip. Bu sayede oldukça ağır olan mermer blokları dik yokuşlarda bile dengeli, güvenli ve hiçbir güç kaybı olmadan taşınabiliyor. 980 BH’de dik yokuşlarda makinenin zarar görmemesi için arka ağırlıkta bir koruma yapısı, güç kaybı olmaması için de kilit kavramalı tork konvertörü bulunuyor.

 

Yüke duyarlı hidrolik sistem

Bu modelde bulunan güç yoğunluğu arttırılmış Cat C13 motor, güç ve torku yoğun bir şekilde sağlayarak yakıt tüketimini azaltıyor. Standart olarak sunulan ‘Eco Mode’ ve istenen güce göre uygulamalarda ve dönüşlerde oransal akış sağlayan yüke duyarlı hidrolik sistem, önceki serilere kıyasla %25’e varan bir yakıt tasarrufuna ulaşıyor. Ağır hizmet tipi planet dişli şanzıman ve akslar, yine ağır hizmet tipi Z bar bağlantısı ve kapasitesi arttırılmış kaldırma ve devirme pistonları; ağır blokların güçlü ve hızlı bir şekilde yönlendirilmesi, zor şartlarda elleçlenip stok sahasına veya kamyona taşınabilmesine olanak sağlıyor. Yeni nesil yükleyicilere operatör verimliliği ve üretimi artırmak adına teknolojik özellikler eklenmiştir. Cat 980’de kova uygulamaları için otomatik kazı sistemi ve yine otomatik lastik ayarlama özellikleri bulunmaktadır. Hem kova hem de çatal uygulamalarında kullanılmak üzere kantar sistemi, hata oranı minimize edilmiş şekilde standart olarak sunulmaktadır.

 

Çalışma Ağırlığı: 32.000 – 36.000 kg

Kova Kapasitesi: 5.1 m³ (Mermer Kovası)

Motor Modeli: Cat C13 Stage 5

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler