19 Haziran 24, Çarşamba

CASE C Serisi mini ekskavatörler yüksek performans sunuyor

TürkTraktör’ün Türkiye Distribütörlüğünü gerçekleştirdiği CASE markasının mini ekskavatör ürün grubunda geniş bir ürün çeşitliliği bulunuyor. Yüksek performansla birlikte yüksek bir çalışma konforu sunan yeni C Serisi Mini Ekskavatörler üzerinde bulunan birçok tasarımsal detay göz dolduruyor. 1.7 ila 6.0 ton aralığında geniş bir ürün gamına sahip olan C Serisi, bünyesinde her işe uygun bir model bulunduruyor.

CASE’in en küçük mini ekskavatör üyesi CX17C, 1700 kg çalışma ağırlığı ve kompakt ölçüleriyle dar çalışma alanlarında öne çıkıyor. Sıfır kuyruk dönüş tasarımına sahip bu modelde, kule dönüşü esnasında makine üst şasisi palet dışına taşmadığı için kısıtlı alanlarda çalışmada güvenlik sorunu oluşturmuyor. Genişleyebilir palet tasarımına sahip olan CX17C’de alt şasi genişliği dar alanlardan geçmek gerektiğinde 990 mm genişliğe kısaltılabiliyor ve kapalı alan çalışmalarında kapılardan geçmek mümkün. Kazı esnasında daha dengeli bir performans sunabilmek adına ise palet genişliği 1300 mm genişliğe açılabiliyor. Motorun soğuk havalarda kolay marş yapmasına yardımcı olacak ön ısıtma sisteminin standart olarak bulunduğu CX17C modeli üzerinde, hırsızlıkları engellemek amacıyla kodlu hırsızlığa karşı koruma sistemi de hazır bulunuyor.

 Akıllı Hidrolik Sistem Tasarımı

CX17C’de 2 adet pistonlu ve 1 adet dişli pompayla hidrolik sistem ihtiyacı olan yağ sisteme gönderiliyor. Her bir pompanın makine üzerinde farklı fonksiyonların kontrolünden sorumlu olduğu bu tasarımda kazı esnasında eş zamanlı hareketler çevik bir şekilde sağlanıyor. CX17C üzerinde kırıcı gibi temel ataşmanların kontrolünü sağlamak üzere kırıcı tesisatı standart donanım olarak bulunuyor. Hassas makine kontrolünü sağlamak adına, tüm anahtar noktalarda silindir yastıklamaları kullanılıyor. Bu sayede makine hareketine bağlı olarak meydana gelen titreşim ve şok darbeleri operatöre iletilmiyor. Bu özelliğin yanında hidrolik sistemde yer alan akümülatör hidrolik titreşimlerin azalmasına yardımcı olarak kullanım hassasiyetini daha da artırıyor.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler