17 Mayıs 24, Cuma

CASE 921G maksimum performansı, üstün ekonomi ve ergonomiyle bir arada sunuyor

Yüksek performans gerektiren ve çeşitli zorlukları bir arada bulunduran çalışma alanlarında, üretkenlik ve düşük maliyet aranılan özelliklerin başında gelir. Çalışma koşullarının çetinleşmesiyle birlikte operatörün çalışma konforu da aranan özellikler arasında yer almaktadır. CASE markası tam da bu noktada, yüksek performans ve düşük çalışma maliyetini, operatör dostu ergonomik ve teknolojik tasarım diliyle üstün motor teknolojisiyle beraber 921G modelinde de sunmaya devam ediyor. Yenilenen, operatör dostu kabin tasarımı ve düşük maliyetli yüksek performanslı yeni nesil motoruyla zorlu şartların vazgeçilmezi olarak kendini ispat etmeye devam etmektedir.

 

Operatör dostu kabin

Operatör kabini genişliğiyle göze çarpıyor. Bu yenilikle birlikte pazardaki en geniş kabinli Lastik Tekerlekli Yükleyici unvanını kazanmış oluyor. Dış hava filtrasyonunu Carbon Hepa filtre teknolojisiyle birlikte gerçekleştiriyor. Tek parça ve panoramik görüş sunacak şekilde tasarlanmış ön cam sayesinde, operatöre daha geniş bir görüş açısı sunuluyor. Şifre korumalı kabin sayesinde hırsızlığa karşı daha güvenli hale geliyor. Yeni nesil dokunmatik 8” büyüklüğündeki dijital ekranı sayesinde operatör, makineyle ilgili olarak ihtiyaç duyduğu tüm bilgilere kolaylıkla erişebilir hale geliyor. Ayrıca geri görüş kamerasıyla da tam entegre çalışan dokunmatik ekran, geri manevralarda operatörün daha güvenli bir çalışma pozisyonu elde etmesini sağlıyor.

 Motorun Özel Konumlandırılması

Lastik tekerlekli yükleyicilerde, alışılmış düzende motor hemen kabinin arkasında, radyatörler ise onun arkasında konumlanır. G serisinde motor makinenin en arkasında konumlandırılırken, radyatör grubu da CASE’in özgün tasarımı ile motor ve kabin arasında kendine yer buluyor. Motorun makinenin en arkasında konumlanması makine üzerinde adeta bir karşı ağırlık görevi görüyor. Bu tasarım, doğal olarak ekstra ilave ağırlık kullanım oranını da azaltıyor. Bu sayede makine tonajına göre çok daha yüksek bir taşıma kapasitesi mümkün kılınıyor. İş üretkenliği artarken, makine ağırlığından sağlanan avantaj ile yakıt tüketimi daha da azalıyor.

 Yenilenen Özel Motor

Yenilenmiş, güçlü hidrolik ve yürüyüş grubu hareketini, piyasada düşük yakıt tüketimi ve uzun çalışma ömrü ile bilinen FPT motorlardan alıyor. FPT markası CASE ile CNH Industrial çatısı altında bulunuyor. Bu sayede CASE’in Lastik Tekerlekli Yükleyicilerinde ihtiyaç duyduğu özelliklere sahip motorlar FPT tarafından özel olarak bu ürün grubu için tasarlanıyor ve üretiliyor. Toplam 6 silindiri ile 6.7 litrelik düşük bir hacme sahip olan bu motorlardan 255 beygir gibi yüksek bir motor gücü üretiliyor. Tekerleklerdeki yüksek itiş gücünün ve koparma performanslarının çıkış noktası olan maksimum tork değerlerinde, bu tonaj sınıfına göre oldukça yüksek değerlere sahip olan 921G motoru; 1300 Nm’lik maksimum motor torkunu 1600 devir gibi düşük bir motor devrinde elde edebiliyor. Max. ve Smart olmak üzere iki farklı motor çalışma modu ile farklı uygulama koşullarında ideal performans ve yakıt ekonomisi bir arada sunulurken; otomatik rölanti ve otomatik motor durdurma fonksiyonları da standart donanım olarak 921G model üzerinde bulunuyor.

 Özel Soğutma Ünitesi Tasarımı

CASE G serisi üzerinde kendine özgü küp şeklinde soğutma ünitesi bulunuyor. 6 adet radyatörün bir küp oluşturacak şekilde dizildiği ve hiçbirinin art arda gelmediği bu tasarımda petek tıkanma problemlerinin yaşanma ihtimali çok düşük iken, soğutma performansı da oldukça yüksek oluyor. Küp şeklindeki soğutma ünitesinin merkezine yerleştirilmiş olan hidrolik yağ deposu da hava akımından faydalanarak ekstra soğutma sağlıyor. 921G’in sahip olduğu yüksek kapasiteli soğutucu fanın hızı elektronik bir kontrol ünitesi tarafından yönetiliyor. Sıvı sıcaklıklarının sensörler aracılığı ile sürekli kontrol edildiği bu sistemde, fanın hızı ihtiyaç oranında kontrol ünitesi tarafından ayarlanıyor. Değişken hızlı fan sistemi sayesinde, motorun soğukta ilk hareketinden sonra hızlı bir şekilde ideal çalışma sıcaklığına ulaşması sağlanırken, yakıt ekonomisine de katkı artıyor. Ters fan sistemi diğer tüm G serisi modellerinde olduğu gibi 921G üzerinde de standart olarak sunuluyor, tozlu ve kirli ortam çalışmalarında radyatör ve ızgara tıkanma problemlerinin önüne geçiliyor.

 Ağır Hizmet Tipi Güç Aktarma Organları

Sahip olduğu dayanıklı güç aktarma organları ile uzun ömürlü bir çalışmayı garanti ediyor. 4 ileri 3 geri vitese sahip powershift şanzımanı ile 36 km/sa hıza ulaşabilen bu makine üzerinde vites geçişleri de oldukça hassas ve seri. Daha kalın ve dayanıklı komponentlerden imal edilen ağır hizmet tipi akslara sahip olan 921G üzerinde %100 kilitlemeli diferansiyel bulunuyor. Ön aks üzerinde bulunan diferansiyel kilidi yüke girişlerde lastiklerde daha fazla tutunma sağlarken, kaygan çalışma koşullarında tekerleğin patinaja düşmesini önlüyor. Diferansiyel kilidi hem operatör tarafından manuel olarak kullanılabilirken, hem de otomatik mod devreye alındığında tekerleklerde patinaj meydana geldiği an doğrudan devreye giriyor.

 Lastik Tekerlekli Yükleyiciniz Mobil Kantara Dönüşüyor

Entegre mobil kantar özelliği sayesinde, hangi malzemeden ne kadar ağırlıkta yükleme yapıldığı kolaylıkla operatör ekranından görülebilecek. Böylelikle istenmeyen aşırı yüklemelerin önüne geçilebilecek ya da malzemenin niteliğine göre ağırlık sınıflaması yapılabilecek. Bu da çalışma zamanını daha verimli kullanmayı sağlayarak maliyetleri azaltma konusunda fayda sağlayacaktır.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler