14 Haziran 24, Cuma

Borusan Cat, inşaat sektörüne yönelik ilk sertifikalı revizyon merkezi unvanının sahibi oldu

Borusan Grup şirketlerinden Borusan Cat, Caterpillar dünyasında yeni bir ilke imza attı. İnşaat endüstrisine yönelik dünyanın ilk sertifikalı revizyon merkezi, Borusan Cat’in Gebze Revizyon Merkezi oldu. Toplam 255 kriter üzerinden değerlendirilen Borusan Cat, 1.5 yıllık süreç sonunda inşaat endüstrisinde bir ilk olma özelliği taşıyan ünvanın sahibi oldu.

Borusan Cat İcra Kurulu Başkanı Özgür Günaydın

“Daha İyi Bir Dünya İçin Çözüm Üretiriz” anlayışı ile Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Uzak Doğu Rusya’da faaliyetlerini yürüten Borusan Cat, dünyada 300 üzerinde revizyon merkezi ve özel atölyelye sahip Caterpillar içerisinde, inşaat endüstrisine yönelik ilk sertifikalı revizyon merkezine sahip temsilci oldu.

İnşaat makineleri ve güç sistemleri komponentlerinin yenilenerek yeni bir ekonomik ömür kazandığı revizyon merkezlerini değerlendiren Caterpillar uzmanlarınca 1.5 yıl süresince yazılı ve fiziki denetime tabi tutulan şirket, 255 kriter üzerinden değerlendirildi. Minimum 80 puanlık değerlendirmede 93 puan olarak büyük başarıya imza attı. EAME Bölgesi’nin (Avrupa, Afrika, Orta Doğu) 3 sertifikalı revizyon merkezinden biri, inşaat endüstrisinin ise dünyadaki ilk sertifikalı revizyon merkezi Borusan Cat Gebze Revizyon Merkezi oldu.

Altı yılda zirveye yükseldi

Borusan Cat’in, Caterpillar içerisinde dijital dönüşümü başlatan ilk şirket, Caterpillar’ın Dijital Konseyi’nin de kurucu üyeleri arasında yer aldığını belirten Borusan Cat İcra Kurulu Başkanı Özgür Günaydın, 2017’de faaliyetlerine başlayan Borusan Cat Revizyon Merkezi’nin 6 yıl gibi kısa bir sürede büyük başarı elde ettiğini söyledi. Günaydın sözlerine şu şekilde devam etti:

“Borusan Cat olarak Türkiye’de Gebze ve Ankara, yurtdışında ise Kazakistan ve Rusya’da olmak üzere toplamdaki 5 revizyon merkezimiz yanı sıra işimize getirdiğimiz yenilikçi yaklaşım ve teknolojiye verdiğimiz önemle Caterpillar içerisinde saygın bir noktada bulunuyoruz. 2017’de kurulan ve henüz ‘çok genç’ diyebileceğimiz Borusan Cat Gebze Revizyon Merkezimizin inşaat endüstrisine yönelik dünyanın ilk sertifikalı revizyon merkezi seçilmesinden büyük gurur duyuyoruz. Bu başarı attığımız sağlam adımların sonucunda geldi.  Gebze’de revizyon merkezi yolculuğumuz süresince sürekli gelişimi bir kültür haline getirdik. 2021 yılında ‘en iyi uygulama’ olarak dünyada en fazla yayını biz yayımladık. Tüm bu adımlar sonucunda ise bu başarıyı elde ettik.”

İş makinelerine yeni bir ömür

Borusan Cat revizyon merkezleri ile kullanım ömrünü tamamlamış motor, güç aktarma, hidrolik gibi ana bileşenleri (komponent) orijinal Cat parçalar kullanarak yenisi gibi yüksek kaliteli, daha düşük maliyetli ve garantili olarak üretiyor. Revizyon Merkezlerinde, arıza ve revizyon durumlarında aşınmış ve kullanım ömrünü tamamlamış komponentler hızlı ve kolay bir şekilde yenileniyor. Onarım ve revizyon bekleme süreleri %100’e kadar kısaltılıyor ve zaman kaybı önleniyor. Borusan Cat’in Ankara’da bulunan ve genel inşaata yönelik hizmet veren revizyon merkezi için de sertifikalandırma süreci başlamış durumda.

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler