17 Mayıs 24, Cuma

Bauma rotayı çizdi: Dijitalleşme ve otomasyon

Messe München yetkilileri  24-30 Ekim tarihleri ​​arasında düzenlenen Bauma Fuarı’na 495.000’den fazla ziyaretçinin katıldığını ve bunların yaklaşık %50’sinin uluslararası ziyaretçi olduğunu açıkladı.  

Bauma Fuarı yedi gün boyunca inşaat makineleri endüstrisinin merkezi haline geldi. 60 ülkeden toplam yaklaşık 3.200 katılımcı (2019: 63 ülkeden 3.684 katılımcı) ve 200’den fazla ülkeden 495.000’den fazla ziyaretçi (2019: 200’den fazla ülkeden 627.603 ziyaretçi) dünyanın önde gelen inşaat makineleri fuarı için Münih’e geldi. Uluslararası ziyaretçi oranı ise yüzde 50 civarındaydı.
İlk 10 katılımcı ülke sırasıyla Almanya, İtalya, Türkiye, Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda, Hollanda, Fransa, ABD, Avusturya, İspanya ve Çin oldu. Uluslararası katılımcıların payı yaklaşık yüzde 65 oldu.

Etkinlikten Sorumlu Messe München CEO’su Stefan Rummel memnun: “Bu Bauma yeniden coşku ve hayranlık uyandırdı. Son Bauma’nın ardından dünya temelden değiştikten sonra, Bauma 2022’nin, müşterilerimizin çok çeşitli yenilikleri, iyi iş anlaşmaları ve dünyanın her yerinden birçok ziyaretçisi sayesinde ticaret fuarının inşaat-ekipman endüstrisinin bir güç merkezi olmaya devam ettiğini göstermesinden gerçekten heyecan duyuyoruz” dedi.

Geleceğin konularına odaklanma

Bauma gücünü yalnızca bir iş platformu olarak sergilemekle kalmadı;  fuar aynı zamanda etkinlik için konu belirleme konusundaki liderlik iddiasını da yerine getirdi. Paus Maschinenfabrik GmbH Genel Müdürü ve bauma Danışma Kurulu Başkanı Franz-Josef Paus özetle şunları söylüyor: “Bauma’nın gidişatından çok memnunuz. Fuar, müşterilerimiz ve misafirlerimiz arasında son derece popülerdi. Dijitalleşme ve otomasyon, fuara hakim olan konular ve bu eğilim geri döndürülemez.” Alman Mühendislik Federasyonu’nun (VDMA) İnşaat Makineleri ve Yapı Malzemeleri Birliği Genel Müdürü Joachim Schmid bunu şöyle ifade ediyor: “Katılımcılar, CO² nötrlüğü ile ilgili mevcut zorlukların yanı sıra kalifiye işçi sıkıntısı sorununun üstesinden gelmek için otomasyon ve dijitalleşme ile çözümler sunuyorlar. ”

Bir sonraki Bauma fuarı 7-13 Nisan 2025’te Münih’te yapılacak.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler