13 Temmuz 24, Cumartesi

BAOLI, HASEL Grup güvencesiyle Türkiye’de

BAOLI ürünleri artık HASEL Grup güvencesiyle Türkiye’de. HASEL Grup bünyesinde yer alan RENTLIFT tarafından müşterilerin beğenisine sunulacak olan BAOLI markası; dizel ve LPG motorlu forkliftler, elektrikli forkliftler ve depo ekipmanları olmak üzere 3 ana kategoride pazarda yer alacak.

İntralojistik sektöründe lider olan KION Grubu’nun bir diğer markası olan BAOLI artık HASEL Grup güvencesiyle Türkiye’de. BAOLI markası Türkiye’de HASEL Grup’un bir şirketi olan RENTLIFT İstif Makinaları San. ve Tic. A.Ş. tarafından temsil edilecek. Yeni makine satışının yanında, müşterilere servis, yedek parça ve aksesuar temini, ikinci el ekipman satışı ve kiralama operasyonlarını da RENTLIFT gerçekleştirecek. Konuya ilişkin yapılan açıklamada BAOLI’nin, 30 bin çalışanı, 100’den fazla ülkedeki satış ve servis ağı ile intralojistik sektöründe dünya çapında bir lider olan KION Grubu’nun bir markası olduğu belirtilerek “BAOLI’nin ürünleri sadece Avrupa pazarı ve AB standartlarını karşılamanın yanı sıra pratik, güvenilir ve optimum ergonomiyi sağlayacak şekilde konsept tasarımla başlamıştır. Bunu gerçeğe dönüştürmek için BAOLI bir Çinli şirketin enerjisiyle önde gelen bir Alman grubunun gücünü birleştirerek, KION Grubu’nun desteği ve deneyimiyle müşterilerine finansal fayda sağlayabilmek için durmaksızın çalışmaktadır” denildi. Kavramsal düşünce gücünün BAOLI’yi rakiplerinden ileriye taşıdığı da dile getirilen açıklamada “BAOLI, ürünlerini tasarlayıp üretirken her müşterinin uygulamalarını ve zorluklarını anlayarak ve kaliteden ödün vermeden maliyet optimizasyonu sağlama düşüncesiyle ilerliyor. Bu sayede, müşterilerine tam istediklerini pratik ve güvenilir bir ürün portföyü ile sağlayabiliyor” ifadeleri kullanıldı.

Yüksek üretkenlik ve mükemmel performans

RENTLIFT’in, BAOLI ürünlerini dizel ve LPG motorlu forkliftler, elektrikli forkliftler ve depo ekipmanları olmak üzere 3 ana kategoride pazara sunacağı da belirtilen açıklamada şu bilgiler aktarıldı: “Bu bağlamda ürün kategorilerine bir göz atarak, Türkiye’ye giren BAOLİ ürünlerin özelliklerini anlamakta fayda bulunmaktadır. BAOLI’nin dizel ve LPG motorlu forkliftleri, 1,5 ila 10 ton arası yük kapasitesine sahip, yüksek üretkenlik ve mükemmel performans sağlamak için üretilmiş olup, özellikle dış mekanlarda kullanım için özel olarak tasarlanmışlardır. Titreşimi minimize eden yükten “bağımsız” olarak ve maksimum görünürlüğü ve güvenliği sağlamak üzere tasarlanmış ergonomik operatör kabini sayesinde operatörün güvenliği sağlanmıştır. Buna ek olarak, özel tasarlanmış daha ufak çaplı direksiyon simidi sayesinde daha fazla manevra kabiliyeti ve daha uzun saatler operatörün yorulmadan çalışmasına olanak sağlanmıştır. Son olarak da kolayca erişilebilen hidrolik kumanda kolları, çok işlevli gösterge panelleri ve motor bölmesinin kapaklarını 90°’den fazla açılması sayesinde servis ve bakım işlemlerinde kolaylık sağlanabilmesi sağlanmıştır”.

Daha çevreci ve tasarruflu forkliftler

Açıklamada elektrikli forkliftlerin ise 1,5 ila 3,5 ton arası yük kapasitesine sahip, hem iç hem de dış mekanlarda kullanım için ideal olduğu, müşterilerin ihtiyaçlarına göre hem 3 lastikli hem de 4 lastikli versiyonlarının bulunduğu belirtilerek şu ifadeler kullanıldı: ”Bu kategoride içten yanmalı motorlu kardeşlerinde olduğu gibi mükemmel görüş sağlayan son derece sağlam operatör kabiniyle donatılmıştır. Ekipmanda kullanılan elektronik bileşenler İtalya’da üretilmekte olup, hem sürüş hem de kaldırma için AC elektrik motor teknolojisi kullanılmıştır. Daha çevreci ve tasarruflu olarak tasarlanan BAOLI elektrikli forkliftleri frenleme enerjisinin bir kısmının geri kazanılmasını sağlayarak, daha fazla sürüş güvenliği sağlayan Rejeneratif Fren Sistemi’yle donatılmıştır. Direksiyon sensörü ve 3 lastikli modellerde otomatik viraj hızı azaltma sistemi süratli bir taşıma sırasında gerek ekipman gerekse operatörün güvenliği için düşünülmüştür. Buna ek olarak eldeki görevin durumuna bağlı olarak seçilebilir sürüş performansı seviyesi sayesinde ekipmanın performansı uygulamaya göre uyum sağlayabilmesi için seçilebilmektedir.”

Malzeme taşıma için mükemmel seçim

Açıklama şu ifadelerle son buldu: “Son olarak depo ekipmanları ana kategorisinde transpaletler, istifleyiciler ve çok fonksiyonlu depo ekipmanları Türk müşterilerinin beğenisine sunulacaktır. Baoli’nin elektrikli transpaletleri, 1,2 ila 2,5 ton arasında geniş yük kapasiteleriyle depolarda ve tüm kapalı ortamlarda kullanımlarda malzeme taşıma için mükemmel seçimdir. Baoli, transpaletlerinde kullandığı bileşenlerin seçimini kaliteye odaklanmış, dünyanın önde gelen sektör lider markaları arasından yapmakta olup, ağır hizmet operasyonlarında bile müşterilerine maliyetlerinden tasarruf etmeyi ve ekipmanların güvenilirliğini artırmayı amaçlamaktadır. 1,0 ila 1,6 ton arasında yük kaldırma kapasitesine sahip çok yönlü ve kullanımı kolay istifleyiciler, ürünlerin araçlara yüklenmesi veya araçlardan boşaltılarak raflara koyulmak üzere, özellikle maksimum görünürlük sağlayan ve yüksek teknolojili asansörler ile donatılmıştır. Özellikle, 4-noktadan destek sağlayan dengeli tasarımıyla, yüksek kaliteli bileşenleriyle, maksimum hassasiyet ve güvenlik için elektronik kontrollü orantılı kaldırma/indirme sistemiyle ve elektronik parçaları toz ve nemden koruyan sağlam muhafazasıyla müşterilerin zorlu görevlerin altından rahatlıkla kalkabilmektedir. 100 kg yük kaldırma kapasitesine sahip, çok fonksiyonlu depo ekipmanı Baoli KBO 01L, yeni nesil hafif hizmet sipariş toplayıcı, dar koridorlar ve her türlü perakende noktaları için mükemmel bir seçimdir. Sezgisel kullanım arayüzü ve güvenli tasarımı, verimli bir şekilde ürünlerin raflara konması veya raflarda alınmasını sağlayan müşteri ihtiyaçlarına özel olarak tasarlanmış bir platformdur.”

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler