17 Mayıs 24, Cuma

ASKO GLOB ALL müşterileri Rubble Master ürünlerini Avusturya’da inceledi

Ülkemizde ASKO Glob All tarafından temsil edilen, kompakt mobil kırıcı pazarında dünya lideri Rubble Master’ın RM J110X Mobil Çeneli Kırıcı ve RM H50X Mobil Ön Eleği’nin lansmanları yapıldı. Etkinliğe aralarında Türkiye’nin de bulunduğu çok sayıda ülkeden gelen davetliler katıldı.

Rubble Master’ın RM J110X Mobil Çeneli Kırıcı ve RM H50X Mobil Ön Eleğinin lansmanları Avusturya’nın Linz şehrinde 23 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirildi. Lansman için Rubble Master Genel Merkezi’nde buluşan davetliler kısa bir brifing sonrasında Linz yakınlarında bir granit ocağına götürüldü. Avusturya’daki en sert granit kayaçlarından oluşan ocaktan çıkarılan granit blokları geçmişte Viyana’daki birçok muhteşem yapının inşa edilmesinde kullanılmış. Burada 50 tonluk bir ekskavatör tarafından beslenen RM J110X kırdığı malzemeyi direkt olarak RM 120X mobil darbeli kırıcıya gönderdi. 5 m2’lik askı eleği ve entegre geri dönüş konveyörüyle kapalı devre çalışan RM 120X 300 t/h’lik bir kapasiteyle 0-50 mm boyutunda kübik agrega üretti.

Yakıt kullanımında önemli tasarruf

Daha sonra büyük bir geri dönüşüm tesisine götürülen katılımcılar burada RM J110X Hibrit Çeneli Kırıcı ve RM H50X Hibrit Ön Eleğin performanslarını izleme şansına sahip oldular. RM J110X Hibrit Çeneli Kırıcı’ya beslenen beton atıkları kırılarak RM H50X ön eleğine sevk edilip üç farklı gradasyonda ürüne dönüştürüldü. Katılımcıların ilgisini en çok çeken şey RM J110X tarafından üretilen elektrik ile RM H50X ön eleğin de çalıştırılmasıydı. Bu sayede yakıt tüketiminin %25 daha düşük olması sağlanıyor. Tüm X serisi Rubble Master ürünlerinde sunulan ışıklı performans indikatörü makinelere yaklaşmadan makinenin anlık performansını gösteriyor.
Şantiye çalışmaları sırasında müşterilerin tüm soruları Rubble Master yetkilileri tarafından cevaplandı, ayrıca katılımcılar makineler yakından inceleme fırsatı buldu. Etkinlik fabrika gezisi ve akşam yemeği ile sona erdi.

RM J110X Mobil Çeneli Kırıcı

Üzerinde 19.500 kg’lık ağır hizmet tipi çeneli kırıcı taşıyan RM J110X Mobil Çeneli Kırıcı toplam 52 ton ağırlığında. Benzerlerine göre sektördeki en uzun çeneye sahip. Bu sayede daha dar yakalama açısı ve daha büyük boyut küçültme oranı sağlayabiliyor. Aşınan çene plakaları için hidrolik çene astarı ayırma silindiri ile donatılmış makine aynı zamanda geniş ve yeterli yükseklikte çene altı boşluğu sunuyor. Bu sayede tıkanma problemleri minimuma indirilirken, gerektiğinde hidrolik olarak konveyörün alçaltılmasıyla bu alan daha da genişleyebiliyor. Yük altında kolaylıkla çalışmaya başlayabilme özelliği bulunan RM J110X, aynı zamanda kırarken çene ayarına izin veriyor. 450 t/h kapasiteye ulaşabilen RM J110X Mobil Çeneli Kırıcı ASKO Glob All tarafından tüm dünya ile aynı anda Türk madencileri ve müteahhitlerinin hizmetine sunuluyor.

RM H50X Mobil Paletli Ön Eleği

Rubble Master RM H50X Mobil Paletli Ön Eleği, hibrit bir model olup hem şebeke elektriği hem de üzerindeki dizel motor ile çalışabiliyor. 23,9 ton ağırlığı ve 10,9×2,55×3,2 m boyutları ile çok kolay taşınabilen RM H50X düşük yakıt tüketimi, olağanüstü esnekliği, güvenliliği ve az bakım gerektirmesi ile öne çıkıyor. Dünyada ilk kez bu boyutta bir ön elekte entegre hava eleği opsiyonu sunuluyor. Yine malzemeyi üç yerine iki fraksiyona ayırma değişimi çok kolay bir şekilde dakikalar içerisinde hidrolik olarak yapılabiliyor.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler