22 Haziran 24, Cumartesi

Allison’ın yeni arazi serisi şanzımanı, BELL’in yeni nesil kamyonlarında

Allison Transmission, BELL’in yeni nesil belden kırmalı damperli kamyonlarına Allison TerraTran™ şanzımanını entegre etmek üzere Bell Equipment Group Services (BELL) ile bir iş birliği yapıyor. Allison’ın kanıtlanmış 4000 Serisi™ yol şanzımanının üzerine geliştirilen TerraTran, arazi uygulamalarının tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.

Allison Transmission, BELL’in yeni nesil belden kırmalı damperli kamyonlarına Allison TerraTran™ şanzımanını entegre etmek üzere Bell Equipment Group Services (BELL) ile bir iş birliği yapıyor. BELL’in Ürün Geliştirme ve OEM Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdürü Tristan du Pisanie, açıklamasında; “BELL ve Allison’ın ortak değerlere, kanıtlanmış inovasyon ve güvenilirlik geçmişine dayanan uzun süredir devam eden bir çözüm ortaklığı bulunuyor. Allison, şanzımanların bilinen dayanıklılığı ile BELL’in müşterileri için artırılmış sürüş, eğim ve manevra kabiliyeti sunma çabamızın bir parçası olarak, TerraTran şanzımanı araçlarımızda değerlendirmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz” diye belirtti. Allison’ın kanıtlanmış 4000 Serisi™ yol şanzımanının bir sürümü olan TerraTran, belden kırmalı damperli kamyonlar, mobil vinç ve geniş gövdeli, damperli madencilik kamyonları gibi arazi uygulamaları için özel olarak üretiliyor. TerraTran, Allison’ın 4000 Serisi şanzımanının kanıtlanmış güvenilirliğine ve dayanıklılığına ihtiyaç duyulduğunu gösteren müşteri görüşleri temel alınarak geliştirilirken arazi uygulamaları için artırılmış beygir gücü, tork ve brüt araç ağırlığı (GVW) kapasitesine, hızlı geri vites yeteneği eklenerek tasarlandı.

Başarılı iş birliği

Allison Transmission’ın Arazi Uygulamaları Global Satış, Müşteri Destek ve Servis Direktörü Kartik Ramanan, konuyla ilgili olarak; “Allison’ın BELL ile son 25 yıldır sürüdürdüğü başarılı iş birliğinin, BELL’in değerlendirmesi için en gelişmiş tahrik çözümümüzün entegrasyonunu sağlayarak devam etmesinden memnuniyet duyuyoruz. Global olarak inşaat ve madencilik uygulamaları için tasarlanan TerraTran, Allison’ın karşılaşıbilecek en zorlu koşulların birçoğunda kendini kanıtladığı dünya çapındaki toprak, mineral ve değerli madenleri taşıma konusundaki 65 yılı aşkın deneyimine dayanıyor” şeklinde açıklamada bulundu. Allison TerraTran, kullanıldığı uygulamaya bağlı olarak 800 beygire kadar maksimum güç ve 3200 Nm’ye kadar tork kapasitesine sahip. Yedi ileri ve iki geri vites özelliği ile sunulan TerraTran, eklenen hızlı geri vites ile de gelişmiş üretkenlik ve optimize edilmiş verimlilik sağlıyor.

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler