19 Haziran 24, Çarşamba

AED Teknik Makina ürünleriyle yüksektekİ her noktaya güvenle ulaşın

Kaldırma ekipmanları ve bakım üniteleri konusunda uzmanlaşmış olan AED TEKNİK MAKİNA, 15 yılı aşkın tecrübesi ile; elektrikli asma iskeleler, cephe temizlik ve bakım üniteleri, asansör montaj vinçleri, çeşitli malzeme vinçleri ve özel donanımların imalatını, bakımını ve revizyonunu başarı ile gerçekleştiriyor. Firma Yöneticisi Tevfik Seyhan ile ürünlerini, sektörü ve İŞİM Kümelenmesi üyeliğini konuştuk.

AED Teknik Makina Yöneticisi Tevfik Seyhan

Öncelikle kendinizi tanıtır mısınız?

Ben, yükseklerdeki her noktaya sizi güvenle ulaştıracak olan AED Teknik Makina ekibinin bir parçasıyım. 2000 doğumluyum ve Ege Üniversitesi mezunuyum. Şirketteki görevim makina tasarımı. Babam Mikail Seyhan ve saygı değer ortaklarının yıllardır bu sektörde edindikleri bilgileri 2019’dan beri kendi tarzıma adapte ederek tasarımlar yapmaktayım.

Firmanızı anlatır mısınız?

Kaldırma ekipmanları ve bakım üniteleri konusunda uzmanlaşmış olan AED TEKNİK MAKİNA, 15 yılı aşkın sürede konusunda tecrübe edinmiş personelleri ile bugün; elektrikli asma iskeleler, cephe temizlik ve bakım üniteleri, asansör montaj vinçleri, çeşitli malzeme vinçleri ve özel donanımların imalatını, bakımını ve revizyonunu başarı ile gerçekleştirmekte. Ürettiğimiz kaldırma ekipmanlarının tasarım ve üretiminin temelini emniyetli ürün politikası oluşturmaktadır. Bugün kendi pazarımızda bulunduğumuz yeri ise sadece bir basmak olarak görmekte ve bu aşamayı tüm kullanıcı geri dönüşlerini dikkate alarak oluşturduğumuz müşteri memnuniyeti ilkemize borçlu olduğumuzun farkındayız.

Üretim tesislerinizin detaylarını paylaşır mısınız?

Ankara’daki fabrikamız 2200 metrekare açık, 2000 metrekare kapalı alana sahip. Yönetim ve proje ofislerinin yanı sıra imalathanemizde bulunan kaynak bölümü, montaj bölümü, test alanı, talaşlı imalat bölümü, elektrik bölümü ve boya alanımız mevcut.

Ekibiniz hakkında bilgi verir misiniz?

Bu sektörde 20 yılı aşkın deneyim sahibi yönetim ve imalat ekibimizle ilerlemeye emin adımlarla devam etmekteyiz. Kadromuz; makina mühendisi, imalat mühendisi, dizayn ekibi, ofis elemanları, kaynak sertifikasına sahip ustalarımız, mekanik ekbimiz, CNC ve torna operatörleri, elekrik ve elektronik ekibi ve satış personellerinden oluşuyor.

Hangi sektörlere hizmet sunuyorsunuz?

Genel olarak inşaat sektöründe faaliyet göstermekteyiz. Türkiye ve dünyada adını duyurmuş İstanbul Uluslararası Finans Merkezi gibi özel projelerden başlayıp hastane, okul, iş merkezleri, alışveriş merkezleri gibi projelerde yer almaktayız. Ayrıca dünyaya kendini kanıtlamış asansör firmaları ile çözüm ortaklığı sürdürmekteyiz. Firma olarak kendimizi bir kalıba sokmak yerine müşterilerimiz hangi sektörden olursa olsun çözüm odaklı bir düşünceye sahibiz ve bu da bizi bu pazarda tanınan bir firma haline getirmekte.

Referans müşterilerinizden örnekler verir misiniz?

Rönesans Holding, YDA İnşaat, Kuzu Grup, Emlak Konut, Yapı-Yapı, Taca İnşaat, Koç Holding, Söğüt İnşaat, Folkart İnşaat, Saruhan İnşaat, Çelikler Holding, Metal Yapı, Kocamanlar Alüminyum… gibi uzun bir referans listesine sahibiz. Ayrıca Schindler, Otis, Kone, Hyundai gibi asansör firmalarını referanslarımıza ekleyebiliriz.

İhracat çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

Özellikle Ortadoğu ve Afrika ülkelerinin gelişmekte olan şehirlerinde faaliyetler ve proje çalışmaları yürütmekteyiz. Suudi Arabistan, Bahreyn, Katar, Irak, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri gibi bazı körfez ülkelerine ihracatlarımız var. 2022 yılı için Özbekistan’ın Semerkant şehrinde devam eden 5 proje için şözleşme imzalamış bulunmaktayız.

Satış sonrası hizmetlerinizi anlatır mısınız?

Satış sonrası yapı projesine uygun tasarım örnekleri çalışılır ve müşteri uygun olan proje seçimini yaptıktan sonra imalat çalışmaları başlanır. İmalatlar tamamlandıktan sonra makinelerimiz sahaya sevk edilir ve makinelerimizin montaj, test – devreye alma işlemleri tamamlandıktan sonra personellere supervisorlerimiz tarafından gerekli kullanıcı eğitimi verilir. Makina ve sistemlerimizin periyodik bakımları ve teknik servis destekleri firmamızca yapılmaktadır.

AED’yi ürün kalitesi ve rekabet açısından değerlendirirek farklılaştığınız noktaları anlatır mısınız?

AED ekibi olarak önceliğimiz güvenli bir çalışma ortamı oluşturmaktır. Bunu sağlayacak unsurlar ise doğru tasarım, kaliteli malzeme ve mükemmel işçiliktir. Biz firma olarak bu 3 hususta titizlikle ve birikmiş tecrübelere dayanarak hareket etmekteyiz. Kalite evraklarımız, bu sektör için Avrupa’nın 2015-2018 yıllarında yayımlamış olduğu raporlardan oluşmaktadır. Dünyaca tescillenmiş olan TÜV AUSTRIA belgelerimiz ve bunun yanı sıra TSE onaylarımız mevcuttur. Yenilikçi oluşumuz ve teknolojiyi doğru alanlarda kullanmamız bu pazarda daha başarılı olduğumuzu kanıtlar niteliktedir. Ürünlerimizin tasarım aşamasında proje ekibimiz yoğun bir ar-ge çalışması yapmakta ve tek bir noktaya bağlı kalmadan mühendislik unsurları çerçevesinde yaratıcı çözümler sunmaktadır. Güven ve uyum başlıkları adı altında tasarlanan sistemler, kullanıcıların uzun yıllar boyu sorunsuz bir şekilde isteklerini yerine getirebildikleri gibi şirketimiz ile olan ikili ilişkilerini de güçlendirmekte. Kısacası bu da bizim bu sektördeki farklılıklarımızdan birisi olmakta.

Standart üretim mi yapıyorsunuz, müşteri talebine göre özel üretiminiz var mı?

Ürünlerimizi hem özel hem de standart olarak imal etmekteyiz. Proje bazlı ürünlerde yapıyı veya istenileni göz önünde bulundurarak müşteriye özel imalatlar yapıyoruz.Bazı standart olan bakım üniteleri, yük vinçleri, asansör montaj vinçleri gibi ürünlerimizde firmamızda hazır olarak bulunmaktadır.

İŞİM Kümelenmesi’ne ne zaman ve neden üye oldunuz? Üyeliğin sağladığı katkıları anlatır mısınız?

İŞİM Kümelenmesi’ne 2013 yılından beri üyeyiz. Kümelenme; üye firmalarına yerel pazarda ve dünya pazarında faaliyette bulunan firmalarla tanışma ve birbirlerini destekleme noktasında güvenli ve önemli bir kuruluş. Biz de bunu bilerek üye olmaya karar verdik. İŞİM Kümelenmesi’ne firmamıza verdiği önem ve destekleri için teşekkür etmek istiyorum. Firmamızın sektörde duyulması için gösterdikleri özen ve diğer firmalarla tanışmamızdaki önemli rolleri bizim için her şeyden değerli. ‘

Ürün portföyü

Bina Bakım Üniteleri
Monoray Üniteler
Skylight (Işıklık Bakım Ünitesi)
Elektrikli Asma İskeleler
Malzeme Kaldırma Vinci
Traksiyonel Vinç

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler