12 Haziran 24, Çarşamba

Komatek büyük ilgi gördü

Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) ve İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği’nin (İSDER) ana destekçileri olduğu KOMATEK 2024 Fuarı sona erdi. 29 Mayıs’ta kapılarını ziyaretçilerine açan fuarda; 200’ün üzerinde yabancı firma olmak üzere 300 firma yer alırken, 2 bin kadar makina sergilendi.

17’nci kez düzenlenen ve İstanbul’da ilk kez kapılarını ziyaretçilere açan KOMATEK 2024 Fuarı’na yaklaşık 48 bin ziyaretçi katıldı. Fuara, 200’ün üzerinde yabancı firma yer aldı. Fuarda toplamda 300 stant açılırken, 2 bin kadar makina sergilendi. Çin, Japonya, Amerika, Almanya, Fransa, İtalya, İngiltere, İspanya, Malezya, Venezuela, Rusya ve Kazakistan gibi ülkelerin de aralarında bulunduğu birçok ülkeden fuara katılım sağlandı. Küresel koşulların etkisiyle çevre bilincinin öne çıkmasıyla üretilen ve kullanıcılar ile sektörün ilgisini çeken temiz yakıtlarla çalışan makinalar, İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Katılımcıların beklentilerinin üzerinde bir fuar gerçekleştirdik”

İMDER Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Akgün fuarla ilgili olarak, “Bu fuarı ilk kez İstanbul’da gerçekleştirdik. KOMATEK Fuarı, Türkiye’de ilk defa içten yanmalı motorlu makinalarda faz V motorlu makinaların yer aldığı, doğayı ve insanları koruyan, azot bileşenleri ve karbon monoksit bileşenleri açısından minimum emisyon sağlayan ürünlerin sergilendiği fuar olmuştur. KOMATEK Fuarının bu yıl, firmaların beklentisinden de yüksek bir katılımla gerçekleştiğini, sektörün gerçekten ilgilisinin ziyaret ettiğini ve görüştüğümüz diğer katılımcı firmaların memnun ayrıldığını belirtmek isterim. Katılımcıların beklentilerinin üzerinde bir fuar gerçekleştirdik. Sektörün en önemli fuarları kadar titizlikle düzenlenmiş bir fuar oldu. Herkesin kendi sergilediği ürüne bu kadar sahip çıktığı ve güzel organize olduğu sayılı fuarlardan biri oldu. Dolayısıyla da hem İMDER olarak kendi ekibimizi hem de SADA Fuarcılık’ı bu güzel organizasyondan dolayı kutluyorum. Ayrıca tüm katılımcılara tekrardan teşekkür ediyorum” dedi.

İSDER Yönetim Kurulu Başkanı ve İMDER Başkan Vekili Serkan Karataş da,“Fuarımıza beklentimizin üzerinde yoğun bir ilgi vardı. Fuarın İstanbul’da olması ve burada müşterilerimiz, partnerlerimiz ile bir araya gelmemiz tüm üyelerimiz adına mutluluk verici oldu. Fuar boyunca ürünlere çok ciddi talep olduğunu gördük. Tüm teknolojik ürünleri kullanıcılarımız ile bir araya getirme fırsatımız oldu. İnşallah en kısa sürede, fuar sonrası sektörleri bir araya getirerek yeni bir organizasyon planlamasına başlayacağız” diye konuştu.
İMDER ve İSDER’in Genel Sekreteri Oğuz Yusuf Yiğit de, “17’inci KOMATEK iş makineleri fuarımız başarıyla tamamlandı. Hem katılımcılar hem ziyaretçiler çok mutlu ayrıldılar” dedi.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler