13 Haziran 24, Perşembe

Üçaslar, Türk madencisini kaliteli yedek parça ile tanıştıracak

ÜÇASLAR Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin İstanbulluoğlu

Yurtdışında İhracat ürünleri 35’ten fazla ülkedeki madenlerde kullanılan ÜÇASLAR CAT-KOM Yedek Parça satışında 1960 yılından itibaren yakaladığı başarıyı yurt içi pazara da taşımayı hedefliyor. Maden işletmecisi firmaların, zamanından önce yıpranması ya da bozulması nedeniyle Türkiye’de satılan ve üretilen yan sanayi yedek parça ürünlere uzak durduğunu belirten ÜÇASLAR firma yetkilileri bu durumu değiştireceklerini ve Türk madencilerini tekrar orijinali kadar kaliteli ve uzun ömürlü yan sanayi üretimi yedek parçalar ile buluşturacaklarını söylüyorlar.

60 yılı aşan tecrübe ile ürün ve hizmet sunan ÜÇASLAR, Maden Türkiye 2024 Fuarı’na da katılarak ürün ve hizmetlerini Türk madencilik firmalarına tanıttı. ÜÇASLAR Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin İstanbulluoğlu, Yurtiçi Satış Müdürü Turgay Caferoğlu ve Yurtdışı Satış Müdürü Sinan Cankut ile fuardaki stantlarında buluşarak, hem çalışmaları hem de yeni ürün ve markaları ile ilgili bilgiler aldık. ÜÇASLAR Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin İstanbulluoğlu hem iç pazarda hem de dış pazarda gelişen bir potansiyele sahip olduklarını belirterek “Şu an 35’in üzerinde ülkeye ihracat yapıyoruz ve bu sayı artmaya devam ediyor. Dış pazardaki başarılarımızı iç pazara taşıyarak Türkiye’de iç piyasa için de yeni bir yapılanmaya gidiyoruz dedi.” ÜÇASLAR olarak kendilerini rakiplerinden farklılaştıran en önemli noktanın yüksek kalite olduğunu da belirten İstanbulluoğlu, “ÜÇASLAR için kalite her zaman ön planda olmuştur. Kaliteyi uygun fiyata arayan firmalar bizim ürünlerimizi tercih ediyor. Biz hiçbir koşulda ürettiğimiz parçanın kalitesini azaltarak maliyetini düşürme yoluna gitmiyoruz. Bu nedenle yurt dışı müşterilerimiz uzun süredir ürünlerimizi tercih ediyorlar” şeklinde konuştu.

Kalitede ısrar

Yedek parça Sektöründe güvenin önemli olduğunun altını çizen İstanbulluoğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bilindiği üzere ÜÇASLAR üretici markadır. Kendi imalatımız yanında yurt içi satış için temsilciliğini aldığımız markaları seçerken de son derece seçici davranıyoruz. ÜÇASLAR Kalite politikamıza uygun, farklılık yaratacak ve AS9100 Havacılık Sertifikamıza uygun ürünleri tercih ediyoruz. Farkımız nedir derseniz; ‘farkımız kalitede sürekliliği yakalamamız’ diyeceğim.”

 

“Yeni Distribütörlüğümüz Maxi Force ile mini makinalara da hitap ediyoruz”

ÜÇASLAR olarak bir süre önce temsilciliğini yaptıkları INTERSTATE- McBee ve DISA markalarına Maxi Force markasını da eklediklerini belirten İstanbulluoğlu “Yeni temsilciliğimiz mini ekskavatör grubunun motor kısmına hitap eden ürün gamına sahip. Mini ekskavatörlerde bilindiği üzere ağırlıklı olarak Yanmar, KUBOTA motor kullanılıyor. Bir Amerika Markası Maxi Force da, Türkiye’de yine bizim tarafımızdan temsil edilen Amerikan INTERSTATE McBee gibi motor parçaları yapan bir firmadır. Maxi Force firmasının ürünleri bizim ürün gamımız açısından tamamlayıcı nitelikte oldu. Çünkü bu güne kadar sadece büyük motor tiplerine hitap ediyorduk, ama üretim kalitesi ile pazarda söz sahibi Maxi Force ile mini makinalar pazarına da hitap edebileceğiz” ifadelerini kullandı.

“Ürünlerimizle verimliliğinizi artıracağız”

ÜÇASLAR Yurtiçi Satış Müdürü Turgay Caferoğlu

Yurtiçi Satış Müdürü Turgay Caferoğlu da ÜÇASLAR firmasının yüksek kalitesi ve Kalitede sürekliliği yakalaması ile isim yapan bir firma olduğunu belirtti. Yedek parça konusunda fiyatın da kullanıcı açısından önemli olduğunu ama sadece fiyatı düşünülerek hareket etmenin uzun vadede kullanıcılara daha fazla maliyet çıkartacağını aktaran Caferoğlu “Hafif ve orta tonajlı makinaları kullanan firmalar düşük fiyatlı ürüne yöneliyorlar. Daha ağır tonajlı makine parkı olan kullanıcılar ise fiyattan ziyade kaliteye bakıyorlar ve bu firmaların ağırlıklı olarak firmamızı tercih edeceğine inanıyorum” dedi. “Bizim ürünlerimizi seçen firmalar iş makinalarından en üst verimi almak isteyen firmalardır” diyen Caferoğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Makinanın 1 saat bile durması demek kullanıcı için zarar etmek demektir. Bunun bilincinde olan İş Makinası Sahipleri doğru ve güvenilir ürün kullanma yoluna gider. Makinalar çalıştığı sürece para kazandıkları için yedek parça tedarik ederken ucuz olana değil, kaliteli ve uzun süreli çalışmayı sağlayan ürünlere yönelirler.”

 “Maden sektöründe etkili olacağız”

Yurt dışında 6 kıtada maden sektöründe çok iyi tanınan ÜÇASLAR firmasının, ülkemiz maden sektöründe de satışlarını artırmayı ve markayı daha da bilinir kılmayı hedeflediklerini söyleyerek, Türkiye’de maden sektörünü yeni hedef sektör olarak belirlediklerini aktaran Caferoğlu “Madencilik büyük makinaların kullanıldığı zorlu koşullara sahip bir çalışma alanı. Özellikle katkı sunacağımızı ve fark yaratacağımızı düşünüyoruz” dedi.

Caferoğlu, Türkiye’de maden firmalarının üretimde kesinti oluşma riskini göze alamadıkları için orijinal yedek parçalara yöneldiğini de aktararak şu değerlendirmeleri yaptı: “Türkiye’de madencilik firmaları yan sanayi ürünlerin malzeme kalitesine ilişkin kaygıları nedeni ile orijinal ürün ile çalışmak istiyorlar. Bu konuda kaygılarını haklı buluyoruz. Bu durumu değiştirerek madencilik sektör firmalarımızı ÜÇASLAR kalitesi ile tanıştıracağız.” Caferoğlu sözlerini şu şekilde tamamladı: “Bizim ürünlerimizi satın alan 35’ten fazla ülkedeki müşterilerimiz, ürünlerden aldıkları performans nedeni ile uzun yıllardır firmamız ile çalışmayı sürdürüyorlar. Yurtdışında ürünlerimizin yüzde 70’i madenlerde kullanılıyor. Yurtdışı Madencilik firmaları bizim ürünlerimizle aldıkları verimden son derece memnunlar. İnanıyorum ki tıpkı onlar gibi Türk madencilik firmaları da bize güvenlerinin karşılığını alacaklar ve ürünlerimizden memnun kalacaklar.

Daha kaliteli yedek parça almak Türk madencilerinin de hakkı değil mi?

Yurtdışı Satış Müdürü Sinan Cankut: “ÜÇASLAR firması olarak tüm dünyada kabul gören birçok sertifikaya sahibiz. Yurt dışında bu sertifikalar dikkat çekiyor. Yurt dışı ile çalışmak zorlayıcı çünkü artık oyuncu sayısı fazla. Ama orada da kaliteniz ile farklılaşarak ayrışıyorsunuz. Dünya Çin’i tanıdı-anladı, Hindistan’ı tanıdı-anladı. Kaliteye önem veren firmalar söz konusu ülkelerin ürünlerinin getirisinin kendileri için uzun dönemde verimsiz olduğunu görerek, yüksek kaliteli üretim yapan firmalara yöneldi. Biz de bu süreçte dünyada yerimizi sağlamlaştırıyor ve emin adımlar ile ilerliyoruz. İhracatta yakaladığımız başarı, tecrübe ve kalitemizi yurt içi pazara da taşıyacağımıza inanıyorum.”

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler