13 Haziran 24, Perşembe

Metso ilk dizel-elektrikli Lokotrack EC serisi ünitelerini piyasaya sürüyor

 

Metso’nun Lokotrack® EC serisi, agrega pazarına yeni bir dizel-elektrik güç hattı getiriyor. Serinin tüm proses fonksiyonları elektrikli olup, kırma operasyonlarında ihtiyaç duyulan hidrolik yağ kullanımını önemli ölçüde azaltıyor. Tüm Lokotrack EC serisi ünitelere harici elektrikle güç verilebiliyor.

Metso, Finlandiya’nın Tampere kentinde düzenlenen Lokolaunch etkinliğinde yeni EC serisinin ilk iki ürününü piyasaya sürdü. Lokotrack LT400J, sert kayaların ve geri dönüştürülmüş agregaların birincil kırılması için tasarlanmış 68 tonluk mobil çeneli kırıcı. Lokotrack LT350C, ikincil ve üçüncül kırmaya yönelik 50 tonluk mobil konik kırıcı. Yüksek kapasiteye ulaşmak için LT350C yeni Nordberg® HP350e konik kırıcıyla donatılmış; LT400J ise kanıtlanmış Nordberg® C120 çeneli kırıcıya güveniyor. Her iki ünite de yüksek kaliteli agregalar üretmek için birbirleriyle ve Lokotrack mobil eleklerle sorunsuz bir şekilde birleştirilebiliyor.

Metso Yeni Lokotrack Teklifi Direktörü Jarmo Vuorenpää “Harici elektrik mevcut olduğunda, yeni elektrik güç iletimi, minimum işletme maliyeti ve CO² emisyonu ile yüksek kapasite sağlıyor. Mevcut olmadığında, yerleşik dizel jeneratörler maksimum bağımsız çalışma süresine izin veriyor. Ayrıca, mobil ekranlar ve istifleyiciler gibi yardımcı ünitelere de aynı jeneratörlerden güç sağlanabiliyor ve bu da tesisin tamamını çalıştırmak için gereken gücü daha da azaltacak”  diyor.

 

Yeni EC serisinin tüm bileşenleri, müşteriler için maksimum çalışma süresine ulaşmak amacıyla zorlu koşullarda çalışacak şekilde tasarlanmış ve test edilmiş. Güvenlik ve kullanılabilirliğe özel önem verilmiş. LT400J ve LT350C’nin tasarımı, en son güvenlik standartlarını karşılarken, kullanımı her zamankinden daha kolay. Yeni dijital araçlarla üniteler ekskavatörden güvenli bir şekilde çalıştırılabiliyor ve taşıma aşamasından operasyon aşamasına hızla ayarlanabiliyor.

Metso Lokotrack® serisi hakkında

Palete monteli kırıcılar ve elekler konsepti, maliyeti ve enerji kullanımını en aza indirmek için 1985 yılında Finlandiya’da geliştirildi. Lokotrack üniteleri hem doğal agregaların hem de geri dönüştürülmüş malzemelerin işlenmesi için ideal. Lokotrack EC, mevcut teklifleri tamamlayan yeni bir dizel-elektrik serisi. Lokotrack EC serisi, elektrik gücüyle çalıştırıldığında daha düşük CO² emisyonu sağlayan Metso’nun Planet Positive teklifine önemli ölçüde katkıda bulunuyor. Ayrıca hidrolik yağı ihtiyacının azalması nedeniyle karbon ayak izinin azaltılmasına da yardımcı oluyor.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler