22 Haziran 24, Cumartesi

Şehirler Ammann ile güzelleşiyor

Konya’da faaliyet gösteren Tekbaş İnşaat yüksek performans ve verim için Ammann teknolojisi ve mühendisliğine güveniyor. Alt yapı, çevre düzenlemesi, parke taşı alanında faaliyet gösteren firma makine parkını Ammann silindirleri ile güçlendirdi.

Tekbaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tekbaş

Altyapı, yol, çevre düzenlemesi, yaya alanları, parklar ve parke araç ve yaya yolları gibi projeleriyle dikkat çeken Tekbaş İnşaat, yatırımlarına Ammann ile devam kararı aldı. Tekbaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tekbaş, teknolojiyi yakından takip ettiklerini ve Ammann mühendisliğinin sağladığı avantajları kullanmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. “Tüm dünya ile aynı anda son teknolojide bir makina kullanmak çok keyif verici. Makinalarımızın güncel teknolojide olması bizim için çok önemli” diyen Tekbaş, Konya merkez ve ilçeleriyle civar illerde yürüttükleri çalışmaların yüksek kalitede yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Ammann; Doğru Yatırım, Doğru Marka

Ammann yatırımı öncesi ciddi araştırma yaptıklarını dile getiren Tekbaş, “Ammann kusursuz mühendisliğin uygulamaya geçmiş hali. Pek çok Konya’da faaliyet gösteren Tekbaş İnşaat yüksek performans ve verim için Ammann teknolojisi ve mühendisliğine güveniyor. Alt yapı, çevre düzenlemesi, parke taşı alanında faaliyet gösteren firma makine parkını Ammann silindirleri ile güçlendirdi. farklı marka denedik ama sonunda projelerimizle birebir örtüşen makinayı bulduk” dedi. Parklarına ARX26-1, ARX40-2 ve ARX45-2 serisi yama silindirlerini kattıklarını belirten Tekbaş, “Alım sürecinde birçok firmayla görüştük, hatta ikinci el makine satıcılarıyla bile iletişime geçtik. Ama şu anda işlerimiz o kadar kusursuz ilerliyor ki bu hızı yavaşlatmak istemedik ve Ammann’ı tercih ettik. Gerek yakıt sarfiyatı gerek vuruştaki gücü doğru karar aldığımızı gösteriyor” şeklinde konuştu. Bölgede bilinen bir firma olduklarını da belirten Tekbaş, “Makinası durmuş, sorunları varmış denilmesini istemeyiz. İşimizdeki kusursuzluk, makinalarımızın mükemmel olmasına bağlı. Bu nedenle sıfır makina alarak hem işimize hem gelecek projelerimize yatırım yaptık” diye konuştu.

40 Yıllık Tecrübe ve Disiplin

1983’ten bu yana alt yapı sektöründe faaliyet yürüttüklerini söyleyen Tekbaş, “Günümüzde daha çok parke taş- bordür, beton ve betonarme boru, endüstriyel yapı elemanları ile müteahhitlik ve proje hizmeti vermekteyiz. Amacımız ülkemizde şehircilik anlayışı daha da gelişmiş, kusursuz kentlerin inşa edildiği yapılaşma faaliyetlerinin yaygınlaşması” şeklinde konuştu. Önceliklerinin saygınlıklarını korumak olduğunun altını çizen Tekbaş, “Hem ticari hayatımızdaki hamlelerimize hem de sosyal hayatımızdaki duruşumuza özen gösteriyoruz. Bu nedenle ne boşa harcanacak zamana ne de israf edilecek malzemeye iş hayatımızda yer yok. Bu bakış açısı ile ilimiz ve çevremiz gelişiyor. Bu sayede çevre kalitesi artıyor, Konya ilimiz daha yaşanılabilir hal alıyor” dedi. Ürün geliştirmeye verdikleri öneme dikkat çeken Tekbaş, “Son 10 yılda özellikle pandemi öncesi dönemde ürettiğimiz mühendislik ürünlerimizin Konya’da neredeyse ulaşmadığı nokta yok. Bu sayede okul ve üniversite yolları artık daha ulaşılabilir, hastane yolları daha konforlu, park ve bahçeleri daha yaşanılabilir standartlarda” ifadelerini kullandı.

 Ammann çevreci teknoloji sunuyor

Ammann’ın ülkemizde yürürlüğe giren yeni emisyon regülasyon kurallarına uygun çevreci teknolojilerine de değinen Tekbaş, “Yeni motor regülasyon yasaları ile daha yeşil bir gelecek bizleri bekliyor. Biz üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz. Atıklarımız bizlerin ayak izleri. Biz bu atık ve doğaya salınan gazların minimize olması adına Ammann yeni nesil silindirleri tercih ederek çevre korumasına katkı sağladık. Diğer yandan hem kabin konforu hem daha az yakıt sarfiyatları ile bu denli büyük projelerimizdeki işletme maliyetlerimizdeki düşüş makinaların ilk haftasından itibaren hissedilmeye başladı. Maliyetlerimiz azalırken karlılığımız artıyor, bu da yeni yatırımların yolunu açıyor” dedi.

Hızlı ve Yerinde Çözüm

Makina parklarına kattıkları yeni seri Ammann ARX26-2, ARX40-2 ve ARX45-2 model dört adet yama silindiri için TSM GLOBAL satış ve satış sonrası hizmetler ekibine teşekkür eden Tekbaş, “Geniş ürün yelpazesi ile TSM GLOBAL bizim için çok önemli bir partner. Uzun yıllardan beri süregelen bu birliktelik son aldığımız 4 asfalt silindiri ile daha da derinleşti. Bizler makine alımlarımız gerçekleştiğinde çok fazla kişiye danışmak yerine işinin öz kişilere ulaşmayı tercih ediyoruz. Bu tercihlerimizden dolayı şu ana kadar yanılmadık, TSM GLOBAL de bizi yanıltmayan köklü firmalardan. Bu nedenle hem aldığımız projelerimiz sorunsuz tamamlamak hem de hızlı yol almak adına TSM GLOBAL ile istişareler ediyoruz. Bu yolda iyi bir yoldaş ve tecrübelerine güvendiğimiz bir danışman gibi” şeklinde konuştu.

“Satış Sonrası Hizmetlerden Memnunuz”

Ammann silindirlerin satış sonrası hizmetleri ile ilgili de yorumda bulunan Tekbaş, şunları söyledi: “Projelerimiz hızla ilerliyor. Yoğun bir tempo ile çalışıyoruz. Hali ile bakım aralıkları normal firmalara göre sık olabiliyor. Fakat şu güne kadar bir sorun yaşamadık. Bizleri periyodik olarak arayan ziyaret eden ekipleri sayesinde makinalarımız saat gibi işliyor.” Daha önce yaşadıkları sorunları ve sıkıntıları da dile getiren Tekbaş, “Geçmişte, makinalar arızalandığında servisini bulamadığımız için projelerimizin yavaşlaması, makinaların yatmışı sorunları yaşadık. Artık o günler geride kaldı. İşin ehli bir takım var. Büyük markaların güvenini kazanmış bu denli büyük bir firmanın bizleri zorda bırakmayacağını biliyoruz. Güveniyoruz, gerisi TSM GLOBAL’de diyoruz” şeklinde konuştu.

default

 Ammann Bir Dünya Markası

Ammann’ı tercih etmelerindeki “nedenlere de değinen Ahmet Tekbaş, “Yol yapı markası zaten çok yok Bilinen güvenilebilir 3-5 marka var ya da yok. Amman bunların içindeki bizim en başarılı bulduğumuz, bizim bu alandaki işlerimize hitap eden marka diyebiliriz. Onlar da bizler gibi eski ve köklü bir marka. Bu sebeple de Amman’ı tercih ettik. Makinanın mühendisliğinin kusursuz oluşu ve operatör konforunun diğer markalara oranla daha yüksek oluşu da bizlerin tercihlerine ivme kazandırdı” dedi. Ahmet Tekbaş sözlerini “Kullanılan malzemeler birinci sınıf. Bizler güneşin altında, asfaltın sıcağında, yer yer 70-80 derecelere varan sıcaklıkta bu makinaları kullanıyoruz. Tepeden tırnağa kullanılan malzemenin kalitesi gerçekten fark edilir düzeyde. Üst düzeyde bir kalite. Tam bir fiyat performans ürünü yapmışlar” şeklinde tamamladı

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler