12 Nisan 24, Cuma

Ammann, sadece asfaltta değil çim zeminde de fark yaratıyor

Ammann yol ve asfalt silindirleri, çevreci motoru ve yüksek performansı ile peyzaj pazarının da tercih ettiği marka oldu. Türkiye’nin önde gelen çim saha üreticisi Çim Dünyası, üretim kapasitesini Ammann yama silindiri ile artırdı.

Fahrettin Durmaz- Çim Dünyası Genel Koordinatörü

İzmir Torbalı’da bulunan 250.000 m²’lik çiftlikte hazır çim üretimi yapan Çim Dünyası, ürünlerini Türkiye’nin yanı sıra dünya pazarına da sunuyor. Çim Dünyası Genel Koordinatörü Fahrettin Durmaz ile hem üretim faaliyetlerini hem de kullandıkları makina ve ekipmanları konuştuk. Yüksek kalitede üretim için doğru makine ve ekipman parkının kurulması gerektiğinin altını çizen Durmaz, üretim kapasitesini Ammann’ın yeni seri tandem silindiri ARX23-1 modeli ile artırdıklarını söyledi. Alışılagelmiş asfalt uygulamalarının dışında bambaşka bir zeminde aynı amaç için silindir kullandıklarını ifade eden Durmaz “Çimlerimizi, Türkiye’nin 81 iline gönderiyor, gerektiğinde uygulama desteği sağlıyoruz. Kısa süre önce ihracatına da başladığımız çimlerimiz sayesinde Türkiye ekonomisine katma değer sağlayan, istihdam olanaklarını iyileştiren bir şirket olmayı arzuluyoruz” diye konuştu.

Vazgeçilmez kriter: Kalite

Gerek ürünlerinde gerekse kullanılan ekipmanlarda kalitenin çok önemli bir kriter olduğunun altını çizen Durmaz “Firmamız, 5 ayrı üründe 15 yıldır müşteri memnuniyeti odaklı çalışıyor. Bu memnuniyet, bizim için en önemli referans. Bu ilkeler ile gelişimimizi sürdürüyoruz” dedi. Ürünlerinin yaygın bir pazara ulaşmasında dijital teknolojilerden yararlandıklarını da söyleyen Durmaz, “Ayrıca ürünlerimizin uzun soluklu olabilmesi için satış sonrası faaliyetlere de önem veriyoruz. Ürünlerin uygulama alanına iletilmesi ile başlayan bu süreç, uygulama ve bakım döngüleri ile devam ediyor. Sulama tekniklerinden kullanılan bakım malzemelerine kadar bir bütün olan bu süreçte kaliteden kaçınmak bazen sonun yaklaşmasını hızlandırıyor. Bu nedenle uygulama sonrası bakım süreçlerinde de her zaman müşterilerimizin yanındayız” ifadelerini kullandı.

Yatırımda Tercih Ammann

default

Çim Dünyası olarak yatırımlarını ve ürün kalitesini artırma çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Durmaz, Ammann silindirin performansından çok memnun kaldıklarının ve üretimin ilk günden olumlu etkilendiğinin altını çizerek “15 yıldır bu sektördeyiz. 15. yılın sonunda TSM Global ile yollarımız kesişti. Hem TSM Global ile hem de Ammann ile daha erken tanışmış olmayı isterdik. Şu andaki başarılı konumumuz daha üst seviyelerde olabilirdi” dedi. Gerek satış gerekse satış sonrası süreçlerde TSM Global ekibinin verdiği destekten çok memnun olduklarını ve TSM ekibine teşekkür ettiklerini de belirten Durmaz “Ammann silindirin gelmesi ile saha verimliliğimiz ilk günden ciddi düzeyde arttı. Hem makinenin seriliği hem düşük yakıt sarfiyatı ile tesisin gün başı maliyetleri önceki dönemlere göre düştü. Ammann hem işlerimizi hafifletti hem de verimliliği artırdı” şeklinde konuştu.

default

Ammann; çevreci, konforlu, verimli

Yeni seri Ammann ARX23-1 tandem silindirlerin güçlü ve çevreci motoru, sürüş konforu sağlayan operatör platformu, geniş bacak boşluğu, rahat koltuğu, yumuşak kalkış ve duruş teknolojisi, düşük ses seviyesi, yüksek manevra kabiliyeti, düşük işletme ve bakım maliyetleri gibi daha pek çok özelliğini incelediklerini söyleyen Durmaz, “Uzun çalışma saatleri düşünüldüğünde operatörün yorulmuyor olması bizim için en önde gelen kriter. Makina bakımlarını kolay yapabilmek, kullanırken konforun maksimum düzeyde olması, makinanın manevra kabiliyetlerinin işimizi kolaylaştırması ve düşük yakıt sarfiyatı birleştiğinde tam anlamı ile bir “Voltran” oluşuyor” dedi. Ammann’ın çevreci motoruna da işaret eden Durmaz, düşük yakıt sarfiyatı yanında düşük emisyon değerlerinin de önemine değinerek “Biz doğaya yeşili kazandırırken kullandığımız makina ile de çevreyi kirletemezdik. Bu sebeple Ammann tercihimizde, makinanın karbon ayak izinin en düşük seviyelerde olması da belirleyici oldu” dedi.

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler