19 Haziran 24, Çarşamba

Dünyalar Grup makine parkını Komatsu ile güçlendirmeye devam ediyor

Dünyalar Grup, dozer sınıfının güçlü modelleri Komatsu D155AX-6 ve D85EX-15 ve ağır hizmet tipi PC500LC-10M0 paletli ekskavatörle makine parkını güçlendirdi.

Cem Doyuran- İş Makinaları Saha Satış Müdürü

Türkiye’de 1983 yılından bu yana iş makineleri sektöründe müşterilerinin ihtiyaçlarını geniş ürün yelpazesiyle karşılayan ve satış sonrası hizmetlerinde kullanıcılara özel çözümler sunan Komatsu; inşaat, maden, hafriyat ve kamu gibi birçok farklı sektörde bulunan firmalarının makine parkını güçlendirmeye devam ediyor.
Komatsu son olarak asfalt, agrega, kum ve çakıl üretimiyle birlikte, beton santrali ve taahhüt işlerini üstlenen sektörünün saygın firmaları arasında yer alan Dünyalar Grup’a 2 adet D155AX-6, 1 adet D85EX-15 ve 2 adet PC500LC-10M0 paletli ekskavatör teslim etti. Teslimata Temsa İş Makinaları adına İş Makineleri Saha Satış Müdürü Cem Doyuran katılırken, makineleri ise Dünya Grup adına Ali Dünya teslim aldı. Ali Dünya uzun yıllardan bu yana iş makineleri parkında Komatsu modellerini tercih ettiklerini belirtirken sözlerini şu şekilde devam ettirdi: “Komatsu özellikle ağır uygulamalarda göstermiş olduğu performans ve uzun yıllar sorunsuz bir şekilde çalışabildiği için tercih nedenimiz oluyor. Satış sonrası süreçte ise Komatsu ekiplerinin ihtiyaç duyduğumuz anda yanımızda olması da bize güven veriyor. Umarım uzun yıllar bu iş birliğimiz devam eder.”

Tüm Engelleri Önüne Katan İkili “D155AX-6 ve D85EX-15”

Dozer sınıfında oldukça iddialı olan Komatsu D155AX-6, sahip olduğu teknik özelliklerle toprak tesviyesi ve yol yapımı uygulamalarında en çok tercih edilen modellerden biri. 268 kW 360 beygirlik güç üreten, turboşarjla güçlendirilmiş SAA6D140E motoru ve yüksek itme gücüyle zorlu arazilerde bile yüksek performans sunuyor. Ayrıca, lock-up konvertörlü otomatik şanzımanı ise %25’e varan yakıt performansı sağlarken, uygulamalarda ortalama olarak %15 daha fazla iş çıkarıyor. D155AX-6 ,40 ton çalışma ağırlığıyla birlikte en zorlu çalışma koşulları için güçlendirilmiş iskeleti sayesinde uzun yıllar aynı performansı sunabiliyor.
Dozer sınıfında diğer farklı bir model olan Komatsu D85EX-15 ise 28 ton çalışma ağırlığıyla ve turboşarjlı 197 kW 264 HP güç üreten motoruyla kullanıcılara farklı bir alternatif olarak sunuluyor.

Zorlu Sahaların Güçlü Devi “PC500LC-10M0” 

Özellikle ağır hizmet tipi uygulamalarda işletmelerin en büyük yardımcısı olan Komatsu PC500LC-10M0 paletli ekskavatör ise arttırılmış kova kapasitesi, 363 beygirlik gücü ve 52 ton çalışma ağırlığıyla zorlu koşullarda yüksek performans sunuyor. Özellikle koparmanın çok zor olduğu kayalık yüzeylerde dahi 303 kN’luk kazma kuvvetiyle uygulamalar daha kolay bir hale geliyor.

Komatsu ve Temsa İş Makinaları

İş makinaları ve maden makinaları üretiminde dünyanın lider markalarından olan ve bir asırdır yüksek kaliteli güvenilir ürünler sunan Japonya merkezli Komatsu markası, üstün teknoloji ve hizmet anlayışı ile müşterilerine segmentlerinin en iyi ürünlerini sunma amacıyla faaliyetlerini sürdürmektedir. 1983 yılından beri devam eden ve Türkiye’nin sektörde en uzun süreli distribütörlüğünü yürüten Temsa İş Makinaları, bu iş birliği çerçevesinde üstün Komatsu ürün ve hizmetlerini Türkiye ile birlikte Azerbaycan ve Gürcistan pazarlarına sunmaktadır. İstanbul Merkez Ofisi, İstanbul ve Ankara Teknik Merkezleri, Adana Ataşman Üretim Merkezi ve Türkiye’ye yayılmış 30 servis noktasında Komatsu müşterilerine ayrıcalıklı hizmetler sağlayan Temsa İş Makinaları, 2019 yılının Ağustos ayı itibarıyla %90 Marubeni Corporation ve %10 Sabancı Holding alt iştiraki ortaklık yapısı ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler