30 Kasım 23, Perşembe

3. Uluslararası İş ve İstif Makinaları Kongresi ve Kiralama Zirvesi başladı

Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) ile İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği (İSDER) işbirliğiyle düzenlenen 3. Uluslararası İş ve İstif Makinaları Kongresi ve Kiralama Zirvesi başladı.

Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) ile İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği (İSDER) işbirliğiyle düzenlenen 3. Uluslararası İş ve İstif Makinaları Kongresi ve Kiralama Zirvesi başladı. Zirvede, 40’a yakın üst düzey firma, yeni nesil makina ve ekipmanlarını sergiliyor.

Etkinliğin açılışında konuşan İSDER Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Karataş, İSDER’in, 2006 yılında Türkiye’nin taşıma, kaldırma ve istifleme makineleri sektörünün ulusal hedef ve öncelikleri doğrultusunda hareket eden bir sivil toplum kuruluşu olarak kurulduğunu söyledi. Kendilerine çizdikleri yolda her daim yenilikçiliği, yaratıcılığı ve rekabet edebilirliği destekleyerek ulusal ekonominin küreselleşmesine hizmet ettiklerini, ortak başarı için çalıştıklarını belirten Karataş, şöyle devam etti: “Sektörümüzün her alanda daha etkin olmasını sağlarken, üretimden satış sonrası hizmetlere kadar sektörümüzün tüm alt maddelerinde modernizasyonu amaçlıyoruz. Sektörümüz özelinde üyelerimize rehberlik etmeyi ve desteklemeyi esas alıyor, üyelerimizin işbirliği sağladığı kurum ve kuruluşlar ile arasında köprü oluyoruz. Türkiye’den tüm dünyaya erişim sağlıyoruz. Katma değeri yüksek üretim gücümüz, yaklaşık 130 bin kişiye sağladığımız istihdamımız ve 2022’de yaklaşık 2 milyar dolar olan ciro rakamlarımızla ‘Büyük Türkiye Yüzyılı’ vizyonu doğrultusunda hedeflerimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz.”

“Yenilenebilir enerjiye yatırım yapmamız gerek “

İMDER Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Akgün de dünyanın önde gelen üretim ve ihracat güçlerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Türkiye’de böylesi büyük bir etkinliği hayata geçirdikleri için gururlu olduklarını söyledi. İMDER’in 2002’de iş ve inşaat makinaları sektörünün ihtiyacına yönelik olarak 9 firma tarafından kurulduğunu, bugün sektörün yüzde 95’inden fazlasını temsil etme kabiliyetine sahip bir yapıya kavuştuğunu belirten Akgün, “Katma değeri yüksek üretim gücümüz, yaklaşık 250 bin kişiye sağladığımız istihdamımız ve 2022’de yaklaşık 4 milyar dolar olan ciro rakamlarımızla birlikte ‘Büyük Türkiye Vizyonu’ doğrultusunda hedeflerimizi gerçekleştirmeye devam etmekteyiz” diye konuştu.

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler