Taşın Uzmanı Komatsu WA500- 6-SM lastikli yükleyici

Taşın Uzmanı Komatsu WA500- 6-SM lastikli yükleyici

Mermer ve taş ocaklarında, son derece ağır blokları yerinden sökecek, kaldıracak, eğimli ve bozuk bir zeminde taşıyacak güçlü, sağlam ve verimli iş makinelerine ihtiyaç duyuluyor. 1983’ten bu yana Komatsu iş makinalarının Türkiye distribütörlüğünü yürüten Temsa İş Makinaları, Komatsu WA500-6 Stone Master ile maden ve mermer sektörlerinin ihtiyaçlarına yönelik, dayanıklı, verimli ve teknolojik bir çözüm sunuyor. Kaya kamyonları, maden ekskavatörleri ve lastikli yükleyicileri ile mermer ve taş ocaklarının tüm ihtiyaçlarına çözümler sunan Komatsu, bu çalışma sahalarının zorlu koşullarında yaptığı ARGE çalışmaları sonucunda WA500-6-SM lastikli yükleyicisini Türkiye’deki mermer ve taş ocakları için özel olarak geliştirdi. WA500-6-SM yükleyici, yükseltilmiş kapasitesi, yakıt tasarrufu, mükemmel stabilitesi, yüksek gücü, sunduğu sağlamlık, güvenlik ve konfor özellikleri ile tercih ediliyor. Uzun bakım aralıkları sayesinde, neredeyse aralıksız çalışılan mermer ve taş ocaklarında iş kaybını engelleyen “Stone Master” yani “Taşın Uzmanı”, firmaların işletme maliyetlerini de aşağı çekiyor.

Güçten ve üretkenlikten taviz vermeden düşük yakıt tüketimi

Yüksek motor gücü ve yüksek kaldırma kapasitesine sahip olan Komatsu WA500-6-SM, mermer sektörü için özel olarak dizayn edilmiş farklı bomu sayesinde mermer bloklarını kolaylıkla yükleyebiliyor. Komatsu tarafından geliştirilmiş yüksek basınçlı Common Rail Enjeksiyonlu motor ile güçten ve üretkenlikten taviz vermeden düşük yakıt tüketimi ile çalışıyor. Gelişmiş güç kompartımanı ile düşük devirlerde olağan dışı çeki gücü ile patlatılmış kayalara girmek gibi ağır çalışmaların üstesinden sorunsuzca geliyor. Komatsu tarafından tasarlanmış lock-up kavramalı tork konvertörü sayesinde, ‘yükle ve taşı’ veya tepe tırmanma çalışmalarında yüksek verimlilik, hızlı çevrim süresi ve optimum yakıt tüketimi ile çalışıyor. Tam hidrolik frenleme sistemi sayesinde, frenlerden hava almaya gerek kalmıyor ve su yoğunlaşmasından kaynaklanan kirlenme, paslanma ve donma gibi sorunlar yaşanmıyor. Komatsu WA500-6-SM sınıfındaki en geniş iz genişliği ve uzun dingil açıklığı ile hem enine hem de boyuna daha yüksek stabilite sunuyor. 40° bel kırma açısı sayesinde operatör en dar alanlarda dahi verimli bir şekilde çalışıyor.

Yüksek güvenlik

WA500-6SM lastikli yükleyici, maden ocaklarının zorlu çalışma koşullarında güvenlikten ödün vermeden aralıksız çalışmasını sağlayan komponentlere sahip. Daha büyük ve ağır mermer ve taş bloklarını kaldırmak için kullanıldığından, artan gerileme dirençli olması açısından WA500-6-SM yükleyicinin ön ve arka şasileri ve loder bağlantısı daha yüksek burulmalara dayanabiliyor. Yassı yüzlü o-ring keçeler hidrolik hortum bağlantılarını güvence altına alıyor ve olası bir yağ kaçağının önüne geçiyor. Rod keçelerine gelen yükü azaltmak amacıyla ise tüm hidrolik silindirlerin kafa tarafında tampon segmanlar bulunuyor. Komatsu WA500-6-SM’de kullanılan direksiz ve yassı ön cam operatöre mükemmel bir ön görüş açısı sağlarken, ısıtmalı arka cam soğuk ve dondurucu hava koşullarında sorunsuz bir arka görüş sunuyor. Ayrıca arka görüş kamerası ile operatör, kabin içindeki renkli monitör ile arka taraf görüntülerini anlık izleyebiliyor. Birbirinden bağımsız iki ayrı frenleme sistemi ile de ekstra güvenlik sağlanıyor.

Operatör için mükemmel çalışma ortamı

Verimli bir çalışma elde edilmesinde operatörün çalışma ortamı oldukça önemli bir yere sahip. Sınıfındaki en büyük ve ferah kabine sahip olan Komatsu WA500-6-SM lastikli yükleyici, operatöre konforlu bir çalışma ortamı sunuyor. Geniş ve direksiz pencere, kova ve lastiklerin rahatlıkla görülmesine izin verirken, eğimli arka yapısı arka görüş alanını artırıyor. Gürültü seviyesi en aza indirilmiş izolasyonlu kabini ve teleskopik, devrilebilir direksiyon kolonu uzun süreli çalışmalarda operatörün konforlu bir şekilde çalışmasına ve böylece üretken olmasına olanak veriyor. Düşük titreşimli basınçlandırma sayesinde kabin toz geçirmediği için konforlu ve sağlıklı bir çalışma ortamı sağlıyor.

Maksimum beygir gücü: 266 kW 357 HP/ 1900 RPM

Kova kapasitesi: 4,7 m³

Maksimum çalışma ağırlığı: 33.000 kg

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap