DOOSAN DL420-5 CVT en zorlu beklentileri karşılıyor

DOOSAN DL420-5 CVT en zorlu beklentileri karşılıyor

DOOSAN tarafından Güney Kore’de üretilen ve Türkiye Distribütörü MAATS tarafından satışa sunulan Lastikli Yükleyici modeli DL420-5 CVT, sektörün zorlu beklentilerini karşılamakla kalmayıp daha fazla ve avantajlı özellikler de sunan bir modeldir. DOOSAN DL420-5 CVT; Çevre emisyon standardı FAZ 4’ü karşılayan, yeni çevreci motor seçeneği (SCANIA DC9) ve sürekli değişken şanzıman modeli (CVT) ile; yüksek performans, verimlik ve daha az yakıt kullanımı sağlamaktadır.
Motordaki Değişken Geometrili Turboşarj (VGT), değişik yük durumlarına göre yakıt ekonomisi sağlayan bu model, sınıfındaki en iyi performansa sahip makinalar arasındadır.(%15 daha az yakıt). Ayrıca çok önemli bir diğer dizel motor özelliği de partikül filtresine (DPF) ihtiyaç duyulmamasıdır. Motorda adblue (üre) sisteminin olmasından dolayı, devamlı rejenerasyon yapma ihtiyacı ortadan kaldırılmıştır. 

Zorlu çalışma koşullarına uygun

Hidrostatik ve mekanik şanzıman özelliklerini içinde barındıran gelişmiş CVT şanzımana sahip olan bu modelde hidrolik kilitlemeli ZF diferansiyel, aks soğutuculu sistem ve yük algılayıcı hidrolik kapalı merkez sistem, bu model için güvenli, sağlam ve ömür boyu süren bir rahatlık sağlamaktadır. Özellikle kaygan ve çamurlu yollarda hidrolik kilitlemeli diferansiyel kayma ve patinajı önlemektedir. Ayrıca zorlu çalışma koşullarında sürekli soğutulan akslar sayesinde komponentlerin ömrü uzun olmakta ve makinadan yüksek verimlilik elde edilmektedir. Bunun yanında hidrolik ve elektrikli direksiyon sistemi sayesinde yumuşak bir sürüş , kolay ve rahat manevra ve yükleme yapılabilmektedir. Standart 4 m³ ‘lük kovası ve 26.5 R25 (L5) ölçülerindeki lastikleriyle geniş bir kullanım alanına sahip olan bu yükleyicide üretkenlik bir anlamda operatör konforu ile desteklendiği için kabindeki geniş görüş alanı, tam otomatik klima, yüksek konforlu koltuk, çok sayıda saklama alanı ile beklentinin çok üstünde özellikler sunulmaktadır.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap