Zamanla yarışta HITACHI avantajı

Zamanla yarışta HITACHI avantajı

Güvensoy Group, Çan Linyit İşletmeleri’ne ait maden sahasında yürüttüğü çalışmalarda taahhütlerini yerine getirmek için zamanla yarışıyor. Firmanın verimli ve güvenli üretimden taviz vermeden sürdürdüğü bu yarıştaki en büyük yardımcıları ise, Hitachi iş makinaları ve ENKA Pazarlama’nın sunduğu hızlı-kaliteli satış sonrası hizmetler.

Güvensoy Group İşletme Müdürü Zafer Güvensoy

1982 yılında faaliyetlerine başlayan Güvensoy Group, Devlet Su İşleri, Karayolları Genel Müdürlüğü, İller Bankası, belediyeler gibi kurumların taahhüt işlerini üstlenerek bu projeleri başarıyla tamamladı. Bunların yanı sıra Türkiye Kömür İşletmeleri’nin Kütahya Tunçbilek sahasında çalışan firma, şu an yine Türkiye Kömür İşletmeleri’ne ait Çanakkale’nin Çan ilçesinde bulunan Çan Linyit İşletmeleri  maden sahasında çalışmalarını yürütüyor. Güvensoy Group’un Eskişehir, Yozgat gibi illerde kendisine ait 4 adet kum ve taş ocağı bulunduğunu belirten İşletme Müdürü Zafer Güvensoy ile Çanakkale’deki maden sahasında bir araya gelerek yaptıkları çalışmaları ve kullandıkları makinaları konuştuk.
Çan’daki linyit kömür sahasında 84 milyon ton dekapaj ve 3 milyon ton kömür olmak üzere toplam 87 milyon ton hacimli bir iş üstlendiklerini belirten Güvensoy, buradaki kömür ile ilgili şu bilgileri aktarıyor: “Burada çıkarılan kömür 2600 kalori. Buradaki maden sahasında Türkiye’deki en yüksek kalorili kömür çıkarılıyor.” Aylık 2,5 milyon milyon tonluk kömür üretimi yaptıklarını da belirten Güvensoy sözlerini şu şekilde sürdürüyor: “Buradaki sahada yaptığımız üretim tamamen termik santrallere yönelik. Kömürümüz, kamuya ve özel sektöre ait santrallerde elektrik üretiminde kullanılıyor.”

“Sahada bekleme lüksümüz yok”

Yapılan her işin kendine has zorlukları olduğunu belirten Güvensoy maden sahasında özellikle kış şartlarında çalışma koşullarının ağırlaştığını belirterek “Bizim yerine getirmemiz gereken aylık üretim taahhütlerimiz bulunuyor. Yani burada üretim yaparken, üretimin zorlukları ve sorunları ile uğraşırken bir taraftan da zamanla yarışıyoruz. Bu yarışta başarılı olmanın en önemli krtirlerinden birisi de elbette kullandığımız iş makinaları ve bu makinaların tedarikçi firmasının servis ve hizmet gücü. Bizim üretimi kesmek, sahada makinaları durdurup servis beklemek gibi bir lüksümüz yok. Makina ekipmanlarımız sürekli faal olmalı” diyor.  

Dayanıklı ve hızlı makinalar

Hem doğa ile mücadele ettiklerini hem de zaman ile yarıştıklarını söyleyen Güvensoy, bu nedenle makina seçerken güvenli ve verimli üretim yapmalarını sağlayacak makinaları seçtiklerini belirterek “Bizim için makinalar söz konusu olduğunda en önemli nokta, makinanın seri olması, koparma gücünün yüksek olmasıdır. Dayanıklı ve hızlı makinaları tercih ediyoruz. Bu nedenle Hitachi marka makinalarla çalışıyoruz” şeklinde konuşuyor. Maden sahasında 1988 model Hitachi EX60’ın halen aktif şekilde çalıştığını söyleyen Güvensoy “Yani 1988 yılından bu yana Hitachi iş makinalarını kullanıyoruz. Bir işbirliğinin bu kadar uzun yıllar sürmesinin nedenlerinden biri makinaların gelişmiş teknik özellikleri ise bir diğer önemli nedeni de ENKA Pazarlama’nın sahadaki makinalarına sahip çıkması ve bize gerekli her türlü desteği vermesidir” şeklinde konuşuyor.

ZX690LCH-5A beklentilerimizi karşılıyor

Şu an sahada 6 adet ZX690LCH-5A’nın çalıştığını belirten Güvensoy, bu makinalarla ilgili şu yorumları yapıyor: “ZX690LCH-5A’ların bize sağladığı verimden memnunuz.

 

Seri ve güçlü makinalar. Bildiğiniz gibi en önemli maliyet kalemlerinden birisi yakıt. Bu makinalar bu anlamda da bizim için ideal özellikleri sahip.Yaptığımız işin doğası gereği kullandığımız makinaların güçlü ve seri olması gerekiyor. ZX690LCH-5A makinalar tüm beklentilerimizi karşılıyor”.

 “ENKA Pazarlama’nın hizmet kalitesi elimizi rahatlatıyor”

ENKA Pazarlama’nın sunduğu satış sonrası hizmetlere ilişkin yorumlarını da aktaran Güvensoy, “ENKA Pazarlama, sahada her zaman bizim yanımızda. Hızlı ve kaliteli servis hizmeti ile bize güç veriyor. Bir sorun yaşanması durumunda hızlıca ilgili birimlere ulaşıyoruz ve sorunumuz çözülerek makinaların üretimden düşmesine izin verilmiyor” diyerek sözlerini tamamlıyor.

ZX690LCH-5A

Çalışma Ağırlığı:                  71.700 kg
Kepçe Kapasitesi:              5,0 m³
Motor:                                  Isuzu 6WG1XKSA-02
Motor Gücü:                       469 PS/1800 devir
Hidrolik Kapasite:              2 x 489 L/dk
Kol Koparma Gücü:           31.200 kgf
Kova Koparma Gücü:       37.700 kgf

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap