Yeni HMK 500 LCHD ile en zor saha şartlarında yüksek performans

Yeni HMK 500 LCHD ile en zor saha şartlarında yüksek performans

HİDROMEK’in yeni H4 Serisine ait 50 ton sınıfındaki HMK 500 LCHD paletli ekskavatörü güçlü, dengeli, dayanıklı yapısı ve üstün performansı ile maden, mermer ve büyük inşaat sahaları gibi en ağır saha şartlarında kesintisiz çalışma imkanı sağlayacak.

HİDROMEK’in yeni H4 Serisine ait 50 ton sınıfındaki HMK 500 LCHD paletli ekskavatörü; HİDROMEK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Ahmet Bozkurt’un yanı sıra, mühendislik, satış ve pazarlama birimlerinin yetkililerinin de katıldığı, sektörel dergilere özel olarak düzenlenen dijital basın toplantısında tanıtıldı.
Aynı tonajda GEN Serisine ait HMK 490 LCHD’nin ardından sahaya çıkan HMK 500 LCHD, ihtiyaç duyulan güç, dayanıklılık, üst düzey performans ve uzun ömürlü kullanımı sahaya taşıyacak. Bir önceki seride bulunan 3 metreküplük kepçe kapasitesinin 3,2 metreküpe çıkartıldığı HMK 500 LCHD’de, 6,3 metre standart bom uzunluğu bulunuyor. Sahip olduğu teknolojik donanımlar ile performansı ve üretkenliği artırılan HMK 500 LCHD sağlam ve dengeli yapısı ile kullanıcısına zorlu iş koşullarında sorunsuz ve sürekli çalışma imkanı sağlıyor. HMK 500 LCHD’de yakıt tasarrufu ve verimlilik sağlamak amacıyla pek çok teknolojik donanım yer alıyor. Standart olarak sunulan “Otomatik Stop Sistemi”, ayarlanabilir rölanti ve stop süreleri ile makine rölantiye geçtikten sonra motoru otomatik olarak durdurarak yakıt tasarrufu sağlıyor. Böylelikle işletme maliyetlerinin minimuma inmesine ve çevrenin korunmasına yardımcı oluyor. “Emniyetli Tip Yakıt Transfer Pompası", depo dolduğunda ya da pompa 30 saniye boşta çalıştığında devreye girerek pompanın otomatik durmasını sağlıyor. Makine için ek güç oluşturan Power boost teknolojisi ise makinenin işe en uygun performansta çalışmasını sağlıyor.

Daha sağlam

 

H4 Serisinde daha mukavim malzemeler kullanılarak güçlendirilmiş arm - bom yapısı, yürüyüş takımları ve ataşman grubunda yapılan geliştirmeler sayesinde daha dayanıklı bir yapıya sahip olan HMK 500 LCHD; mermer, maden ocakları ve büyük inşaat sahalarında ihtiyaç duyulan gücü ve sağlamlığı sağlayarak yüksek performanslı ve uzun ömürlü kullanım sunuyor.
Alt şaside dayanıklılığı artıracak revizyonların yapıldığı HMK 500 LCHD’de, yürüyüş makarasının orta kaynak noktası kaynak korumalı hale getiriliyor. Şaft malzemesi değiştirilerek daha mukavim bir malzemeye geçiş yapılan HMK 500 LCHD’de ayrıca, komponentlerin sertlik derinliği, RIM çapı ve kalınlığı, zincir bakla yüksekliği ve burç çapı ile palet hatvesi artırıldı, sprocket malzemesi değiştirildi ve diş kalınlığı ile diş adımı artırıldı.
Bom-arm ve bom-şasi bağlantı noktalarında bronz-grafit burçlar kullanılırken, yağ emme ve tutma kabiliyeti çok yüksek olan grafitin burcun iç yapısında gömülü olması yağlama periyodunu artırıyor. Grafitli bronz burçlar, darbelere ve aşınmaya karşı yüksek dayanıklılığa sahip olmasıyla ataşmanların ömrünü uzatıyor.

 

Ağır saha şartlarında ofis konforu

Operatörün rahat ve konforlu şekilde çalışmasını ve makineyi kolaylıkla kontrol edebilmesini sağlayan HMK 500 LCHD, ısıtmalı, hava süspansiyonlu ve 35 derece

 

yatırılabilir koltuk, oransal kontrollü pedal ve joystick’ler, motor hızı kontrol tuşu, OPERA Kontrol Sistemi, dokunmatik operatör ekranı, tavan lambası, bardak tutucu, sıcak-soğuk dolabı gibi pek çok donanım ve seçenek sunuyor. FOPS özellikli kabine sahip HMK 500 LCHD’de bulunan kırmızı tutamaklar, yan ve arka kameralar ile uyarı sistemleri hem kullanıcının hem de makinenin çevresinin güvenliğini sağlıyor. 6 adet silikon viskoz takozu sayesinde her türlü çalışma koşulunda gürültü, şok ve titreşim sönümlenerek kabine iletilmeleri engelleniyor. Birçok bakımın zemin seviyesinden kolayca erişilerek yapılabilmesi servis sürelerini kısaltarak, makinenin işte kalma süresini artırıyor. Otomatik yağlama sistemi makinenin tüm aksamlarının tek bir merkezden yağlanabilmesini sağlıyor.

HMK 500 R ile kolay kırma işlemi

Patlatmanın yapılamadığı dekapaj bölgelerinde kırma işleminin yapılabilmesi için H4 serisinde HMK 500 R riperli paletli ekskavatör modeli yer alacak. Güçlendirilmiş bom, arm yapısı ve riperin ucuna uygulanan kuvvetin makinenin ağırlığıyla neredeyse aynı olması ile HMK 500 R, zeminin kolayca kırılmasını sağlayacak. HMK 500 R, dönüşüm kitiyle standart HMK 500 LCHD’ye dönüştürülebiliyor olacak.

 

HMK 500 LCHD

Güç: 362 HP (270 kW) @1950 rpm

Tork: 1435 Nm @1500 rpm

Çalışma Ağırlığı: 51.400 kg

Kepçe Kapasitesi: 3,2 m3

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap