XCMG, Afrika'nın altyapı projelerinde kilit rol oynuyor.

XCMG, Afrika'nın altyapı projelerinde kilit rol oynuyor.

XCMG, Kenya'ya 2.000 birimden fazla ağır makine ekipmanı ihraç etti.

Çin'in önde gelen inşaat makineleri üreticisi XCMG'nin döner sondaj kuleleri ve asfalt tesisleriyle birlikte bir vinç ve ekskavatör filosu, Nairobi-Nakuru Otoyolu Projesi’nde önemli bir rol üstleniyor. Bu makineler ile birlikte, XCMG'nin şu anda şekillenmekte olan Kenya'da altyapı inşaatını desteklemek için yaptığı makine ihracatı sayısını 2.000 ünitenin üzerine çıkarıyor.

XCMG Başkan Yardımcısı Jiansen Liu, "Afrika ülkeleri ve Çin için karşılıklı olarak birbirini tamamlayan büyümemizin bir parçası olarak büyük bir potansiyel görüyoruz. İnşaat teknolojisi ve üst düzey inşaat ekipmanları konusunda deneyimimiz var, böylece herkes faydalanabilir," dedi . XCMG, Afrika pazarına giren ilk Çinli inşaat şirketleri arasındaydı. Kenya'daki satış operasyonunu genişletmek ve yerel müşterilere çok yönlü hizmet sunmak için XCMG, 2011 yılında Nairobi'de bir yan şirket kurdu ve Kenya'nın hızlı altyapı gelişimine yardımcı olmak için yalnızca yüksek kaliteli ürünler sağlamakla kalmadı, aynı zamanda kapsamlı satış sonrası hizmetler de sağladı.

Kıta genelinde, XCMG'nin ekipmanı, Cibuti limanı, Etiyopya'daki Kombolcha-Bati-Mille güzergahının Burka-Mille yolu bölümü, Kenya'daki Nyayo Ulusal Stadyumu ve diğerleri gibi büyük inşaat projelerinde yaygın olarak görülüyor. 198 adet XCMG ekipmanı, Nijerya'daki Dangote rafinerisi projesini inşa etmek için Kenya'nın Mombasa – Nairobi Standart Gauge Demiryolu projesinin yanı sıra toplam 150 milyon ABD Doları değerinde yaklaşık 1.000 ünite ekipmanın inşasına katıldı.

XCMG şu anda altı yan kuruluşa sahip ve Afrika'da 30'dan fazla yedek parça servis merkezi kurmuş durumda. 30'dan fazla seviye 1 bayisiyle, şirketin satış ve servis ağı, müşterilere profesyonel satış desteği, satış sonrası ve yedek parça hizmetleri sağlayan seçkin işletme yöneticileri ve servis mühendisleri ile Sahra'nın güneyindeki neredeyse tüm Afrika ülkelerini kapsıyor.

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap

İlgili Paylaşımlar