New Holland B Serisi kazıcı yükleyiciler Türktraktör’ün yerli üretim gücüyle  sektöre ivme kazandırıyor

New Holland B Serisi kazıcı yükleyiciler Türktraktör’ün yerli üretim gücüyle sektöre ivme kazandırıyor

TürkTraktör’ün 65 yıllık üretim tecrübesiyle, 2020 yılında Ankara Fabrikası’nda üretimine başladığı New Holland B Serisi Kazıcı Yükleyiciler, yüksek dayanıma sahip komponent bileşimi ve üstün teknolojik özellikleriyle kullanıcıları yerli ürünle buluşturuyor.

İleri teknoloji Common Rail motor ile yakıt tasarrufu

 

B Serisi Kazıcı Yükleyicilerdeki Yüksek Basınçlı Common Rail Yakıt Enjeksiyon Sistemi’nde yakıt, mekanik yakıt enjeksiyon sistemine sahip motorlara kıyasla 6 kata kadar daha yüksek basınçta sıkıştırılıyor ve her bir yakıt damlasından maksimum enerji elde ediliyor. Yakıtın yüksek verim ile yanmasını sağlayan bu teknoloji, yüksek bir motor gücü üretilmesini ve aynı zamanda yakıt tüketiminin de çok düşük seviyelerde kalmasını sağlıyor.

Turboşarj ve Intercooler hava emiş sistemi sayesinde B Serisi Kazıcı Yükleyici motorlarında, silindir içerisine daha fazla hava çekilebiliyor. Daha fazla oksijen, yakıtın çok daha verimli yanmasına olanak sağlıyor.
Motor, soğutma sisteminde bulunan 6 adet radyatör viskoz gövdeli soğutucu fan tarafından soğutuluyor. Viskoz gövdeli fan, motorun soğuk olduğu ilk çalıştırma esnasında devreye girmeyerek motorun hızlı bir şekilde ideal çalışma sıcaklığına ulaşmasını da sağlıyor. Motor ideal çalışma sıcaklığına ulaştığında ise soğutucu fan devreye girerek makine üzerindeki hiçbir sıvının daha yüksek sıcaklıklara çıkmasına izin vermiyor.
Tam otomatik Powershift şanzıman optimum tasarlanmış dişli oranlarıyla tüm yükleme, tesviye, dozerleme uygulamalarında tekerleklerde mükemmel bir itiş gücü yaratarak; işlerin daha hızlı ve yüksek üretkenlikle gerçekleştirilmesini sağlıyor. Aynı zamanda yol yürüyüşlerinde hassas vites geçişleri de sunan Powershift şanzıman, makinenin seri bir şekilde hızlanmasında da önemli rol oynuyor.
B110B ve B115B modellerinin her ikisinde de standart olarak sunulan diferansiyel kilidi, kaygan ve gevşek zeminlerde tekerleklerin patinaja düşmesini önleyerek her zaman maksimum çekiş sunuyor. B110B modelinde arka aks üzerinde %100 kilitli diferansiyeller kullanılırken; B115B modelinde her iki aks üzerinde Sınırlı Kaydırmalı Diferansiyel Kilidi (LSD) kullanılıyor.

Yüksek dayanıma sahip kazıcı ve yükleyici tasarımı

Değişken debili pistonlu pompa kullanılan New Holland B Serisi Kazıcı Yükleyicilerde, hidrolik yağ akışı sadece hidrolik fonksiyonlar devreye alındığında sağlanıyor.

 


Hidrolik fonksiyonların çalıştırılmadığı yol yürüyüşü gibi durumlarda pistonlu pompa kendini minimum pozisyonuna alarak sisteme gereksiz yağ akışının önüne geçiyor. Kazıcı veya yükleyici fonksiyonları ile çalışma durumunda pistonlu pompa, işin zorluğunu algılayan yük algılama sistemi sayesinde sadece ihtiyaç miktarında hidrolik yağı sisteme pompalıyor. Bu sayede ise her zaman ideal hidrolik güç makine üzerinde sağlanırken, yüksek bir yakıt ekonomisi de elde ediliyor.

Yerli üretimle birlikte, kazıcı bom tasarımını yenileyen New Holland, daha dayanıklı bir yapıya sahip yeni nesil eğimli bom tasarımı ile karşımıza çıkıyor. Bağlantı noktaları civarında ilave plakalarla güçlendirilmiş olan eğimli bom tasarımı, B Serisi Kazıcı Yükleyicilerin performansını hem daha derine hem de daha ileriye taşıyor.
Standart olarak teleskopik arm ve kırıcı tesisatı donanımı ile sunulan bu makine üzerinde ayrıca, kabin içerisinden kumanda edilebilir elektro-hidrolik bom kilidi de standart olarak sunuluyor.  
6 fonksiyonlu 1.15 m³ hacimli yükleyici kovası ile birlikte sunulan B Serisi Kazıcı Yükleyiciler, sarsıntısız yürüyüş sistemi, otomatik kova toplama sistemi ve tesviye modu özelliklerini de beraberinde bulunduruyor.

 

Kullanışlı Ergonomik Kabin

 

B Serisi Kazıcı Yükleyici kabinlerinde, operatör konforunu maksimum seviyede tutacak teknolojik ve ergonomik tasarım detayları yer alıyor.

  • 10 adet kabin üstü çalışma aydınlatması ile gece çalışmalarında gündüz rahatlığı sunan B Serisi’nde yan aydınlatmalar yan kazılar için mükemmel düşünülmüş bir detay olarak karşımıza çıkıyor.
  • 360° görüş sunan geniş cam yüzey alanı ile tam saha hakimiyeti sağlanıyor.
  • Yüksek performanslı ısıtma ve soğutma sistemi sayesinde her türlü zorlu iklim koşullarında operatöre ideal çalışma koşulları sunuluyor.
  • 2 farklı joystik kullanım seçeneğiyle her operatör, alışmış olduğu kullanım modunu makine üzerinden seçebiliyor.
  • İleri-geri ve sağ-sol yönlerde ayarlanabilir joystik konsolları, operatörün istediği oturma pozisyonda çalışmasını sağlıyor. Ayarlanabilir bilek dayamaları ise, bu konforu daha ileriye taşıyor.
  • Elektro-hidrolik bom kilidi sayesinde operatör sadece bir buton yardımı ile arka kazıcı bomu yol konumu için kilitleyebiliyor.
  • Tek tuş rölanti sistemi kısa süreli molalarda yakıt tasarrufunu arttırıyor.
  • Yarım veya tam pozisyonda açılabilir yan camlar mükemmel bir taze hava akışı sağlıyor.
  • Havuz tipi paspas, kabin içerisinin hızlı ve kolayca temizlenmesini sağlarken; farklı çok sayıdaki saklama bölmesi de operatör için kullanışlı bir ortam sağlıyor.

 

 

 

B110B

B115B

Motor

FPT

FPT

Max. Motor Gücü

110 hp

110 hp

Max. Motor Torku

516 Nm

516 Nm

Silindir Sayısı / Motor Hacmi

4 / 4.5 L

4 / 4.5 L

Yakıt Enjeksiyon Sistemi

Elektronik Kontrollü Yüksek Basınçlı Common Rail

Elektronik Kontrollü Yüksek Basınçlı Common Rail

Hava Emiş Sistemi

Turbo + Intercooler

Turbo + Intercooler

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap