Komatsu PC500LC-10MO SE operatöre güvenlik ve konfor sunuyor

Komatsu PC500LC-10MO SE operatöre güvenlik ve konfor sunuyor

Komatsu markasının ağır hizmet tipi paletli ekskavatörü PC500LC- 10M0 SE, operatörlerin maksimum güvenliği ve konforu için özel olarak tasarlanan kabini ve teknolojisi ile öne çıkıyor.

Operatör dostu kabin tasarımı ve teknolojik donanımlar Çalışılan saha ne kadar zorlu olursa olsun, konforlu bir kabinde güvenli ve rahat bir şekilde çalışabilen operatörler verimliliğe doğrudan katkı sağlar. Böyle bir çalışma ortamı dikkatsizlikten kaynaklanan hataları da minimize eder. Bu bakış açısı ile geliştirilen PC500LC-10M0 ağır hizmet tipi paletli ekskavatör, yüksek beygir gücü ve kova kapasitesi ile güçlü performans ve yüksek verimlilik sağlıyor. ken, Aynı zamanda kabin tasarımı ve donanımlarıyla da operatörü yormayan, güvenli ve yüksek teknolojili bir çalışma ortamı sunuyor.

 

Yüksek güvenlik

PC500-10MO paletli ekskavatörlerde sunulan ROPS kabin, yüksek şok emici özelliği ve sağlam kafes yapısı ile darbelere karşı mükemmel dayanıklılık sağlıyor. Düşen cisimlere karşı da üst düzey koruma sağlayan kabin ayrıca opsiyonel olarak sunulan seviye 1 ve seviye 2 kabin önü koruyucular ve seviye 2 üst koruyucu ile daha da güçlendirilebiliyor. PC500’de sunulan emniyet kemeri, olası devrilme durumlarında operatörün güvenli alanda kalmasını sağlıyor.

 

Geniş ve ferah

PC500LC-10M0 SE’nin yeni tasarlanan sessiz, geniş ve ferah ROPS kabini operatörün çalışma stresini azaltıyor, konforunu ise maksimum seviyeye çıkararak verimli bir çalışma ortamı oluşturuyor. Basınçlandırılmış kabin, dışarıdan toz girişini engelleyerek, kabin içinin ve içerideki havanın temiz kalmasını sağlıyor. Yüksek standartlardaki izolasyon ve sessiz motor sayesinde iç mekandaki düşük gürültü seviyesi de operatöre uygun bir çalışma ortamı sunuyor. Standart olarak sunulan klima kabin ısısını otomatik olarak ideal seviyeye ayarlıyor. Ayrıca, içerideki ortamda ısıyı ve görüşü desteklemek amaçlı, kuvvetli güneş ışığını engelleyen ve günün her saatinde rahat çalışma ortamı sağlayan stor güneşlik de bulunuyor. Tutamaklar ve kaymayı engelleyen oluklu geniş basamaklar ise güvenli şekilde kabine çıkış ve iniş imkanı sunuyor.

Konforlu koltuk yapısı

Ergonomi açısından ince detaylara sahip PC500-10MO’nun kabininde, koltuk da rahatlığı ile öne çıkıyor. Ağırlık ayarlı süspansiyonu ve sarsmayan yapıdaki kabin bağlantısı sayesinde koltuk uzun süreli çalışmalarda dahi operatörün yorulmasını önlüyor. Koltuk yüksekliği ve eğimi bir kol ile kolayca değiştirilebilen PC500LC-10M0’da kol dayaması, konsol ile birlikte en rahat çalışma konumuna ayarlanabiliyor. Ayrıca PC500-10M0’da ergonomik, kısa levyeler sunuluyor. Koltuğun, kafalığı ile birlikte yatırılarak tamamen düz duruma getirilebilmesi, molalarda konforlu dinlenme imkanı sunuyor. Aynı zamanda PC500’ün amortisörlü kabin yapısı, operatör koltuğundaki titreşimin en aza indirgenmesini sağlıyor.

Pratiklik ve güvenlik sağlayan donanımlar

PC500’de standart olarak sunulan Komvision teknolojisi, 4 kamerası ile operatöre geniş LCD ekran üzerinden 270 derecelik çevre görüşü sağlıyor. Komvision’un operatöre sunduğu üstün görüşlü çevre izleme imkanı hem operatör hem de saha güvenliğine büyük katkı sağlarken aynı zamanda operatöre çok rahat manevra yapabilme imkanı sunuyor. PC500LC-10M0’ın kabininde operatöre konfor ve kolaylık sağlayan AUX girişi, 12V güç kaynağı ve kullanışlı birçok saklama alanları da bulunuyor. İş güvenliği açısından da birçok özellik bulunan modelde istem dışı hareketi önlemek için hidrolik basıncı kilitleyen bir kilit kolu bulunuyor. Hidrolik kilit kolu çözüldüğünde iş ekipmanı kolu nötr pozisyonunda değilse ekipman otomatik olarak duruyor. PC500’ün kabininde acil durumlarda kullanmak üzere motoru hızlıca durdurmaya yarayan bir motor durdurma düğmesi de mevcut.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap