Hitachi kabinleri, konforlu çalışma ortamı ile operatör verimini artırıyor

Hitachi kabinleri, konforlu çalışma ortamı ile operatör verimini artırıyor

Hitachi iş makineleri kabinleri, güvenli ve verimli çalışma ortamı sunuyor. Genişletilmiş ayak koyma mesafesi ve mükemmel görüş açısı sayesinde operatöre konforlu bir kullanım sağlanmıştır. Yeni tasarım konsol sayesinde diz mesafesi artırılmıştır. 70mm geriye kaydırılmış kabin destek direği sayesinde daha geniş bir giriş alanı sağlanmıştır. Yeni LED kabin ışığı; kapı ile birlikte otomatik olarak açılıp kapanmaktadır. Ön cam kolaylıkla açılabilmekte ve üst kısma sabitlenebilmektedir. Üst cam havalandırma için açılabilir. Geniş klima menfezleri sayesinde kabin içinde hava akımı homojen bir şekilde gerçekleşir. Kontrol paneli ve kontrol levyeleri operatörün rahat kullanımı için ayarlanmıştır. Operatörün konforu düşünülerek AM/FM radyo da yeni tip kabine eklenmiştir.

Konforlu operatör koltuğu

Lüks kumaş koltuklar, kafa ve kol destekleri ile operatör konforu için düzenlenmiştir. Koltuk, operatörün tercihlerine göre çeşitli şekillerde ayarlanabilir. Koltuk geriye doğru hareket ettirilerek 40 mm'lik daha geniş bir kullanım alanı ayarlanabilir.

Güvenli kabin

Operatör kabini, OPG (Top Guard Level) standardını karşılayacak şekilde üretilmiş olup, operatörü düşen objelere karşı korumaktadır. Motor, yalnızca pilot kumanda kilit levyesi açık konumunda iken çalıştırılabilir. Levye kapalı konumda ise, motorun çalıştırılmasına izin verilmez.

Sıkıntısız, konforlu çalışma

Lastik tekerlekli yükleyicilerde en başta operatörün güvenliği düşünülerek kabin dizayn edilmiştir. Bunun sebebi bu boy makinaların çalışacağı yer ve koşulların tehlikeli olmasıdır. Operatörün kendini güven içinde hissetmesi çalışma verimini artıracaktır. Makinanın yapay zekası ile LU ( lock Up) ve Autobreak gibi özellikler sahadaki çalışmaları emniyetli, kontrollü ve seri bir şekilde yapmasını sağlayacaktır. Kabin konforu uzun süre sıkıntısız, sessiz ve konforlu bir şekilde çalışmasına olanak tanıyacak şekildedir.

CANBUS sistemi

HITACHI’de bulunan CANBUS sistemi ise makinanın tamamının kontrolünü tek noktada toparlar ve kontrol eder. ‘Yapay zeka’ neler yapabilir? Yük miktarına, yol durumuna göre vites değişimlerini ve geçişlerini organize eder (motor devrine bağlı kalmaksızın), patinaj önlemeyi, düz bir alanda LU (Lock Up) sistemini devreye sokmayı, ani ileri geri gidiş gelişlerde Auto Break sistemini devreye sokmayı, hafriyat yapılırken itme, toplama ve kaldırma senkronizasyonunu, motor ve radyatör tozlarını otomatik temizlenmesini (auto reverse fan) ve daha bir çok özellikleri içinde barındırmaktadır.