HİDROMEK’in H4 Serisi ile iş makinesinde ofis konforu

HİDROMEK’in H4 Serisi ile iş makinesinde ofis konforu

HİDROMEK’in yeni H4 Serisi ekskavatörleri teknolojik ve kabin içi donanımlarıyla kullanıcısına üst düzey konfor sağlıyor. Makineler, operatörüne iş makinesinde ofis konforunu yaşatıyor.

Türkiye’de sektörünün sayılı tasarım stüdyolarından birine sahip olan HİDROMEK, kullanıcı odaklı tasarım anlayışıyla operatörleri için en uygun çalışma ortamını oluşturabilmeyi amaçlıyor. Bu amaç doğrultusunda H4 Serisi’nde yaptığı geliştirmeler ve yenilikler ile HİDROMEK kullanıcısına çalışma koşullarında rahat bir ortam ve kullanım kolaylığı sunuyor. Operatörün konforu için her türlü detayın düşünüldüğü ergonomik kabinde bulunan ısıtmalı (*), hava süspansiyonlu ve 35 derece yatırılabilir koltuk uzun saatler boyunca yorulmadan rahat bir şekilde çalışma imkanı sunuyor. Ayrıca, oransal kontrollü pedal ve joystickler (*), dokunmatik operatör ekranı, tavan lambası, bardak tutucu, sıcak soğuk dolabı gibi donanımlar kullanıcının ihtiyaçlarına cevap veriyor.

 

Teknoloji ile şekillendi

Ergonomik olarak operatörün kolay ulaşabileceği bir yere konumlandırılan 8 inç büyüklüğündeki dokunmatik kumanda paneli, makine özelliklerinin kolayca kontrol edilmesine ve makine bilgilerine ulaşılmasına olanak sağlıyor. Yüksek kalitede donanıma sahip geniş ekranlı dokunmatik kumanda paneli çoklu dil seçeneği, müzik sistemi, ortalama ve anlık yakıt tüketim bilgilerine, yan ve geri görüş kamera kontrolüne, arıza kodlarına ve kayıtlarına, çalışma, ataşman ve yürüyüş gibi birçok çalışma saati bilgilerine erişim sağlayarak ilgili ayar ve kontrol imkanını sunuyor. Ayrıca, HİDROMEK Operatör Ara Yüzü (OPERA) motor devir ayarı, kumanda paneli menü erişimi, bekleme zamanlarında yakıt ekonomisi için motor start-stop kontrolü gibi pek çok fonksiyonun kolaylıkla kontrol edilebilmesini sağlıyor. Kabin içerisindeki hava menfezleri ve ortam sıcaklığına göre kendisini ayarlayabilen otomatik klima sistemi, yüzde 30 iyileştirme ile sınıfında en yüksek soğutma performansını sağlıyor. Makinede bulunan 6 adet silikon viskoz takozu, her türlü çalışma koşulunda gürültü, şok ve titreşimi sönümleyerek kabine iletilmesini engelliyor.

 

Güvenlik ön planda

FOPS (Düşen Nesnelere Karşı Koruyucu Yapı) ve modellerinin büyük bir bölümünde bulunan ROPS (Devrilmeye Karşı Koruyucu Yapı) özellikli kabinleriyle H4 Serisi ekskavatörler, kullanıcısına güvenli bir çalışma ortamı sunuyor. İş güvenliğine özel önem verilerek tasarlanan yeni seride sunulan “Aşırı Yük Alarmı”(*), makinenin aşırı yüke girmesi durumunda uyarı veriyor. Yeni iki parça ön cam silecek sistemi ise geniş çevre görüşü sağlarken, yan (*) ve geri görüş kameraları kör noktayı en aza indirerek mükemmel görünürlük sağlıyor, LED farlar (*) gece görüş kapasitesini önemli ölçüde iyileştiriyor. Makinede bulunan kırmızı tutamaklar ve uyarı etiketleri operatör güvenliğini üst seviyeye taşırken otomatik açılış kornası, kule dönüşuyarı sistemi (*) ve yürüyüş uyarı sistemi (*) ile çalışma ortamı güvenliği de artırılıyor.

 

(*) ile sunulan özellikler opsiyoneldir.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap