Volvo otonom makinalar için test ve eğitim alanı inşa ediyor

Volvo otonom makinalar için test ve eğitim alanı inşa ediyor

Volvo Construction Equipment, İsveç Eskilstuna'daki Müşteri Merkezinde elektrikli otonom nakliye ürünleri için bir test ve gösteri alanı inşa ediyor. Volvo’nun inşa ettiği test ve tanıtım alanı, müşterileri uzaktan kumandalı makinelerin ve otonom bağlı sistemlerin nasıl kullanılacağı konusunda eğitecek. Dünyada bir ilk olduğu söylenen tesis; tam elektrikli, otomatik ve uzaktan çalışan makineler için güvenli bir yol içerecek 66.000 metrekarelik bir inovasyon bölgesinden oluşuyor.

Volvo CE yetkililerinden Carl Slotte, "Bu, yalnızca Volvo CE ve Volvo Otonom Çözümleri için değil, tüm Volvo Grubu için önemli bir stratejik yatırımdır ve sürdürülebilirliği sağlama taahhüdümüzün kanıtıdır. Ziyaretçileri bu birinci sınıf tesiste karşılamayı ve onların yarın nasıl inşa ettiğimizi tam olarak deneyimlemelerini sağlamayı dört gözle bekliyoruz" dedi.

Bir şarj istasyonu ve altyapı alanı ile tamamlanan yeni tesis, 5G bağlantısı ile donatılmış bir eğitim binası içinde yer alan kontrol odalarına sahip olacak.
Volvo CE'ye göre, şirketin çalışma süresi ve üretkenlik hizmetlerinin müşterilerin toplam sahip olma ve işletme maliyetini gerçek zamanlı olarak nasıl azaltabileceğini göstermek için kontrol odalarından biri kullanılacak.
Tesisin güvenli yolu, müşterilerin Volvo’nun TARA otonom ekipman ekosistemini çalışırken görmelerine de olanak tanıyacak.
Volvo Autonomous Solutions tarafından geliştirilen TARA sistemi, taşocakçılığı ve madencilik endüstrisi gibi iyi tanımlanmış sahalarda kullanılmak üzere tasarlanmış uzaktan kumandalı makineleri kullanıyor.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap