HİDROMEK’in HMK 600 MG motor greyderi daha güçlü performans sunuyor

HİDROMEK’in HMK 600 MG motor greyderi daha güçlü performans sunuyor

 

HİDROMEK’in Ankara ve Tayland’daki son teknoloji üretim tesislerinde üretilen motor greyderler, özellikle kamu kurumları ve belediyeler olmak üzere yurt içinde ve yurt dışında yol yapım ve bakımı, karla mücadele, tesviye, kazma, şev kesme, altyapı çalışmaları ve büyük çaplı inşaat projeleri gibi birçok alanda kullanılıyor.

Yüksek güç, performans ve dayanıklılık bir arada

 

HMK 600 MG motor greyder, HİDROMEK ürünlerinin merkezinde yer alan performans, kalite, dayanıklılık ve konforu kullanıcısına sunuyor. HMK 600 MG; direkt püskürtmeli, turboşarjlı, ara soğutuculu Mercedes motoru sayesinde düşük devirlerde bile yüksek çekiş sağlıyor, üst düzey verimlilik ve düşük yakıt tüketimi sunuyor. Değişken beygir gücü makinenin performansında yüzde 15’e kadar bir artış sağlarken, HMK 600 MG bu sayede ağır veya yumuşak her zeminde ve her koşulda mükemmel performans sunuyor. HMK 600 MG’de bulunan doğrudan tahrikli (direct-drive) ve planet dişli, 8 ileri - 8 geri powershift şanzıman, maksimum yürüme ve çalışma hızında bile yüksek çekiş kuvveti sağlıyor, verimliliği ve performansı arttırıyor. HMK 600 MG yüksek ön teker yatırma ve belden kırma açıları sayesinde optimum dönüş yarıçapıyla ve yüksek manevra kabiliyetiyle çalışıyor. Hem direksiyondan hem de joysticklerden kumanda edilebilen HMK 600 MG’de operatör çalışma esnasında direksiyon simidini veya joystick‘ten birini tercih edebiliyor. Yüksek yürüyüş hızlarında ise sadece direksiyon simidi kullanarak konforlu ve emniyetli bir sürüş gerçekleştirebiliyor. Sistemdeki öncelik valfi sayesinde, hangi viteste gidilirse gidilsin, joystick devredeyken, direksiyon simidinin tutulmasıyla, yürüyüş kontrolü direksiyona geçiyor.

Bıçak ve ataşman hareketlerinin kontrolü için özel sistem

HMK 600MG motor greyderde tüm bıçak ve ataşman hareketleri gelişmiş bir elektro-hidrolik kontrol sistemi vasıtasıyla kontrol ediliyor. Söz konusu sistem, operatörün makineyi son derece iyi kontrol etmesini sağlıyor. Bıçak ve ataşmanların tüm hareketleri operatör koltuğuna entegre edilmiş elektronik kontrollü joystickler vasıtasıyla yapılıyor. Hidrolik tahrikli fan, radyatördeki soğutucu akışkanların sıcaklık derecesine bağlı olarak dönme hızını otomatik olarak ayarlıyor. Bu sayede, gereksiz motor gücü tüketimi engellenerek yakıt tasarrufuna katkı sağlanıyor ve gürültü yayılımı azaltılıyor. Tersine dönebilen fan, tozların dışarı atılmasını ve radyatörün temizliğini sağlıyor.

Uzun ömürlü kullanım

Daire dişli, tek parça dövme çelikten üretilmiş ve dişlere de endüksiyon sertleştirme yöntemi uygulanmış bıçak sistemi yüksek dayanıklılık sunuyor. 3,7 metre standart bıçak uzunluğuna sahip HMK 600 MG’de bulunan kavrama sistemi ve bıçak akümülatörü, bıçağa gelebilecek olası ani ve büyük darbeleri sönümleyerek makineyi koruyor ve uzun ömürlü kullanım sağlıyor. Bıçak tablasının kinematik tasarımı, bıçağın şev kesme, hendek kazma ve tesviyeleme gibi muhtelif uygulamalar için bıçağın sağa veya sola 90 derece pozisyon almasına imkan veriyor. Güçlendirilmiş bıçak tablası bronz aşınma plakalarıyla donatılırken, ağız bıçakları ve kesici kenarlarının tasarımı üretkenliği arttırıyor.

Geniş kabiniyle konforlu çalışma

HMK 600 MG, ROPS/FOPS sertifikalı, altıgen kabiniyle geniş görüş açısı ve kullanım kolaylığı sunuyor. HMK 600 MG, arka görüş kamera ekranı ve geniş dikiz aynaları ile operatöre mükemmel bir çevre hakimiyeti ve güvenli sürüş imkanı sağlıyor. Ayna ve camlarda bulunan ısıtıcı rezistans, buzlanmayı ve kar birikmesini önlüyor. HMK 600 MG, karla mücadele çalışmalarında, en zor hava şartlarında bile üstün görüş açısı sağlıyor. Ergonomik kabinde bulunan ısıtmalı, hava süspansiyonlu koltuk, dokunmatik klima kontrol sistemi, radyo, dijital LCD ekranı ve LCD aydınlatmalar operatöre konforlu çalışma imkanı sunuyor. OPERA Kontrol Sistemi, operatör ile makine arasındaki iletişimi kolaylaştırıyor. Ayrıca, makineye üç noktadan teması sürekli sağlayacak şekilde tasarlanan basamak ve tutamaklar operatör kabinine kolaylıkla ve güvenli bir şekilde ulaşılmasını sağlıyor. Geniş açılı motor yan kapakları motor üzerinde zeminden bakım kolaylığı sunuyor.

Teknik Özellikler

Net Güç: 187 HP - 214 HP (140 - 160 kW) @2200 rpm
Maksimum Tork: 1000 Nm @ (1200 - 1600 rpm)
Çalışma Ağırlığı (standart ekipman ile): 18.470 kg

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap