SIGMA, Prima 240 aslfat plenti ile Ukrayna’da

SIGMA, Prima 240 aslfat plenti ile Ukrayna’da

Saatte 240 ton sıcak asfalt üretim kapasiteli PRIMA 240 modeli asfalt plenti Ukrayna’da başarıyla görev yapıyor. Plenti alan firmanın, yurtdışında çalışan diğer SIGMA plentlerin performansını araştırıp, yerinde inceledikten sonra, ihtiyaçları olan yeni asfalt plentini SIGMA’dan temin etmeye karar verdikleri belirtildi.

Ukrayna’nın önde gelen asfalt üreticilerinden biri tarafından satın alınan asfalt plenti, Khmelnitsky şehrine kuruldu. Firma yetkilileri SIGMA plentini daha önce BAUMA 2019 Fuarı’nda gördüklerini ve kalitesinden etkilendiklerini belirttiler. Yurtdışında çalışan diğer SIGMA plentlerin performansını da araştırıp, yerinde inceledikten sonra, ihtiyaçları olan yeni asfalt plentini SIGMA’dan temin etmeye karar verdiler. Şubat ayı başlarında,  SIGMA’nın Ukrayna distribütörü tarafından sipariş edilen 240 ton/saat kapasiteli asfalt plenti, kısa sürede üretimi tamamlanarak, Nisan ayında sevk edildi.  Tüm dünyayı saran pandemi süreci, karantina ve uçuş yasakları nedeniyle, kuruluma ancak Temmuz ayında başlanabildi. Yaklaşık 3 hafta sonunda montaj tamamlandı ve plent Temmuz 2020 sonunda başarıyla devreye alındı ve taahhüt edilen kapasitenin de üzerinde performans sağladı.

Tamamen otomatik ve bilgisayar kontrollü plent

SIGMA’nın Ukrayna’daki ilk referansı olan plent,  tamamen otomatik ve bilgisayar kontrollü olarak çalışıyor. Yakıt olarak doğalgazın kullanıldığı tesiste kızgın yağla ısıtılan bitüm tankları ve kızgın yağ kazanı da yer alıyor. Plentin 40 ton kapasiteli sıcak mamul silosu, iki gözlü olarak imal edildiğinden istendiği takdirde iki farklı asfalt tipi stoklanabiliyor. Ayrıca, taş mastik asfalt (SMA) üretimi için Otomatik Fiber Katkı Sistemi de tesis kapsamında yer alıyor. Ağustos ayı başında üretime başlayan plent, üç ay içinde yaklaşık 100.000 ton sıcak asfalt üretimini başarıyla gerçekleştirdi. Firma yetkilileri, İtalyan – Türk mühendisliğinin mükemmel sonucu SIGMA asfalt plentinin performansından son derece memnun olduklarını ifade ediyorlar. SIGMA Asfalt Plentleri sektörde 35 yılı aşkın deneyimi olan uzmanlarca tasarlanmış olup, SIGMA plentlerinde bitümlü sıcak karışımlar hassas ve homojen şekilde, düşük enerji sarfiyatıyla ve aynı zamanda Avrupa çevre standartlarına da uygun şekilde üretilebilmektedir.

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap

İlgili Paylaşımlar