Hız için doğru makine şart

Hız için doğru makine şart

Makine parkında 3 adet kayar kalıplı beton finişeri bulunduran Ünsam Yapı, bu makinelerle Türkiye’nin önemli projelerinde kablo kanal imalatı yapıyor. Son olarak dünyanın ikinci en uzun tüneli konumundaki Ovit Tüneli’nin kanal imalatı işini alan firma, burası haricinde Samsun ve Kayseri’de çalışmalar yapıyor

Karayolu, metro ve hızlı tren projelerinde kablo kanalı imalatı yapan Ünsam Yapı, son olarak Türkiye’nin en uzun tüneli olan Ovit’in kanal imalatı işini aldı. Yaptıkları çalışmanın bir projenin teslim edilme süresine direkt olarak etki etiğini belirten Ünsam Yapı Genel Müdürü Kansu Taşdemir, özellikle metro ve hızlı tren projelerinde kablo kanalı imalatı yapılmadan ray döşeme çalışmasının yapılamadığını bu nedenle, çalışmaların önünü açmak için hızlı ve hatasız çalışmak zorunda olduklarını söyledi. Bu nedenle projelerde birlikte çalıştıkları kurum ve kuruluşlar ile ortak hareket ettiklerini belirten Taşdemir, “Biz normal çalışma saatlerinde, sahip olduğumuz ekipmanların da yardımıyla, günlük 600-700 metre kanal imalatı yapabiliyoruz. Bu sayede bizden sonra yapılacak olan işlerin önünü açıyoruz” dedi. Ovit Tüneli’ndeki uygulamaların başladığını ve hızlı bir şekilde çalışmayı tamamlayarak projeyi teslim etmek istediklerini dile getiren Taşdemir, “Ovit Tüneli haricinde, Samsun’da Büyükşehir Belediyesi’nin kayar kalıplı beton finişeri çalışmasını yürüttük. Aynı şekilde şuan Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne kayar kalıplı beton finişeri ile yerinde bordür ve bariyer uygulamaları yapıyoruz. Yine Kayseri’de Çevreyolu’nun V kanal uygulamalarında çalışmalarımızı sürdürücez” diye konuştu.  

3 adet Power Curber beton finişeri

Amaçlarının hızlı ve sorunsuz bir çalışma ortaya koymak olduğunu ifade eden Taşdemir, “İşlerimizi hızlandırmak adına teknolojiye ve makineye yatırım yapıyoruz. Bu anlamda Essa Grup’un Türkiye distribütörü olduğu Power Curber beton finişerlerinde 3 adet makineyi parkımızda bulunduruyoruz. Bizim daha hızlı ve daha düzgün işler ortaya koymamızı sağlayan makineler, basit bir yapıya sahip ve bu sayede kullanımı çok kolay” dedi. Kayar kalıplı beton finişlerinin yanı sıra, mini yükleyiciler ve trencher makinelerinin de parklarında yer aldığını dile getiren Taşdemir, özellikle beton finişeri konusunda Türkiye’deki en geniş makine ve kalıp parkına sahip firması olduklarını kaydetti.

Özel makinelere yatırım yapılıyor

Makine tercihlerini daha çok proses makine ekipmanlardan yana kullandıklarını, yurtiçinde ya da  yurtdışında kamu kurum ve kuruluşlarının projelerine uygun metro, hızlı tren, tünel kablo kanalları, v-kanal, trapez kanal, bordür ve bariyer kalıp modellerini kesitlerini hızlı gerçekleştirebilecek ekipman ve makinelere öncelik verdiklerini belirten Taşdemir, “Trencher ile asfaltta ve betonda kanal açma üzerine de geniş seçeneklere sahibiz. Çözüm ortağı olduğumuz firma ve kuruluşların istekleri doğrultusunda işi hızlandırmak adına makine temini de yapıyoruz” ifadelerini kullandı. Günümüzde şantiyelerdeki en önemli unsurun hız olduğuna dikkat çeken Taşdemir, “Biz müşterilerimize de katma değer sağlamak açısından maddiyatı ikinci planda bırakarak seçtiğimiz makinelerin muadillerine göre güçlü olmasına, sağlamlığına ve bir arıza durumunda hemen müdahele edebilme seçeneklerine göre değerlendiriyoruz”dedi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap

İlgili Paylaşımlar