Hasel’den Yeni Nesil 1202 Serisi Linde forkliftler

Hasel’den Yeni Nesil 1202 Serisi Linde forkliftler

Hasel, Linde MH’nin yeni nesil 1202 serisinde bulunan H20 – H25 – H30 – H35 modelleri pazara sundu. Yeni seri makinaların maksimum performansla çalışabilmek için yüksek teknolojiye sahip birçok bileşenlerle donatıldığı belirtildi.

Linde MH’nin 2 tondan 3.5 tona kadar taşıma kapasitesine sahip, en son teknolojiyle tasarladığı yeni nesil 1202 serisi içten yanmalı motorlu forkliftler Türkiye pazarına sunuldu. Konuya ilişkin yapılan basın açıklamasında “Daha güçlü, daha seri, daha sağlam ve dayanıklı - tıpkı safkan bir yarış atı gibi. Linde MH’nin yeni nesil 1202 serisinde bulunan H20 – H25 – H30 – H35 modelleri, maksimum performansla çalışabilmek için yüksek teknolojiye sahip birçok bileşenlerle donatılmıştır” denildi. 1202 serisinin kalbinde, yüksek torklu yeni endüstriyel tip dizel motor bulunduğu belirtilen açıklamada “Güç kaybı olmaksızın gücü yürüyüş hidromotorlarına ve asansör hidroliklerine aktararak, operasyonlarınızı hem daha seri hem de daha performanslı ancak düşük yakıt tüketimiyle yürütmenizi sağlar. 1202 serisi içten yanmalı motorlu forkliftlerin uzun vardiyalarda zorlu şartlarda görevden göreve hızlı bir şekilde koşabilmesi için özel olarak tasarlanmış hidrostatik transmisyonu ve aktarma organları gerek yürüyüş gerekse asansörü operatörün isteğine uygun bir şekilde yüksek performansta çalıştırır. Dayanıklı şasi ve kabinin yanı sıra tilt silindiri ve asansör profillerinin açılı yapısı sayesinde, artık operatör yüklerle çalışırken daha iyi görüş açısına sahip olup, gerek yükün gerekse forkliftin güvenliğini azami seviyede sağlar. Tüm bu özellikler yeni nesil 1202 serisine olağanüstü dayanıklılık ve hatta daha yüksek çalışma kapasitesi sunar” ifadeleri kullanıldı.

Daha da güçlendi!

Daha güçlü endüstriyel tip dizel motor ve daha seri hidrostatik transmisyona sahip yeni nesil 1202 serisi içten yanmalı motorlu forkliftler, sınıfının standartlarını her açıdan yeniden belirliyor. “Ona hiçbir görev zor gelmez. İster limanda, ister üretimde, ister dış alanda, sizi nasıl zorlu bir görevin beklediğini bilmeden ona sonuna kadar güvenebilirsiniz” denilen açıklamada ayrıca şu bilgiler aktarıldı: “Bir safkan yarış atının tek özelliği sürati, dayanıklılığı ve performansı değildir. Yarışı kazanmak için her zaman etrafında olanlardan farkında olması, sürücüsünün komutlarına anında tepki verebilmesi onu rakiplerinden ayırır. Bu bağlamda yeni nesil 1202 serisi içten yanmalı motorlu forkliftlerinin onu diğerlerinden ayıran ve öne çıkaran birçok özelliği bulunmaktadır. Yeni nesil 1202 serisinin optimize edilmiş tasarımı, operatörün görüş açısını genişletir - daha ince asansör profilleri arasından daha geniş bir görüş alanı sunar. Operatör için daha iyi görüş açısı, işletmenizde birçok açıdan daha iyi iş güvenliği demektir.
Ekipmanlarda standart bir özellik olarak sunulan ve bir veri aktarım ünitesi sayesinde, forklift sürekli olarak Linde Connect Filo Yönetim Sistemine bağlantı halindedir ve bütün operasyon verilerini doğrudan Linde Connect Filo Yönetim Sistemine iletir. Bu özellik sayesinde makinenin çalışma planları daha verimli yapılabilirken, planlı bakım duruşları da daha hassas bir şekilde organize edilebilmektedir. Yeni nesil 1202 serisi içten yanmalı motorlu forklifter, operatörün ihtiyaçlarını her açıdan karşılayacak şekilde ergonomik olarak tasarlanmış ve üretilmiştir. Operatörün kabininde kontrol panelinden koltuğa kadar, her şey titizlikle ideal kullanım ve operatör ergonomisi düşünülerek tasarlanmıştır.”

Alman Ticaret Gazetesi VerkehrsRundschau’dan da H20-H35’e ödül!

Alman Ticaret Gazetesi VerkehrsRundschau; yeni nesil 1202 seri içten yanmalı motorlu forkliftleri zorlu ve güncel performans testlerine sokarak, neredeyse tam puan olan 1,4 ile ödüllendirdi. 17 kriter üzerinden özel bir sahada yapılan bu zorlu testte, 3 operatör ve 32 paletli yarı römorkun yükleme ve boşaltılması simüle edilerek ekipmanların toplam istifleme performansı, enerji tüketimi ve kullanım rahatlığı en üst limitlerine kadar zorlanmaktadır. Yüksek konfor, ergonomik tasarımıyla ve güçlü emniyet sistemlerine sahip yeni nesil 1202 serisi içten yanmalı motorlu forkliftlerin en zorlu koşullarda dahi sergilediği olağanüstü performans göz doldurdu.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap

İlgili Paylaşımlar