Komatsu GD675-5, pratik ve güçlü

Komatsu GD675-5, pratik ve güçlü

Komatsu GD675-5 motor greyderin en önemli farkı uzun dingil açıklığı. Daha uzun bıçak takılabilmesini ve bıçak pozisyonunun ayarlanmasını kolaylaştıran bu özellik sayesinde greyderin performansında artış sağlanıyor. Komatsu GD675-5, pratikliği ve gücü ile öne çıkıyor. 221 HP beygir gücüne ve 17,885 kg. çalışma ağırlığına sahip GD675-5, tork konvertörlü şanzımanı ile makinenin kontrol edilmesini kolaylaştırırken, rahat ve hassas bir kullanım sunuyor. Uzun dingil açıklığı, yüksek bel kırma açısı ve üstün manevra kabiliyeti Komatsu GD675-5 motor greyderi rakiplerinden ayırıyor.

Hem fonksiyonel hem çok yönlü

Komatsu GD675-5 motor greyderin en önemli farkı uzun dingil açıklığı. Daha uzun bıçak takılabilmesini ve bıçak pozisyonunun ayarlanmasını kolaylaştıran bu özellik sayesinde greyderin performansında artış sağlanıyor. Uzun dingil açıklığı aynı zamanda, yüksek bel kırma açısı ile birlikte, bıçak erişim mesafesinin uzamasına da katkı yapıyor. Geniş dönüş açısı ve minimum dönüş yarıçapı makineye yüksek manevra kabiliyeti de kazandırıyor. Komatsu'nun yükü algılayan, hidrolik ve çok fonksiyonlu kontrol valfi ise ihtiyaca uygun çalışma kabiliyeti sağlıyor ve hassas kontrole imkan tanıyor.

 

Rakipsiz güç artırma sistemi

GD675-5' te çalışmayı kolaylaştıran ve verimlilik kayıplarını önleyen Lock-up Kavramalı ve Tork Konvertörlü Şanzıman bulunuyor. Bu eşsiz sistem hem düz vites verimliliğini hem de tork konvertörlü sistemin kontrol kabiliyetini sağlıyor. Bu sayede lastik patinajları azalıyor, greyder kolay bir şekilde yürüyor, vites otomatik olarak değiştirilebiliyor, motor bayılması ve hassas pedal çalıştırma gibi durumlar ortadan kalkıyor. Torkun iki kat arttırılması, ağır tesviye, hendek kazma ve riperleme çalışmalarında gereken yüksek torku sağlarken, kararlı motor devri, yol bakımı ve karla mücadele çalışmalarında daha az vites değiştirerek uygulama yapılmasına imkan sunuyor. GD675-5’te ayrıca, üretkenliği arttırmak için otomatik ve manuel olmak üzere iki şanzıman modu bulunuyor. Sadece bir düğmeye basılarak, çalışma koşullarına ve operatörün önceliğine göre en uygun çalışma modu seçilebiliyor. Tork konverterli şanzımanda, hızlanmadan sabit düşük hız ve fren kontrolü sağlayan Sürünme Modu ise hassas tesviyelemede mükemmel kontrol sağlıyor. Kısacası, rakipsiz güç aktarma sistemi ile GD675-5, hafif tesviyeden ağır tesviyeye kadar her tür uygulamada üst düzeyde üretkenlik sunuyor.

Düşük yakıt tüketimi

Komatsu GD675-5 motor greyder’de sunulan değişken kapasiteli pompa düşük akışta rölantiye geçiyor, yük ihtiyacı algıladığı zaman ise hızla basınç üretiyor ve bu sayede GD675-5 gereksiz tüketimi engelleyerek düşük yakıt tüketimi sunuyor. Yeni tasarlanan soğutma fanı da hava akışını iş yüküne göre kontrol ederek, soğutma kapasitesinin gereksiz kullanımını önlüyor.

Pratik ve güvenli kullanım

GD675-5 operatöre pratik bir kullanım sunuyor. Ergonomik kol ve levyeler operatörün tek elle birden fazla kontrolü yürütmesini sağlıyor. Akışı orantılı olarak dağıtan ve birden fazla ataşmanın eş zamanlı çalışmasına imkan tanıyan GD675-5’de sunulan Elektronik Aşırı Hız Koruma özelliği, yürüyüş hızı güvenli seviyeye inene kadar vites düşürmeyi önlüyor. Ayrıca GD675- 5’de, yüksek yürüyüş hızında ani istikamet değişikliklerini sınırlandıran ileri/geri vites değişimi önleyici FR sistemi de bulunuyor.

Konforlu ve güvenli çalışma ortamı

GD675-5’in düşük sesli, geniş ve ferah ROPS kabini operatörün çalışma stresini azaltıyor, konforunu ise maksimum seviyeye çıkararak verimli bir çalışma ortamı oluşturuyor. Kabinin, Y şeklindeki ön direği ve arka yan direklerin altı köşe tasarımı, operatöre mükemmel görüş alanı sağlıyor. İyi konumlandırılmış bıçak bağlantıları ve motor kaputundaki eğim sayesinde bıçak tablası ve ön lastikler ile makinenin arkası rahatlıkla görülebiliyor. Bu da güvenli bir kullanım, operasyon ve manevra konusunda büyük kolaylık sağlıyor. Kabinde standart olarak bulunan klima kabin ısısını otomatik olarak ideal seviyeye ayarlıyor. Süspansiyonlu ve sarsmayan yapıdaki koltuğu operatörün yorulmasını önlüyor, kol dayama ve ergonomik levyeler rahat çalışma imkanı sunuyor. Operatör, kabin içi LCD monitörden makinenin bakım bilgileri, çalışma kayıtları gibi bilgilerini görüntüleyebiliyor, çeşitli makine ayarlarını bu ekrandan yürütebiliyor.

 

Maksimum beygirgücü: 165 kW 221 HP / 2100 min-1

Maksimum çalışma ağırlığı:17.885 kg

Bıçak uzunluğu: 4,32 m

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap

İlgili Paylaşımlar