Pİ Makina 3180A Greyder ile optimum verim

Pİ Makina 3180A Greyder ile optimum verim

 

Yaklaşık 18 ton çalışma ağırlığı, 3658 mm bıçak uzunluğu ve 220hp - 949 Nm torka sahip Cummins motoru bulunan Pi 3180A GREYDER, 6 ileri 3 geri vitesli elektronik kontrollü şanzımanı ve Pi Makina’nın kendi üretimi olan tandem aksı sayesinde yüksek güç aktarımı sağlamasıyla operatöre güçlü çekiş imkanı sunuyor.
Yüksek yerlilik oranıyla üretilen Pi 3180 A Greyder; ilave kamera sistemi, yol bilgisayarı, elektronik kontrol ünitesi, Can-Bus iletişim protokolü gibi teknolojik imkanlar sunmasının yanı sıra kullanıcılarına; kabin içi geniş görüş açısı ve düşük ses seviyesi gibi avantajlar sunar. Ağır şartlarda uzun süren testler sonucunda üretilen 3180A; güçlü gövde yapısı, uygun bıçak genişliği ve her türlü sahada sorunsuz ilerleme sağlayan Pi Makina üretimi tandem aksı ile zorlu mevsim ve saha koşullarında hızlı çalışma olanağı sağlamaktadır.

Temel özellikleri

Yaklaşık 18 ton çalışma ağırlığı, 3658 mm bıçak uzunluğu ve 220hp - 949 Nm torka sahip Cummins motoru bulunan Pi 3180A GREYDER, 6 ileri 3 geri vitesli elektronik kontrollü şanzımanı ve Pi Makina’nın kendi üretimi olan tandem aksı sayesinde yüksek güç aktarımı sağlamasıyla operatöre güçlü çekiş imkanı sunuyor. Pi 3180 A’nın dizel motoru, elektro hidrolik kontrol valfi ve kontrol joysticklerinde kullanılan Can- Bus iletişim protokolü makinanın optimum verimde çalışmasını sağlıyor.

Bıçak sistemi

Pi 3180A; sert kazı alanlarında ve kayalık zeminlerde bıçağın maruz kaldığı darbelere karşı koruma sağlayan bıçak süspansiyonu ve bıçak yüzdürme sistemine sahiptir. Bunun yanı sıra, tam otomatik yürüyüş sistemi ± 48 ön aks yönlendirme açısı ve ± 19 derecelik teker devirme açısı, zincir tahrikli tandem aks vasıtasıyla ağır saha koşullarında sorunsuz çalışma imkanı sunuyor. Pi 3180A, hidrolik freni ile emniyetli frenleme sağlıyor. Ayrıca Şanzıman çıkışında butonla çalıştırılır ve yay etkili hidrolik olarak çözülen park freni mevcuttur.

Kabin içi konfor

72 dB’lik sınıfının en düşük kabin içi ses seviyesine sahip Pi 3180A GREYDER’de standart olarak sunulan kabin içi klima, otomatik vites seçimi ve hız sabitleme donanımları operatör için çalışma konforu sağlıyor. Ayrıca hidrolik kontrollü ve otomatik ters döndürülebilir soğutucu fan; düşük sıcaklıklarda güç kaybını azaltırken dış ortam için daha sessiz, operatörler için daha rahat bir çalışma ortamı sağlamakla birlikte soğutucu grubunun kendini temizlemesi imkanına da sahip. Bu özelliklerinin yanı sıra, operasyon kolaylığı sağlaması adına özel olarak tasarlanmış geniş görüş açılı kabini, manevra kabiliyetini arttıran geri görüş kamerası, kavrayış ve tutuş ergonomisine sahip elektronik joystickleri ve ısıtmalı operatör koltuğu da Pi 3180 A’nın öne çıkan özelliklerinden. Pi Makina 3180A Greyder, standart olarak GeoReady olarak üretmekte ve isteğe göre Leica marka Geosystem entegrasyonu da sağlayabilmektedir. Geo sistem; zeminin topoğrafik haritasına göre tesviye operasyonlarını düzenleyerek, işçilik ve kontrol sürelerinden kazanç sağlarken, iş kalitesini ve hızını da arttırmaktadır.
Yol bakım onarımı, zemin son şekillendirmesi, çevre düzenlemeleri, şev kesme, hendek açma, kar temizleme gibi ağır işler için özel olarak tasarlanmış olan Pi 3180A ülkemizde olduğu gibi yurtdışında da geniş pazarlara ve çok sayıda kullanıcıya ulaşmayı başarmış nadir Türk markalarından biridir.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap

İlgili Paylaşımlar