Trimble ve Boston Dynamics işbirliği şantiyeleri değiştirecek

Trimble ve Boston Dynamics işbirliği şantiyeleri değiştirecek

Trimble ve Boston Dynamics, çeşitli inşaat veri toplama teknolojilerini Boston Dynamics'in Spot robot platformuyla entegre etmek için stratejik bir ittifak duyurdu. Ortak geliştirilen çözüm, Spot robotun otonom hareketliliğini Trimble'ın veri toplama sensörleri ve saha kontrol yazılımı ile birleştirerek saha taramaları, araştırma ve ilerleme izleme gibi tekrarlayan görevlerin otomasyonunu sağlayacak.

 

Trimble ve Boston Dynamics, çeşitli inşaat veri toplama teknolojilerini Boston Dynamics'in Spot robot platformuyla entegre etmek için stratejik bir ittifak duyurdu. Ortak geliştirilen çözüm, Spot robotun otonom hareketliliğini Trimble'ın veri toplama sensörleri ve saha kontrol yazılımı ile birleştirerek saha taramaları, araştırma ve ilerleme izleme gibi tekrarlayan görevlerin otomasyonunu sağlarken, robotun dinamik ve potansiyel olarak gezinmek için benzersiz yeteneklerinden yararlanacak. İşbirliği, Trimble'a inşaat pazarı için entegre tarama, toplam istasyon ve GNSS teknolojilerine sahip Spot robotu satma ve destekleme ayrıcalığı veriyor.
Bu anahtar teslimi çözüm, robotun işleyişini kolaylaştıracak ve görevler için kalite kontrolü sağlayacak, inşaat proje yöneticilerinin sürekli olarak şantiyedeki ilerlemenin net bir resmini kolayca elde etmelerini sağlayacak. Robotla entegre Trimble teknolojileri, doğru, ölçeklenebilir ve hızlı veri toplama sağlarken, Trimble’ın inşaat işbirliği platformları saha ve ofis arasında sürekli bilgi akışı sağlayacak. Buna ek olarak, müşteriler Trimble ve dağıtım ortaklarından birinci sınıf yerel destek ve hizmetten yararlanacak.

Teknoloji sahada

Merkezi Minneapolis'te bulunan ABD'li bir müteahhitlik ve mühendislik hizmetleri sağlayıcısı olan Mortenson, bu yeni teknoloji kombinasyonunun rekabet avantajlarından yararlanan ilk müşterilerden biri oldu. Mortenson, güçlü bir yenilikçilik ve proje teknolojisi uzmanlığına sahip. Bu şantiye israfını ortadan kaldırma ve verimliliği artırma ruhunda, ekip, mevcut saha koşullarını sürekli olarak belgelemek için güneş enerjisi çiftlikleri gibi zorlu dış inşaat ortamlarında otonom bir şekilde gezinmek için Trimble’ın SPS986 GNSS çözümleriyle Spot robotlar kullanıyor. Saha verilerini yakalamaya yönelik otomatik ve tekrarlanabilir bir yaklaşım, Mortenson'a proje durumuyla ilgili gerçek zamanlı farkındalık sağlayarak proje teslimatını hızlandırmaya yardımcı olabilir. Trimble’ın Erken Deneyim Programı sayesinde, Mortenson gibi yükleniciler, gerçek inşaat projelerine uygunluğunu değerlendirmek amacıyla bu teknolojiye gelişmiş erişime sahip.

Trimble Saha Çözümleri Genel Müdürü Martin Holmgren, "Robotlar otomatikleştirilmiş inşaat iş akışlarında çok önemli bir rol oynayacak ve kirli, sıkıcı ve tehlikeli görevleri yerine getirerek insan işgücünü artırabilir. Mortenson gibi erken benimseyenlerle olan deneyimimiz, dünya standartlarında bir robotu, yapıya özgü sensörler ve iş akışlarıyla sorunsuz bir şekilde birleştiren entegre bir çözümün dönüştürücü potansiyeline ilişkin görünürlük sağladı. Bu ittifaktan ve inşaat müşterilerimize güvenlik, kalite ve üretkenlik açısından benzeri görülmemiş iyileştirmeler getirme potansiyeli bizi heyecanlandırıyor" dedi.

Boston Dynamics İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Michael Perry ise, "Trimble’ın inşaat teknolojilerindeki deneyimi ve endüstri liderliği ile Boston Dynamics’ Spot’un birleşiminin endüstrinin çalışma şeklini değiştirebileceğine inanıyoruz. Entegre çözüm, herhangi bir şantiye liderinin gerçek zamanlı veri toplama yoluyla inşaat ilerlemesinin doğru bir görünümünü elde etmek için Spot ve Trimble teknolojilerini kullanmasını sağlayacak. Saha etkinliğinin daha kapsamlı bir görünümü ile proje yöneticileri, zamanında, bütçe dahilinde ve daha güvenli proje teslimi sağlamak için proaktif önlemler alabilir" şeklinde konuştu.

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap

İlgili Paylaşımlar