Aydın- Denizli Otoyolu’nun temeli atıldı

Aydın- Denizli Otoyolu’nun temeli atıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Aydın- Denizli Otoyolu’nun temel atma törenine katıldı. Karaismailoğlu, “Aydın-Denizli Otoyolunun tamamlanmasıyla güzergahtaki seyahat süresi 2 saat 15 dakikadan 1 saat 15 dakikaya düşecek. Zamandan 472 milyon Lira, akaryakıttan 142 milyon Lira olmak üzere yıllık toplam 614 milyon lira tasarruf edilecek” dedi.

 Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu

 Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Aydın- Denizli Otoyolu’nun temel atma törenine katıldı. Karaismailoğlu, “Aydın-Denizli Otoyolunun tamamlanmasıyla güzergahtaki seyahat süresi 2 saat 15 dakikadan 1 saat 15 dakikaya düşecek. Zamandan 472 milyon Lira, akaryakıttan 142 milyon Lira olmak üzere yıllık toplam 614 milyon lira tasarruf edilecek” dedi. Aydın ve Denizli’yi birbirine bağlayan Aydın-Denizli Otoyolu’nun temel atma töreninde konuşan Bakan Karaismailoğlu, Kapıkule’den başlayıp, Marmara ve Ege Bölgelerini kat ederek Akdeniz’e ulaşacak kesintisiz otoyol ağını tesis edecek son halka olan Aydın-Denizli Otoyolunun hayırlı olmasını diledi. Karaismailoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın, ‘Yol Medeniyettir’, diyerek bizlere gösterdiği vizyon doğrultusunda, 18 yıldır ülkemizin ulaşımını şahlandırdık. Kara, hava, deniz ve demiryollarında reform niteliği taşıyan projelerle ülkemizin her bir noktasını birbirine yaklaştırırken, Avrasya Bölgesi’nin önemli ticaret ve seyahat rotalarına bağlandık.  Tünellerle dağları deldik, köprülerle akarsuları geçtik” dedi.

Kesintisiz ulaşım 

 Bakan Karaismailoğlu, Avrupa ile Ege Bölgesini doğrudan bağlayacak yeni köprüden geçen bir aracın Avrupa’nın herhangi bir şehrinden kalkıp kesintisiz bir şekilde otoyollarını kullanarak Denizli’nin merkezine kadar konforlu ve hızlı bir şekilde geleceğini söyledi. Karaismailoğlu, “Ülkemizin merkezinde bulunduğu kuzey-güney, doğu-batı eksenli yeni ticaret rotaları bizlere oyun kurucu bir rol üstlenme fırsatı tanımaktadır. Bölgemizde bir lojistik süper güç olmamız ve Yeni İpek Yolu’nun kalbinde yer alan coğrafyamızla dünya ticaretine hükmeden bir konuma gelmemiz an meselesi. Ancak önümüze çıkacak bu fırsatlara hazır olmak da çok önemli. Projelerin yıllarca sonunu getiremeyip, elden ele aktaran bir anlayışla, özkaynak dışında alternatif sermaye modeli üretemeyen kısır zihinlerle hiçbir işi vaktinde bitiremezsiniz” diye konuştu.

 “YİD projeleri yatırımcılara güven veriyor
Karaismailoğlu; hızlı ve etkili çalışarak, yaklaşan yeni çağa uygun bir yük ve yolcu taşıma altyapısını en kısa sürede tamamlayıp, “geri kalmış” değil, “gelişmekte olan” da değil, “gelişmiş dünya”nın parçası olmaya ant içtiklerini söyledi. Karaismailoğlu, “Ege’den Doğu Anadolu’ya, Karadeniz’den Akdeniz’e konforlu ve hızlı ulaşımı tüm modlarda sağladık. Yollarımızdaki seyir hızımız 2 katına çıktı, seyahat süreleri ise yarı yarıya kısaldı.  Yap-İşlet-Devret yöntemi ile hayata geçirdiğimiz bu projelerdeki başarılarımız bundan sonraki projelerde de yatırımcılara güven vermekte ve talebi artırmaktadır” dedi. Karaismailoğlu, bugün temeli atılan Aydın-Denizli Yolu’nun bunun en güzel örneği olacağını da sözlerine ekledi.

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap

İlgili Paylaşımlar