Yenilikçi asfalt plenti: Marini Master Tower

Yenilikçi asfalt plenti: Marini Master Tower

Geri dönüştürülmüş malzemeler kullanarak asfalt üretimi için yenilikçi bir plent olarak tanımlanan Marini Master Tower, İtalya'nın Cesena kentindeki ICR şantiyesinde üretime başladı.

Geri dönüştürülmüş malzeme kullanan, düşük emisyonla çalışan ve yüksek enerji tasarrufu sağlayan sıcak asfalt üretim tesisi olan yeni Marini Master Tower, ICR firmasının şantiyesinde üretime başladı. ICR yöneticileri ve Marini yetkililerinin yer aldığı etkinliğe özel sektör ve kamudan çok sayıda kişi katıldı.

Marini SpA CEO'su Luca Camprini etkinlikte yaptığı konuşmada "Yol kaplamaları alanında, mevcut malzemelerin ve aşınmaya maruz kalan yol altyapılarından gelen malzemenin yeniden kullanılması, azaltılmış karbon emisyonu ile karışım üretme yeteneği ve enerji tasarrufu sunan bu plenti sunmaktan gurur duyuyoruz. Çevreye saygılı asfalt üretmek için mükemmel bir ürün. Plentimiz, tarihi ortaklarımızdan biri olan ICR Impianti Cave Romagna'nın Cesena fabrikasında birkaç aydır faaliyetteydi. Bu test döneminde Master Tower, mevcut malzemelerin yeniden kullanımı (özellikle öğütülmüş), azaltılmış karbondioksit emisyonlu karışımlar üretme yeteneği ve son olarak enerji tasarrufu açısından tüm potansiyelini doğruladı" dedi.

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap