Marini Türkiye – Toz Malzeme Serici (basFalt)

Marini Türkiye – Toz Malzeme Serici (basFalt)

Toz Malzeme Serici; yüzey / toprak stabilizasyonu işlemlerinde kullanılan bir ekipmandır. Bu mobil serici, otomatik dozajlama sistemi sayesinde çimento, kireç vb. toz malzemelerin yüzeylere istenilen oranda serilmesini sağlar. Fonksiyonel tasarımı sayesinde en iyi serme performansını garanti etmesinin yanı sıra kullanımı da oldukça kolaydır.

Çalışma Prensibi

Operatör, malzeme dolum işlemini yaptıktan sonra kabin içerisinde yer alan PLC ekranı üzerinden metrekare başına yapmak istediği serim miktarını ve serim genişliğini girer. Sonrasında serim hazırlık moduna geçilir ve bu modda, seçilen tamburlara göre tambur haznelerini malzeme ile doldurur. Serim hazırlık modu bittikten sonra serim moduna geçilir. Serim modu, araç hızı ve serilecek malzeme miktarına bağlı olarak serici tamburların hızını kontrol eder. Böylece her zaman istenilen serim miktarı yakalanmış olur. basFALT Toz Malzeme Serici, maksimum 35kg/m²'ye kadar serim yapabilir. Bu serim miktarı kamyonun minimum süratine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Tavsiye edilen serim hızı 1km/saat ile 4km/saat arasıdır.

Teknik Özellikler

Sericide her biri 80cm olmakla beraber 3 serici tambur (toplamda 2.4m serme genişliği); ana paletli konveyör, helezonlar, sensörler ve PLC sistemi yer alır. Konveyör sayesinde bunkerin içindeki malzeme, tamburlara doğru taşınır. Ayrıca helezonların yardımıyla sağ ve sol tambura da malzeme taşınır. Tambur seçimine bağlı olarak helezonlar aktif olur. Böylece istenilen genişlikte serim yapılır.

Oransal kontrol sistemi, araç hızının bilgisini aldığımız sensör ile birbirine bağlı olup m/dk cinsinden veriyi işleyerek hassas serim kalitesini sağlar. MARINI Türkiye tarafından geliştirilen kontrol sistemi ve IFM marka yüksek dayanımlı operatör paneli sayesinde kullanıcılar çok rahat ve uzun süreler boyunca makinayı sorunsuz kullanabilir.

Makinanın üzerinde yer alan loadcell sistemi, dolum esnasında ne kadar malzemenin doldurulduğunu ve serim esnasında ne kadar malzemenin döküldüğünü operatör panelinden veya dolum kısmında bulunan kantar panelinden gösterir. Bu şekilde dökülen malzemenin de sağlaması yapılmış olur.

Opsiyonel Sistemler

- GPRS sistemi: Makinanın konumu, program içi serim mesafesi, toplam doldurulan miktar, serim miktarı ve istenilen serim miktarı web üzerinden gösterilir. Ayrıca kamyona uzaktan bağlanarak araç hızı, yakıt vb. Gibi bilgiler de web üzerinden gösterilir.

- Silobas kompresörü: Hidrolik tahrikli kompresör sayesinde müşteriler sahada dizel veya benzinli jeneratöre ihtiyaç  duymaz. Kompresör sayesinde silobasa hava basılarak, silobastaki malzemenin çimento sericiye dolması sağlanır.

- Yıkama pompası ve su tankı: Müşteri isteğine bağlı olarak, araç üzerine yüksek basınçlı hidrolik tahrikli yıkama pompası ve su tankı takılır. Böylece operatörler serim sonrası anlık temizleme yapabilirler.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.

Giriş Yap

İlgili Paylaşımlar